Beter weten Boeken ^balans Tips boeken Broers met missie Gewichtige tips Ontworsteling Woensdag 20 april 2011 Abraham Verghese De heelmeesters 25 euro De prachtige, vuistdikke fa miliesaga De heelmeesters van de Amerikaanse arts Abraham Verghese speelt zich af in Ethiopië en de Ver enigde Staten. Bij de ge boorte van de tweeling broers Marion en Shiva overlijdt hun moeder, missiezuster Mary Joseph Praise. Niemand in het missiehospitaal wist van haar zwangerschap. De vermoedelijke vader, de chirurg Stone, vlucht en verdwijnt spoorloos. Een bevriend artsenstel voedt de twee jongetjes op in het roerige Ethio pië van de jaren zeventig. Tussen Marion en Shi va is het geen pais en vree; ze zijn verliefd op de zelfde vrouw en breken met elkaar. De een wordt arts in Afrika, de ander in de Verenigde Staten. Een heftige gebeurtenis brengt hen weer samen. Stap voor stap ontrafelen zij het ge heim dat aan de basis ligt van hun bestaan. ISBN 109023440587 ISBN 139789023440581 f-'4 Team van deskundigen Happy Weight Coach 24,95 euro De Happy Weight Coach is een perfecte ondersteuning bij de be handeling van overge wicht. Dit boek zit vol tips, wetenswaardighe den, testen en prakti sche adviezen. Het is geschikt voor iedereen die af wil vallen of een gezond gewicht wil behouden. In 15 weken leert u alles over gezond eten en leven. Aan bod ko men onderwerpen als: Hebt u 'maaghonger' of 'hoofdhonger'? Al voor het eten afslanken Feestjes, verjaardagen en uit eten Houd maag en darmen in topconditie Vooral in combinatie met de begeleiding van een diëtist erg goed bruikbaar. Zorgverzeke raars als Achmea vergoeden bij een aanvullende verzekering 75% van de kosten van het boek. Te koop: via www.happyweight.nl of telefonisch: 0320 - 26 50 89 Xavier Pommereau Puberteit vanaf 6,90 euro (variëert) 'Zoals elektronen de vrij heid zoeken, willen pubers zich ontworstelen aan de invloedssfeer van hun ouders. Dat kunnen ze na tuurlijk niet écht, ondanks de dreigende taal over 'zelfstandig willen zijn' die ze uitslaan als ze kwaad zijn'. In zijn boek Puberteit kijkt psychia ter Xavier Pommereau voorbij de jeugdpuistjes. Pommereau neemt de lezer mee op een rondlei ding langs de onvermijdelijke confrontatiezones, vanaf eenvoudig afzetgedrag tot en met de ris kante neiging om met alles radicaal te breken. „Onderweg zullen de lezers vast geen wonder middelen vinden, maar hopelijk wel nuttige in grediënten om 'de relatiekeuken' thuis te verbe teren en gemakkelijker te kunnen bepalen wat aanvaardbaar is en vanaf welk punt we ons zor gen moeten gaan maken." Standaard Uitgeverij ISBN 978 90 02 22310 5 WAAR IS HET TOILET???!!! Een overactieve blaas is een lastig bezit. Bijna een miljoen Nederlandse mannen en vrouwen is ermee behept. Ze moeten vaak opeens heel nodig plassen en kunnen die plas ternauwernood of niet ophou den. Normaal gesproken trekt de blaasspier pas sa men als de blaas vol is. Er gaat dan een signaal naar de hersenen dat het tijd is een toilet op te zoeken. Bij een overactieve blaas trekt de blaasspier ook sa men als de blaas nog niet vol is. Dat gebeurt dus te vaak en zonder waarschuwing aan de hersenen. He vige acute aandrang is het gevolg, met het risico dat het toilet net of niet op tijd wordt gehaald. Ook last van dit adembenemende probleem? Doe de piastest op www.plastest.nl en kijk wat er aan te doen is. ZWERENDE VINGER? Iets te enthousiast met de nagelschaar in de weer geweest? Of zo'n irritant velletje naast een nagel af gebeten? Dan kan het gebeuren dat de nagelwal ontstoken raakt. Omloop heet dat ook wel. Het is een infectie met bacteriën of een schimmel maar komt ook voor bij eczeem of psoriasis. Omloop kan plotseling ontstaan, maar ook chronisch zijn. Hoe langer de infectie duurt, hoe groter de kans op vervormde en verkleurde nagels. In* het beginsta dium van een acute nagelwalontsteking helpen nat te kompressen. Wacht je hiermee te lang, dan kan pus zich naar de nagelwortel verspreiden en deze onherstelbaar beschadigen. Bij kinderen is de nagel wortel bijzonder kwetsbaar: deze kan door een acu te bacteriële infectie binnen 48 uur worden vernie tigd. Snelle behandeling met antibiotica kan nodig zijn. HÉT VERSCHIL Vitaminen en mineralen worden heel vaak in één adem genoemd. Maar wat weten we van deze stof fen? Ze hebben in elk geval meer overeenkomsten dan verschillen. In het lichaam zijn beide onmisbaar bij veel processen. Het enige verschil is scheikundig van aard: vitamines zijn organische stoffen en ko men uit de levende natuur, terwijl mineralen anorga nische stoffen zijn en uit de dode natuur komen. Zie ook: www.vitamine-info.nl SMEER'M Het Voedingscentrum raadt aan om meer onverzadigde vetten, zoals margarine, op de boter ham te smeren. De hoeveelheid margarine, halvarine, berei- dingsvetten en oliën die we da gelijks zouden moeten eten, is 45 gram per dag voor vrou wen en 50 gram per dag voor mannen. Je mag dus 5 gram per boterham, naast 15 gram voor de warme maaltijd. De daarin aanwezige bron van vetzuren en vitamine A, D, en E. is een belangrijk onder deel van onze voeding. Mar garine uit een kuipje heeft een gunstige vetzuursamen- stelling, dat wil zeggen veel goede onverzadigde vetten en weinig slechte verzadigde vetten. Bron: www. voed ings- centrum.nl HERSENSCHADE De risico's van roken lie gen er niet om en die zijn bij jongeren ook nog eens vele malen groter. Jongeren die voor hun zestiende be ginnen met roken, ver oorzaken onherstelba re schade aan hun her senen. Dat blijkt uit we tenschappelijk onderzoek van de Vrije Universi teit. Volgens de onderzoekers kan jong beginnen met roken een rol spelen in het ontwikkelen van aan dachtsstoornissen op latere leeftijd. Een lagere con centratie, eerder afhaken bij moeilijke momenten en een verhoogde impulsiviteit zijn het gevolg van de inname van nicotine. Bron: NOS Nieuws ONTSTRESSEN Slechts 24 uur in een dag, 7 dagen in een week... en nog zoveel te doen! Stress?! Breng jezelf in vier stappen weer volledig 'In Balans'. Stap 1 Maak je hoofd leeg In je hoofd is het een chaos van dingen die je nog moet regelen. Als je alles opschrijft, zul je merken dat het allemaal best meevalt. Daarnaast ben je er ze ker van dat je geen za ken vergeet. Stap 2: Leer relativeren Wanneer je te hoge ei sen aan jezelf stelt, zul je waarschijnlijk heel snel in de stress schieten omdat het mogelijk niet haal baar is. Maak 's ochtends eens een lijstje met de din gen die je graag zou wil len bereiken op deze dag en check vervolgens of je dit serieus ook kunt doen op één dag of dat je het misschien moet versprei den over meerdere dagen. Stap 3: Ontspan bewust Leer om op sommige mo menten gewoon eens tijd voor jezelf vrij te maken. Ont spanning zoeken (sporten, le zen, een warm bad) is een goede manier om je ver stand tijdelijk op nul te zetten. Stap 4: Leef gezond en lekker Zorg goed voor jezelf! Dus... kook gezonde maaltij den, beweeg per dag minstens een half uur matig in tensief en zorg voor voldoende nachtrust (7 a 8 uur). Bron: soChicken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67