Wat is glaucoom? Onze oogheelkundige zorg: u blij, wij blij. SI-OL MED Wat gebeurt er als ik een afspraak maak? Glaucoom is een sluipende ziekte waarbij de functie van het oog verminderd door afsterven van zenuwvezels. Hierdoor vindt er uitval van het gezichtsveld plaats. Als u wilt weten wat dit kan betekenen: kijkt u dan eens door een wc rol, u ziet dan recht voor uit goed, maar van opzij ziet u niets, dus u ziet geen geparkeerde auto,s, geen fietsers en niet de voetganger die over wil steken., dit betekent dat u slecht ziend bent, uiteindelijk kan het leiden tot blindheid. In het begin heeft u zelf geen klachten, daar het proces langzaam verloopt. Uw oogarts zal echter wel afwijkingen aan bijvoor beeld de oogzenuw zien bij onderzoek. Is glaucoom te behandelen? Ja. Door de oogdruk te verlagen kunnen we de achteruitgang van het gezichtsveld vertragen. De oogdruk die door de oogzenuw wordt ver dragen is van persoon tot persoon verschillend. Dit betekent dat de ene persoon met een oogdruk van 22 geen medicijnen hoeft te gebruik en terwijl de ander met een druk van 20 wel medicijnen moet gebruiken. Wanneer is de oogdruk te hoog? Dit is individueel bepaalt. Een druk beneden de 20 wordt door de meeste mensen verdragen, bij een druk tussen de 20 en 30 is waakzaamheid geboden, boven de 30 wordt altijd behandeld. Dit alles wel in overleg tussen u en uw oogarts. Hoe wordt glaucoom behandeld? Afhankelijk van de bouw van uw oog wordt er gekozen voor behandeling met oogdrukverlagende druppels of een laserbehandeling. Soms zijn na de laserbehandeling ook nog oog drukverlagende druppels nodig. Deze behandeling kan in de Stolmed Klinieken te Goes en te Etten-Leur plaatsvinden. Als desondanks het gezichtsveld toch slechter wordt, komt u eventueel in aanmerking voor een operatie. Alle behandelingen gebeuren natuurlijk in overleg met u. Wie hebben er een verhoogd risico op glaucoom? Mensen met familieleden met glau coom (broer/zus of vader/moeder), mensen waarbij door de opticien een oogdruk hoger dan 21 wordt gemeten, mensen die een ontsteking in het oog hebben gehad (b.v. herpes) en mensen die een ongeval aan het oog hebben gehad. Het is voor deze mensen belangrijk contact met hun oogarts op te nemen. Alle onderzoeken behandelingen kunnen in de Stolmed Klinieken te Goes en te Etten-Leur plaatsvinden. Het team van Stolmed klinieken: de optometristen en de oogartsen Mevr. E. van Wirdum en dr. Stolwijk, Bovenstaand het verschil tussen iemand met en zonder glaucoom. zijn gespecialiseerd in het onder zoeken en behandelen van glaucoom. Afhankelijk van de uitkomsten van de onderzoeken bepalen wij samen met u welke behandeling voor u het beste is. De oogarts meet uw gezichtsscherpte. De oogarts meet uw oogdruk. De oogarts bekijkt de iris en de oogzenuw. Er wordt een afspraak gemaakt voor een gezichtsveld onderzoek en een tweede meting van de oogdruk op een andere dag. Als deze onderzoeken allen normaal zijn krijgt u het advies de onderzoeken over een jaar te herhalen. Is een van deze onderzoeken afwijkend dan wordt een speciale foto van de oogzenuw gemaakt en er wordt een hele dag om de paar uur de oogdruk gemeten. Alle onderzoeken kunnen in de Stolmed klinieken te Goes en te Etten-Leur plaatsvinden. Afhankelijk van de uitkomsten van de onderzoeken bepaalt uw oogarts samen met u welke behandeling voor u het beste is. Dat kan ook alleen controle zijn. Dat zien we graag. Tevreden en blije patiënten. Dat motiveert ons iedere dag weer opnieuw om u de beste oogheelkundige zorg te bieden. Daarom zitten we niet stil en gaan uitbreiden. Waarom? Gewoon omdat eigenlijk iedereen recht heeft op uitstekende zorg. Geen wachttijden, geen ingewikkeld gedoe, wel klantvriendelijk, efficiënt en toegewijd. Dat is wat we u garanderen. We hebben vestigingen in Etten-Leur; Rucphen en Bergen op Zoom en nu ook in Goes en omstreken. Stolmed klinieken, specialist in oogheelkunde: Verzekerde oogheelkundige zorg Diabetes en Glaucoom Ooglidcorrecties/plastische chirurgie Maculadegeneratie (netvliesslijtage) CBR keuringen Staaroperaties en refractiechirurgie Contactlenzen met 'premium' implantlenzen VESTIGINGEN KLINIEKEN: ETTEN-LEUR Voorsteven 100-116 RUCPHEN Van Wesemalestraat 13 BERGEN OP ZOOM Boerhaaveplein I GOES s' Heer Hendrikskinderendijk III. Bel: 076-5040909 info@stolmedklinieken.nl, www.stolmedklinieken.nl KLINIEKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60