irnone gratis parkeeruur Goes op zaterdag zeeland 121 „1 SGP-ChristenUnie voorstander van Honderden protesten tegen plan windpark Vlissingen ziet wel wat iri een eigen stadsdichter Plannen voor invulling van dorpskern Bruinisse woensdag 20 april 2011 Verseput. Hij zegt van voorzitter Theo Metaal van het regionaal Mu seumplatform enthousiaste reac ties te hebben ontvangen. „Natuur lijk is dan weer een kwestie van geld of er ook iets gemaakt kan worden voor een specifieke bijdra ge aan de app." Verseput pleit voor een toevoeging van wat museum of locatie al te bieden hebben. Bijvoorbeeld: een bezoeker van het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk hoort of ziet ter plekke iets over verdronken dorpen. Via de app zou dan aan vullende informatie, een gedicht, een historische toelichting of wat dan ook verkregen kunnen wor den. Het is beslist niet Verseputs bedoe ling dat de app-bezitter Schou- wen-Duiveland vanuit zijn luie stoel gaat beschouwen. Wie nu bij voorbeeld op een van de pick nick-plekken klikt, krijgt een pijl op zijn schermpje naar de locatie waar hij naar toe moet. Geen uitge breide routebeschrijving, maar een richtingaanwijzer. Wie op de be treffende picknickplek komt, kan in een straal van dertig meter de extra app-info met tekst, beelden en korte filmpjes tot zich nemen. Verseput denkt ook aan uitbrei ding van de app met bijdragen van kunstenaars die in woord, klank of beeld de schoonheid van dit ei land op specifieke wijze belichten. door Joeri Wisse ouwerkerk - Naar aanleiding van acties tegen de komst van Wind- park Zierikzee, zijn er 'honderden' protesten bij de gemeente Schou- wen-Duiveland binnen gekomen tegen het plan. Dat schat Ria Ge luk van de actiegroep, die bestaat uit omwonenden en maatschappe lijke organisaties als Stad en Lande Schouwen-Duiveland, de Zeeuwse Milieufederatie en het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. Met een campagne in lokale me dia en het verspreiden van flyers beoogt de groep dat zoveel moge lijk burgers voor aanstaande zon dag een zienswijze bij de gemeen te indienen tegen het ontwerpbe- stemmingsplan voor vier windmo lens tussen Zierikzee en Ouwer kerk, aan de voet van de Zeeland- brug. De groep vindt dat de mo lens, die inclusief wieken 140 me ter hoog worden, niet in het land schap passen. Geluk hoopt dat de massalitieit van de reacties de gemeenteraad aan het denken zet. „We weten dat politici gevoelig zijn voor mas saal protest. Kijk maar naar de oranje containers voor plastic afval en naar de polder bij Bruinisse." Overigens benadrukt Geluk dat de actiegroep niet tegen windenergie is. „Maar deze beoogde locatie vin den we echt onaanvaardbaar." door Luc Oggel goes - De fractie van de SGP-ChristenUnie wil dat er op za terdagochtend tussen 09.00 en 10.00 uur gratis geparkeerd kan worden in het centrum van Goes. De partij dient daar morgenavond tijdens de raadsvergadering een motie over in. Onder meer met het oog op de Goese kandidaatstelling voor de ti tel 'Beste binnenstad van Neder land', kan het stadshart volgens de SGP-CU een stimulans gebruiken. Daarnaast wil de fractie het in hun ogen goede winkelklimaat voor de toekomst behouden en waar mogelijk verbeteren. Onder nemersorganisatie OOG en de Marktcommissie juichen het voor stel volgens de fraaie toe. De klan dizie loopt terug, stellen markt kooplieden. Klanten komen boven dien op zaterdag steeds later, waar door winkels langer gesloten blij ven. 'De concurrentiepositie van Goes ten opzichte van plaatsen in de omgeving op zaterdagochtend is niet sterk, waardoor klanten naar andere winkels en markten trekken', aldus de fraaie in de mo tie. OOG pleit er al langer voor om het binnenstadbezoek in de rand- uren te ondersteunen. De SGP-CU stelt voor om het geld dat vrijkomt door het opheffen van het transferium bij de Zeeland hallen (wat burgemeester en wet houders betreft per 1 mei), te ge bruiken voor een proef van een jaar. Als de reacties positief zijn, vindt de fractie dat er structureel geld voor opzij moet worden ge zet. De SGP-CU heeft berekend dat de parkeeropbrengst in het cen trum op zaterdag tussen 9.00 en 10.00 uur gemiddeld rond de 22.000 euro ligt. Overigens moet de raad donder dag ook nog beslissen óf het trans ferium wordt gesloten. De vergade ring begint om 19.30 uur in het stadskantoor. CULTUUR DICHTBIJ Terugblik op zilveren editie ZCA-Een- akterfestival Zeeuws amateurtoneel. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij EN VERDER Kijk video's van de PZC op het eigen You Tube kanaal. www.youtube.com/depzc TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Wendy van den Hurk vlissingen - Na Middelburg krijgt misschien ook Vlissingen een ei gen stadsdichter. Alles is uitge zocht; de gemeente hoeft alleen nog maar ja te zeggen. Het idee is geboren toen de Stich ting Vlissingen Promotie en de bi bliotheek op zoek gingen naar tek sten voor in een fotoboek. Gedich ten werden dat. Eén van de schrij vers, Sandra Burgers, meldde zich spontaan aan als stadsdichter van \hissingen, vertelt stadspromotor Jan Jacobs. Hij is het karretje verder gaan trek ken. „Eerst moesten we weten hoe lang een stadsdichter in functie blijft, voor wie, met welk regle ment en onder welke afdeling. Maar ook of je zo iemand opdrach ten kunt geven. Dat heb ik op een rij gezet." 'Het lijkt ons wel leuk', laat een ge- meentevoorlichter weten. Binnen kort neemt het college een defini tief besluit. Dan wordt eventueel een sollicitatieprocedure gestart. - mmmwmmmtMBsm&mBmatsmmsa 1 door Melita Lanting Een artist's impression van de kop van de Nieuwstraat in Bruinisse. Deze plannen zijn gemaakt door de Vinc-Batenburggroep. bruinisse - Appartementen, veel winkeloppervlak en een nieuw te ontwikkelen marktplein. Project ontwikkelaar Vine Batenburg- groep uit Rotterdam heeft een plan gemaakt voor de invulling van de kop van de Nieuwstraat en Lange Ring in Bruinisse. In de ogen van de projectontwik kelaar moet het gebied er totaal an ders uit gaan zien. Er is plaats voor 1100 vierkante meter winkelopper vlak met onder meer ruimte voor een grote winkelformule. Op de eerste woonlaag komen acht appar tementen met uitzicht op het marktplein en ook het marktplein zelf moet een metamorfose onder gaan. Of het huidige pand van de Marskramer ook betrokken wordt bij de plannen is nog onduidelijk. Het plan voor de herinrichting is onlangs gepresenteerd aan de dorpsraad en die is enthousiast. „Wij willen dit plan heel graag een boost geven", zegt Allard Tuitel van de dorpsraad. In de planning van de gemeente staat de aanpak van Bruinisse gepland voor 2014. „Maar wij vinden dat te lang du ren. De Rabobank wil waarschijn lijk aan het eind van dit jaar uit het pand en dan staat er weer een pand leeg." De dorpsraad hoopt daarom dat de invulling van de leegstaande panden eerder kan be ginnen. Het plan wordt 19 mei gepresen teerd op de vergadering van de dorpsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57