Schouwen-Duiveland werkt met Middelburg, Vlissingen 181 zeeland New Yorkse Eleanor 3*H SaOPAULO Bruggen in N57 nacht dicht voor onderhoud Coereese vuilnisauto's gaan naar Polen Cantate zingt werk uit Mattheüs Passion Luisteren naar vogels op tweede paasdag Koperensemble met Pasen in Jacobuskerk Kleinkoor zingt in de Corneliuskerk FAMILIEHISTORIE Nijver speurwerk brengt Amerikaanse familie terug Kijk naar een video over de bloed bank op wielen op www.pzc.nl Eleanor Browne, daarachter v.l.n.r. kleinzooons Sean en lain, schoondochter Merle, kleinzoon Christian en zoon Keith. door Theo Giele en Ton van den Nouweland MIDDELBURG - De gemeenten Schouwen-Duiveland, Middel burg, Vlissingen en Veere willen vergaand samenwerken op tal van gebieden. Dit moet leiden tot een goedkopere en betere dienstverle ning. Het plan vloeit 'voort uit afspraken die na de verkiezingen zijn ge maakt om op Walcherse schaal meer samen te gaan doen. Schou wen-Duiveland heeft zich hierbij aangesloten. Voor de ambtenaren van de vier gemeenten kan het be tekenen dat ze van standplaats en werkgever veranderen. Gedwon gen ontslagen zullen er niet vallen door de samenwerking. De vier colleges van B en W heb ben gisteren ingestemd met het projectplan. Het personeel en de ondernemingsraden zijn ingelicht. Het gaat om een 'vrije vorm van samenwerking'. Dat betekent dat gemeenten niet verplicht zijn om aan elk onderwerp van de samen werking deel te nemen. „Wij doen op het gebied van de Wet Maatschappelijk Ondersteu ning niet mee, omdat we daarover in de Oosterschelderegio al een sa menwerkingsverband hebben," legt de Schouwen-Duivelandse ge meentesecretaris Marieke van den Heuvel uit. Zo wil Veere wil op het terrein van automatisering niet samenwerken omdat deze ge meente daarin onlangs nog fors heeft geïnvesteerd. Op het gebied van Belastingen zijn Middelburg en Vlissingen al ver met hun plan nen. .Voor bijstandsverlening en schuldhulpverlening bestaat al sa menwerking op Walcherse schaal. Het projectplan beslaat nog meer zaken zoals salarisadministratie, in koop, leerlingenvervoer en wel standsadviezen, maar ook zaken als strandbeheer, inburgering en landmeten. Van den Heuvel zegt dat Schouwen-Duiveland in elk ge val samenwerking zoekt op de ge bieden van automatisering, salaris administratie en inkoop. Volgens de secretaris is voor sa menwerking met Walcherse ge meenten gekozen omdat recreatie, strand - „We delen 120 kilometer kust met elkaar" - en overeenkom- stige computersoftware de verbin dende elementen zijn. 1 Als besloten wordt tot samenwer king zal één gemeente een dienst woensdag 20 april 2011 STELLENDAM De bruggen in de N57, de Dammen- route, zijn een nacht gestremd van wege onderhoud. Het werk wordt uitgevoerd tussen dinsdag 26 april 20.00 uur en woensdagochtend 27 april 05.00 uur. Het verkeer, komende uit Schou wen-Duiveland, Goedereede en Stellendam in de richting van Rot terdam, wordt omgeleid via de af rit Havens Stellendam en verder over de Meester Snijderweg en de Zuiderdiepstraat. Dat is omleidings- route 15. Ook andersom geldt een omleiding. Die kreeg nummer 14. GOEDEREEDE De gemeente Goedereede neemt twee gebruikte vuilnisauto's over van afvalverwerker Irado in Schie dam en schenkt die aan zusterge- meente Ladek Zdrój in Polen. De wagens worden dinsdag 25 april overgedragen aan Goedereede. Op 3 mei rijden leden van het La- dek-comité de auto's naar Polen. Goedereede onderhoudt sinds 1998 een stedenband met Ladek Zdrój. De vriendschap ontstond tijdens hulp aan Polen bij de grote over stroming van 1998. NOORDGOUWE Het dubbelkwartet Cantate zingt morgenavond alle cantates uit de Mattheus Passion van Johan Sebas tian Bach. Dat gebeurt tijdens de eredienst ter gelegenheid van Witte Donder dag in het Driekoningenkerkje van Noordgouwe. Bart Geleijnse begeleidt het koor op spinet. Dominee Wiersum gaat voor. De dienst in deze Stille Week voor Pasen begint om 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt op de ochtend van tweede paasdag een wandeling door de Zeepeduinen en het Slotbos. Vogels bakenen hun broedgebied af door er lustig op los te fluiten. De gids van Na tuurmonumenten geeft uitleg bij de vogelgeluiden, maar vertelt ook over andere dieren en planten. De wandeling gaat door gebied dat normaal gesloten is. De tocht be gint om 8.00 uur bij het toegangs hek van Slot Haamstede. Aanmel den kan via www.natuurmonu- menten.nl en VW: 0900-2020233. RENESSE Het Schouws Koperensemble blaast eerste paasdag zijn partij mee bij de paasmorgendienst in de Jacobus kerk van Renesse. Onder leiding van Henk Blom bege leidt het ensemble enkele paaslie- deren en speelt ook eigen composi ties van Blom, zoals Een nieuwe mor gen en het Jiddisch rondo: een voor proefje uit de nieuwe musical Jaco bus. Piter Goodijk is de voorganger, Kees Groenleer de organist. De dienst begint om 9.30 uur. Vooraf wordt even buiten gezongen. NOORDWELLE In de kerk van Noordwelle zingt morgenavond, Witte Donderdag, het Kleinkoor. In deze gezamenlijke dienst van de kerken in de Schouwse Westhoek wordt het Laatste Avondmaal van Jezus Christus herdacht en gevierd. Cor van Eek is de dirigent tijdens deze dienst, Ton Kranendonk be speelt het orgel. Dominee Piter Goodijk gaat voor in deze dienst in de aanloop naar Pasen. Aanvang 19.30 uur. VSg$^B8£8&&Êf^mègB8BS8X8S6SS9aeBfBS3^gB&m 'XPRE SSO wwaajuw- '«soa» MEEST GELEZEN 1Gemeente besteedt opruimen uit. 2. Inbraak in kantine Onderdak. 3. Vernielingen in Renesse TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl shirts tops body's boxers slips panty's MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54