Mark en Geert 22 zeelanc Aandacht voor ramp Tsjernobyl Twitter moet wijkagent naar burger brengen Oud Sluis is 17e op lijst van beste restaurants brieven kpn Business Center kpn.com/zakelljk-J-0800 0105 woensdag 20 april 2011 vlissingën - Het comité Borssele 2 Nee voert zaterdag in Vlissingën ac tie om aandacht te vragen voor de ramp met de kerncentrale in Tsjer nobyl. Die vond komende maan dag, 25 april, precies 25 jaar gele den plaats. Het Zeeuwse comité, dat zich verzet tegen de plannen voor de bouw van een tweede kerncentrale in Borssele, herinnert het winkelend publiek op het Scheldeplein aan de meltdown van de kernreactor. De actie duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Het Landelijke Platform Tegen Kernenergie heeft een speciaal 'spel' gemaakt waarbij de deelne mers worden gedwongen om na te denken over de impact van een nu cleaire ramp op de omgeving. Win kelend publiek wordt uitgenodigd om mee te doen aan dat spel. De actie in Vlissingën maakt deel uit van een landelijke campagne die zaterdag plaatsvindt in elf steden. De herdenking van de ramp in Tjernobyl vindt plaats op 25 april in Goes/Borssele. IN ZEELAND Ambtenaren in Hulst zijn onderzocht op hun gezondheid. Bekijk de video op www.pzc.nl EN VERDER - Vlissingën wil kazematten in het Keizers bolwerk openstellen - Nazomerfestival opent in Perkpolder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Marcel Modde n1euwdorp - De Blackberry in het borstzakje van Natasja Florussen trilt onophoudelijk. „Waarschijn lijk mailtjes die binnenkomen", zegt de Terneuzense wijkagent ter wijl ze de telefoon op tafel legt. De Zeeuwse dienders grijpen naar moderne middelen om het con tact met de burger te verstevigen. De acht wijkagenten voor Vlissin gën, Goes, Terneuzen en Schou- wen-Duiveland zijn aan het twitte- ren geslagen. Het sociale medium wordt gebruikt om meer openheid van zaken te geven over het dage lijkse werk van de politie, legt web master Mario Lere uit. Maar even zeer kan het bijdragen aan een snelle oplossing van gepleegde fei ten in de betreffende gebieden. De politietwitteraars werden giste ren gepresenteerd in het trainings centrum in Nieuwdorp. Florussen weet zich inmiddels door 56 men sen gevolgd en hoopt dat dit net werk zich snel uitbreidt. Want juist daarin schuilt voor haar de meerwaarde van een actief twitter- leven, zegt ze. „Als je genoeg vol- middelburg - Sterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis is met zijn ze ventiende plaats het beste Neder landse restaurant op de prestigieu ze lijst van de vijftig beste restau rants van de wereld. Het restaurant, geleid door chef kok Sergio Herman is twee plek ken gestegen op de beroemde 'S.Pellegrino World List' van vijf tig beste restaurants. Jaarlijks brengt de frisdrankfabri kant deze lijst uit, ze doen dat dit jaar voor de tiende keer. Nederland is er goed op vertegen woordigd. Op de 46e plaats staat restaurant De Librije van Jonnie en Thérèse Boer in Zwolle. Dit res- TORENTJESOVERLEG Robesin laat OSF vallen gers hebt, bereik je iedereen snel met één berichtje. En die mensen kunnen jou ook makkelijker aan spreken als ze iets kwijt willen. Ik heb mijn telefoon 24 uur per dag aan staan, maar het is ook weer niet zo dat ik de berichten con stant lees. Ik moet buiten het werk ook mijn huishouden draaiende houden." Dus bij spoed of minder haastvragende meldingen blijft het regel om 112 danwel het bureau te bellen, benadrukt Florussen. De dienders hebben een korte cur sus gevolgd over waar in de prak tijk de grens ligt om te delen met het publiek. „Het moet functio neel zijn. En het is oppassen dat een bericht niet valt te herleiden tot een persoon, dat je er niemand mee schaadt." Dat het dan toch fout kan gaan, bleek gisteren in Eindhoven. Daar twitterde de poli tie een getuigenoproep over 'vijf laf fe daders van zinloos geweld' met de toevoeging 'Marokkaans'. Na een stroom aan reacties werd het bericht met excuses voor de woord keuze verwijderd en vervangen door een gekuisde versie. zie de video op www.pzc.nl taurant is negen plaatsen gezakt. De Nederlander Richard Ekkebus staat op de 37e plaats met zijn res taurant Amber in Hong-Kong. Ook de Nederlandse Margot Janse staat met haar Zuid-Afrikaanse res taurant 'Le Quartier Francais' in de lijst. Zij neemt de 36e plek in. Restaurant Noma in Kopenhagen mag zich voor het tweede opeen volgende jaar het beste restaurant van de wereld noemen. El Bulli, dat in 2009 met zijn moleculaire hoogstandjes nog op één eindigde, is dit jaar uit de lijst verdwenen. Het restaurant mag niet meer mee doen, omdat topchef Ferran Adria er in juli mee stopt. S5E2S33 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Keihard aanpakken Met het vervagen van normen en waarden, is het nodig dat het Inter ventieteam scherp blijft controle ren op frauduleuze zaken (krant 16 april). In het verleden heeft het stadsbestuur van Vlissingën te veel de andere kant opgekeken. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden. Dat is voor hardwerkende mensen pas écht een doorn in het oog! Fraude mag nimmer lonend zijn. We moeten hier met zijn allen te genop komen. Voorbeeldig pakt de nieuwe burgemeester René Roep dit daadkrachtig aan. Bij 'deze bo- Johan Robesin: „Ik ben er nu uit. voor ondernemers 'Geldig bij een 2-jarig BedrijfsBundel 22,50 Pocket Internet Zeker abonnèment. Deze actie loopt van 1 april t/m 31 mei 2011. Nu 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel bellen en internetten HTC Desire Z Gratis sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52