Passagierstrein Kanaalzone op de lange baan Huisjes op Welgelegen Aannemerscombinatie H4A neemt Lensen over 1 Clijsen (GL) pleit voor behoud oude gevel 20 Van Iwaarden en trio treden op in De Jonkheer woensdag 20 april 2011 VERVOER Verbinding tussen Gent en Zelzate door Wout Bareman TERNEUZEN - De Belgische Spoor wegen (NMBS) heeft het plan voor de inzet van passagierstrei- nen op de bestaande oostelijke goe- derenlijn in de Gentse Kanaalzone op de lange baan geschoven. Daar door blijft het havengebied nog ja ren verstoken van goed, intensief openbaar vervoer. Ook het idee de passagierstreinen door te laten rij den richting Terneuzen kan wor den opgeborgen. Volgens de Spoorwegen is de be langrijkste reden een tekort aan be schikbare infrastructuur, materieel en personeel. Bovendien is er bin nen de NMBS discussie over welke tak van de spoorwegmaatschappij de ingebruikname van de nieuwe verbinding zou moeten financie ren. De NMBS geeft bovendien voorrang aan verbetering van de kwaliteit van het bestaande trein aanbod in België. De Vereniging van Gentse Haven gebonden Ondernemingen (VeGHO) betreurt het besluit van de spoor wegmaatschappij. Het verzoek van de havenbedrijven passagierstrei nen te laten rijden tussen het sta tion Gent-Dampoort en Zelzate door Wout Bareman AXEL - De aannemerscombinatie H4A uit Sas van Gent heeft bouw en aannemingsbedrijf Lensen in Axel overgenomen. De 20 mede werkers verhuizen mee. De naam van het bedrijf blijft onveranderd. Aanleiding voor de overname is dat de huidige directeur van het aannemingsbedrijf Piet Verschel ling, geen interne opvolgers heeft. Hij blijft nog een aantal jaren als directeur actief. H4A is in de bouwsector nu al actief in Mid den-Zeeland. De overname maakt het voor H4A mogelijk die tak ver- Hoveniersbedrijf Tuinaanleg Tuinonderhoud Jaarcontracten onderhoud Alle soorten bestrating Vlonders e.d. door Martijn de Koning (staalfabriek ArcelorMittal) werd gesteund door de provincie Oost-Vlaanderen, Gent en Zelzate, bewonersgroepen in de kanaaldor pen en de vakbonden. Dat gebeur de op basis van een grondig onder zoek naar het aantal dagelijkse pen delaars naar de bedrijven in de Gentse Kanaalzone tussen Gent en Zelzate. Van een passagierslijn met haltes ter hoogte van Volvo Cars, het Skaldenpark en Arcelor zouden dagelijks 12.660 pendelaars gebruik maken. Een woordvoerder van VeGHO: „Als er een passagierstrein zou rij den, zou dat 10.000 auto's per dag schelen. Dat zou de doorstroming enorm ten goede komen, maar ook het milieu. Het zou 30.000 ton uitstoot van CO2 per jaar sche len, vergelijkbaar met bebossing van 6.000 voetbalvelden." De VeGHO berekende dat de vraag naar nieuwe werknemers in de hele Kanaalzone de komende ja ren aanzienlijk zal stijgen, zeker na de ingebruikname van de nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Momenteel zoekt Volvo Cars al 400 mensen. „Het invullen van vacatures wordt echter bemoeilijkt door de slechte bereikbaarheid", constateert een woordvoerster van de VeGHO. Hij beseft dat hij niet voor de makkelijkste weg kiest. Want na tuurlijk zou Piet de Keuninck op zijn camping Welgelegen bij Cadzand best 'gewone' recreatiehuisjes kun nen neerzetten. Dat zou lang niet zoveel'geregel en uitzoekwerk met zich meebrengen als de 25 duurza me, milieuvriendelijke exemplaren waar hij nu voor kiest. Maar De Keuninck, ondernemer in hart en nieren, deinst niet terug voor een uitdaging. Niet voor niets staat de campinghouder bekend als iemand die graag het voortouw neemt en daarbij kritiek op colle ga's die lang blijven stilstaan, niet uit de weg gaat. ,Je móet mee, anders is je achter stand straks onoverbrugbaar. Bo vendien komt er steeds meer vraag naar milieuvriendelijke pro ducten; óók huisjes", denkt De Keuninck. De keuze voor de" 'alternatieve' wo ningen heeft overigens ook een an dere grond: pure concurrentieover- wegingen. „Nog geen kilometer verderop zetten ze de komende tijd 450 nieuwe vakantiehuizen neer", wijst De Keuninck op de aanstaande bouw van recreatie park Residence Cadzand-Bad (voorheen Cavelot). „Als ik nu meer van datzelfde bouw, ben ik bang dat ik weinig verkoop." En dus biedt camping Welgelegen mensen die een recreatiewoning glpplp der uit te breiden met Zeeuws- Vlaanderen. Door de economische crisis in de jaren tachtig zocht aan nemingsbedrijf Lensen al eerder aansluiting bij een grotere 'speler', I.G.B. in Breda, later overgenomen door Ballast Nedam. Daarmee kwam direct een einde aan ruim vijftig jaar directie en bedrijfsvoe ring door de familie Lensen. Het aannemingsbedrijf splitste zich in 1995 weer af en ging zelf standig door onder directeur Ver schelling, die het losweekte van Ballast Nedam. Nu sluit het bouw bedrijf zich opnieuw aan bij een grotere aannemerscombinatie. Op camping Welgelegen verrijzen straks 25 duurzame recreatiewoningen. door Wout Bareman Polderstraat 66 4543 NA Zaamslag Tel. 0115 - 432349 Fax. 0115 - 4317.23 www.pvanvuuren.nl info@pyanvuuren.nl TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Peter Clijsen (Groen- Links) is blij dat de historische ge velsteen van een winkelpand in de Noordstraat in Terneuzen behou den blijft. Maar hij vindt dat de ei genaar ook de gevel zelf moet spa ren. Clijsen maakte zich de afgelopen maanden, samen met de Heem kundige Vereniging Terneuzen, sterk voor behoud van de bovenge- velsteen uit 1656. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de actie zonder succes zou blijven. Burgemeester en wethouders vreesden dat de ge vel bij een ingrijpende verbou wing (in het pand komt een schoenwinkelketen) verloren zou gaan. En aangezien het pand niet is aangemerkt als monument, was daar niets tegen te doen. De eigenaar heeft inmiddels ech ter laten weten dat hij de gevel steen sowieso zal sparen en ook zo veel mogelijk historische elemen ten zal handhaven. Maar de gevel is er bouwtechnisch zo slecht aan toe dat die moet worden vervan gen. Clijsen gelooft daar niets van. „Een gevel die vierhonderd jaar overleeft, lijkt me constructief heel best. Met een beetje zorg kan er zo vierhonderd jaar bij." HULST - Stichting Hulst Cultureel experimenteert in de serie klas siek. Af en toe wordt uitgeweken naar een andere discipline. Woens dag 27 april treedt in theatercafé De Jonkheer in Hulst Marjon van Iwaarden en haar trio op. Zij maakte naam in de pop- en jazzwereld. Met 2 Unlimited scoor de zij een drietal internationale hits, zoals 'Wanna get up'. Als zan geres maakt zij ook deel uit van de Soulfull Bigbandformatie The New Orpheans en wordt zij regel matig gevraagd door allerlei band formaties. Met haar eigen Trio M3 verzorgt zij in Hulst een jazzprogramma, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50