Taart staan in de rij voor de fitzuil zeeland 119 10.000 Minister op symposium over 'unieke' hsèr. samenwerking Zeeuws-Vlaamse zorg Meespeeltheater over seksualiteit en soa Stadssecretaris voor fraude veroordeeld Paasmarkt met meer dan honderd kramen Van Kerkhoven wint viswedstrijd De Vogel Campers toeren door Zeeuws-Vlaanderen woensdag 20 april 2011 Z Het aantal stappen datje volgens de richtlijnen elke dag moet zetten voor een gezonde levensstijlVolgens coördinator Mare de Haas van het Steunpunt Hulst in Beweging komt dat overeen met een uurtje fietsen. „Een ambtenaar die vandaag jarig was, ging bij zijn collega's langs met taart maar geraakte er maar niet van af. De meeste gebakjes bleven in de doos. Je merkt zo, dat deze dag toch aan het denken zet." Mare de Haas Sandra de Moor van sportcentrum Delta (rechts) maakt gemeenteambtenaar Micha de Keijzer wegwijs op de roeimachine. In de geïmproviseerde sport zaal in de hal van het stadhuis stonden verder ook hometrainers en spinfietsen. foto's Mark Neelemans 'fiirinTf 1 n'"ii»iiuw^waM MEEST GELEZEN 1Plan Perkpolder ver weg. 2. BTW-verhoging onzalig plan. 3. Extra afvaart fiets-voetveer. ZEEUWSE KELDER Nieuwe, spannende verhalen over Zeeuws voetbal in de laagste regio nen op www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse zorg instellingen werken op veel terrei nen samen. Deze samenwerking is 'uniek'. Om dit uit te dragen, hou den ZorgSaam, stichting Curamus en Nucleus Zorg (koepel van huis artsen) woensdag 11 mei van 16.00 tot 21.00 uur een symposium in het Scheldetheater in Ternèuzen. Dezelfde dag is minister Schippers van Volksgezondheid op werkbe zoek bij ZorgSaam. Zij houdt een inleiding op het symposium, na de opening door dagvoorzitter Tom van 't Hek, arts en bekend van radio en televisie. ZorgSaam neemt in de zorgsector in Zeeuws-Vlaanderen een domi nante positie in, met ziekenhui zen, de ambulancedienst, een huis artsenkliniek, woonzorgcentra en thuiszorg. Dat is volgens woord voerster Margaret Lafort niet dé re den waarom de samenwerking in de Zeeuws-Vlaamse zorg zo sterk is. Het heeft, stelt zij, allereerst te maken met de vrij geïsoleerde lig ging van Zeeuws-Vlaanderen, ze ker voor de opening van de Wes- terscheldetunnel in 2003. Zorgver leners zijn op elkaar aangewezen. En ze wisten elkaar ook al jaren ge leden persoonlijk te vinden in een gezamenlijk zorgoverleg. Dit betaalt zich nog altijd uit, wat op het symposium met tal van voorbeelden zal worden geïllus treerd, zoals wijkgerichte thuis zorg, ZorgSaam Kliniek Hulst en de inzet van zorggroepen. Ook de samenwerking met het onderwijs, het ROC en de Hogeschool Zee land, komt aan bod. Dat is belang rijk om genoeg personeel te hou den, terwijl de bevolking vergrijst. Paul Rademacher van ZorgSaam gaat daarop in: Zorgen voor of zor gen over de zorg in 2020. Tot slot is er een forumdiscussie aan de hand van stellingen. Aanmelden: www.zorgsaam.org/al- gemeen/symposium TERNEUZEN Het meespeeltheater Klassekunst ver zorgt op 27 en 28 april vijf theater voorstellingen voor tweede- en der dejaars leerlingen van het Zelden- rust-Steelant college, de Rede en het ROC. In deze interactieve voor stelling komen de onderwerpen seksualiteit en bestrijding van soa's (seksueel overdraagbare aan doening) aan de orde. Tijdens de voorstellinggen, die plaats vinden in de Brouwzaele en op het ROC, wordt direct met de jongeren ge werkt. De GGD is aanwezig met een infostand. DAMME (B) In Brugge is de stadssecretaris van Damme veroordeeld voor fraude. Hij kreeg acht maanden voorwaar delijk en een boete. De man sjoe melde met geld van de stad en is al enkele jaren geschorst. De secreta ris declareerde ten onrechte onder meer reis- en telefoonkosten. Een raadslid ontdekte dit, waarop de se cretaris is geschorst. De zaak heeft jaren aangesleept, omdat de ambte naar steeds in beroep ging. Nu hij officieel is veroordeeld voor frau de, volgt zo goed als zeker ontslag. BRESKENS De eerste grote markt van het nieu we seizoen in Breskens is traditie getrouw de Paasmarkt. Op tweede paasdag staan ruim honderd kra men op het Spui- en Oranjeplein, waaronder een palingrokerij, pof fertjeskramen, een hamburgertent, ijscokarren en een groenteman met verse aardbeien. Ook worden lederwaren, vaste planten, hobbyar tikelen, zonnebrillen en veel kle ding en snuisterijen verkocht. De markt begint vroeg in de morgen en duurt tot 17.00 uur. OSSENISSE Karei van Kerkhoven uit Klooster- zande heeft zondag de eerste sei zoenswedstrijd van zeehengelvere- niging De Vogel gewonnen in de categorie vrij aas. Met 154 centime ter bleef hij Martin van Bellen tien centimeter voor. Peter Dobbelaar uit Vogelwaarde won in de klasse zeepieren met 64 cm. De pijp was voor Ko Dieleman. Er is gevist aan de Westerschelde bij Ossenïsse. De tweede wedstrijd is 1 mei van 13.30 tot 16.30 uur aan Kruispolder; in schrijven van 12.00 tot 12.45 uur in Hotel Van Leuven, Kloosterzande. PHILIPPINE Dit paasweekend toeren zo'n 35 kampeerauto's door de streek tij dens de 9e Zeeuws-Vlaamse Cam per toertocht, georganiseerd door Carvoyage Magazine. De camperaars strijken zaterdag neer bij Perkpol der en bezoeken zondag Philippi ne, de woonplaats van initiatiefne mer en uitgever Harry J. Wild schut Die adviseert de deelnemers alvast om niet via de Westerschel- detunnel te komen. „Het kost u met de camper 17,85 euro. Ja, het is belachelijk", schrijft hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49