Veel meer klachten over gemeente Ambtenaren van Hulst 181 zeeland Initiatiefnemers willen bijdrage van winkeliers voor behoud zomerbus Ontzag Actiecomité Red onze Polders trekt opnieuw naar debat Tweede Kamer Streep door subsidie aan RPCZ almanak Behalve de fitheidsdag voor ambtenaren zijn er deze week ook bij verschillende sportverenigingen in de gemeente Hulst activiteiten die kaderen binnen de Nationale Sportweek. A woensdag 20 april 201 f JAARVERSLAG Vaker melding burenruzies door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij de gemeente Ter- neuzen zijn vorig jaar veel meer klachten binnengekomen dan in 2009. Vorig jaar jaar klaagden 92 in woners over de handelwijze van de gemeente tegenover 60 het jaar ervoor, blijkt uit het jaarverslag. Een reden voor de forse stijging is volgens klachtencoördinator Rian- ne Roth-IJsebaert niet direct aan te geven. In 2009 ging nog 25 procent van de klachten over onheuse bejege ning, vorig jaar was dat 18 procent. In 2010 trok wel een kwart van de klagers aan de bel over niet tijdig handelen en niet of niet-tijdig be antwoorden van brieven of nako men van afspraken. Vorig jaar is iets minder geklaagd over een ver keerde handelwijze, maar toch ging daarover nog 42 procent van alle klachten. „Is een burger het niet eens met een besluit of beleid van de gemeenten dan wordt ge klaagd over een verkeerde handel wijze, waarvan overigens in de meeste gevallen geen sprake is", al dus de klachtencoördinator. De meeste klachten (77) konden infor meel worden afgehandeld door uit leg te geven of in een goed ge sprek. Daarbij werd dan niet de volledige, officiële klachtenproce dure gevolgd. In die gevallen wordt niet uitgesproken of de klacht gegrond of ongegrond is, maar wordt samen met de klager de zaak opgelost. Overigens werd vorig jaar geen enkele klacht offi cieel gegrond verklaard. De gemeente wordt steeds meer geconfronteerd met burenruzies, waarbij mensen ervan uitgaan dat de gemeente de zaak kan oplos sen. „Dit zorgt voor teleurstellin gen. De gemeente wil de burger ei genlijk zoveel mogelijk van dienst zijn, maar kan beter direct zeggen dat het om een kwestie gaat waar de gemeente geen rol in kan spe len", adviseert de klachtencoördi nator. Op de gemeentelijke website is eind vorig jaar een suggestiefor mulier geplaatst, waarop mensen kunnen aangeven hoe de dienst verlening beter kan. De hoop is dat hierdoor minder mensen naar het klachtenformulier zullen grijpen. HULST - Actiecomité Red onze Pol ders is er nog steeds niet gerust op dat de Hertogin Hedwigepolder be houden zal blijven. Daarom staat er voor volgende week donderdag weer een busreis naar de Tweede Kamer in Den Haag gepland, waar dan wordt gedebatteerd over ont- poldering en biodiversiteit. Vooraf wordt een petitie aangeboden aan Kamerleden. De vertrekplaatsen voor de busreis zijn als vanouds: 10.30 uur, Hulst, Stationsplein; n.oo uur, Terneu- zen, busstation sluizen; 11.30 uur, Kapelle, Wegenwachtstation; 12.00 uur, Wouwse Tol. Aanmelden zo TERNEUZEN - De subsidie van de ge meente Terneuzen aan het RPZC stopt volgend jaar. Een voorstel van raadslid Jerry Pladdet (SGP) om de bijdrage aan de schoolbege- leidingsdienst in drie jaar af te bou wen kreeg geen bijval van de rest van de gemeenteraad. Stopzetten van de subsidie levert een jaarlijk se besparing op van 207.00 euro. Tip? redactie@pzc.nl Geen bedrijf kan zonder ze: de toch wat vreemde, in raadselen sprekende tovenaars van de wereld van de infor matie- en communicatietechnologie, en van het apparaat dat daarbij hoort: de computer. Als het niet meer werkt zoals gewoonlijk, is er één van die mensen nodig wiens kennis ver der gaat dan de standaard gebruiks aanwijzing. Iemand zoals Walter. Hij bracht onlangs een bezoek aan een Goes' kantoor om wat voorzie ningen aan te brengen. Uit het kan toortje waar Walter zijn werk ver richtte, klonk steeds gehoorzaam een stem: „Yes, master". Nieuwsgierig naar deze dienaar, gingen de colle ga's op onderzoek uit. Het bleek de personal computer van Walter. Hij wel. NATIONALE SPORTWEEK door Harold de Puysseleijr Stappentellers houden de komende week nauwgezet bij hoeveel ambtenaren van de gemeente Hulst be wegen. De actie past in het project Lekker Fit! van het steunpunt Hulst in Beweging, een onderdeel van de stichting Welzijn. Doelstelling van Lekker fit! is dat Hulst binnen tien jaar één van de sportiefste gemeenten in het land wordt, als het gaat om het aantal sporters en 'gezonde' inwoners. Daarom wil Hulst in Beweging de jeugd vanaf volgend schooljaar nog meer laten bewegen dan tijdens de wekelijkse gymnas tieklessen. Daarnaast richten de medewerkers van het steunpunt hun vizier ook op het bedrijfsleven, zoals gisteren het gemeentelijk personeel. De tweehonderd ambtenaren lieten het werk gisteren bij toerbeurt even liggen om zich in het zweet te werken op de spinfiets, de ho metrainer of de roeimachine die opgesteld stond in de hal van het stadhuis. FruitbedrijfVan Assche uit Hengstdijk bemande er een kraampje met vers fruit, en een voedingsdeskundige diende de ambtenaren desgewenst van ad vies over gezonde voeding. Maar het meest populair was wel de fitzuil in de stand van zorgverzekeraar IZA. Daar moest het gemeentepersoneel soms zelfs even voor in de rij staan. De fitheidszuil berekende vetpercentage, bloeddruk en BMI van de ambtenaren die zich onder wierpen aan de tests. De kraam waar de ambtenaren in formatie konden krijgen over een juiste werkhouding, viel vooral bij de medewerkers in de buiten dienst in de smaak. „Die hebben er natuurlijk baat bij dat ze weten hoe ze zware spullen verantwoord kunnen tillen", legt coördinator Mare de Haas van Hulst in Bewe ging uit. De vier ambtenaren die snel mogelijk bij Magda de Feijter (06-54362376, eendragt@ziezo.biz), Willy Dobbelaer (0114-313916) of Kees de Broekert (0113-639395). De Zeeuwse Milieufederatie en Het Zeeuwse Landschap maakten on langs bekend dat zij niet meer per se voor de ontpoldering van de Hedwigepolder zijn. Red onze Pol ders was verrast, maar blijft wan trouwig. Vogelbescherming is niet meegegaan in de ommezwaai van de Zeeuwse organisaties en de wer ken voor ontpoldering van een deel van de Vlaamse Prosperpol- der, naast de Hedwigepolder, gaan gewoon door. deze week de meeste stappen heb ben gezet, krijgen een maandabon nement van Sportcentrum Delta of Bodyline, twee fitnesscentra in Hulst. FruitbedrijfVan Assche deelt de hele week door vers fruit uit op de afdelingen, iedere dag een ander soort fruit. „Ze krijgen de ene dag een appel, en de ande re dagen van deze week een sinaas appel, kiwi en een peer", vertelt Caroline van Assche. De themadag bij de gemeente paste in het programma van de Nationale Sportweek, waarvoor afgelopen zaterdag op de Grote Markt de aftrap al werd gegeven met een goed bezochte sport markt waar diverse sportclubs zich presenteerden. Een aantal vereni gingen heeft deze week activitei ten die in het teken van de Natio nale Sportweek staan. Een over zicht is te vinden op de website van het Steunpunt. www.hulstinbeweging.nl 1 „Veel te weinig", antwoordt mede werker Miranda Duinkerke van de af deling Samenleving openhartig op de vraag of ze veel aan beweging doet. „Steeds zeg ik dat ik vaker moet gaan hardlopen. Mijn streven is twee tot drie keer per week, maar dat komt er nu nog niet van. Het blijft meestal bij een keer." Volgens personeelsadviseur Patrick Heije van de gemeente Hulst neemt het gros van de ambtenaren de trap in plaats van de lift in het stadhuis. Daarnaast komen veel medewerkers op de fiets naar hun werk. „Dat ver taalt zich allemaal in minder ziekte verzuim. In ons gezondheidsmanage- ment ligt de nadruk op zoveel moge lijk preventie." „Fruit is een goed alternatief voor al le zoete tussendoortjes", weet Caro line van Assche van het gelijknami ge fruitbedrijf uit Hengstdijk. „Vol gens het voorlichtingsbureau voor de voeding moet iedereen twee stuks fruit per dag eten, maar de meeste mensen komen daar niet aan. Terwijl fruit toch boordevol vita minen zit." door Martijn de Koning CADZAND - Detailhandel en be drijfsleven in West-Zeeuws-Vlaan- deren moeten meebetalen aan het instandhouden van de gratis zo merbus voor toeristen. Dat vindt Pieter de Keuninck, eigenaar van camping Welgelegen bij Cadzand en namens stichting Strandexpress één van de initiatiefnemers van de service. Gasten van zo'n dertig recreatieon dernemers en verhuurkantoren in West-Zeeuws-Vlaanderen krijgen tijdens hun verblijf een gratis pas voor onbeperkt gebruik van open baar vervoer in de regio. Ze kun nen daarmee ook naar Terneuzen en Knokke. Het aantal mensen dat gebruikmaakt van de service groeit jaarlijks: van 37.000 in 2006 naar meer dan 70.000 vorig jaar, al leen al op lijn 14 (de dienst langs de kust). Daar moet het gebruik van de andere buslijnen nog bij worden opgeteld. De bus rijdt in de drukste negen weken van het jaar. „Sluis en Bres- kens zijn de belangrijkste bestem mingen", geeft De Keuninck aan. „En op woensdag gaan veel men sen naar Oostburg, naar de markt." Het lijkt de campinghouder niet meer dan logisch dat met name de bedrijven en winkels uit die plaat sen een bijdrage leveren aan het in standhouden van de bus, zeker nu de bijdrage van de provincie op losse schroeven staat. Die levert nu nog jaarlijks 35.000 euro. De an dere pakweg 65.000 euro komt van de deelnemende bedrijven en de VW, die daarvoor subsidie krijgt van de gemeente Sluis. De Keunink gaat partijen als de ge meente Sluis en de VW vragen met het bedrijfsleven in overleg te gaan over een bijdrage voor in standhouding van de service. Ver der wordt gepraat over uitbreiding van de mogelijkheden met de toe ristenpas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48