Zeeland PZCIr Nieuwe Bierkaai Hulst niet in trek Geen staatssteun Wateraunen hulp in van Nederlandse collega's Schelden doet wel degelijk pijn ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 AANBESTEDING Gemeente actief de boer op voor ontwikkeling winkels, woningen en parkeergarage in centrum Hulst collega' Woensdag 20 april 2011 Ambtenaren van Hulst staan in de rij voor de fitzuil Twitter moet wijkagent dichter bij de burger brengen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Projectontwikkelaars zien geen brood in de bouw van win kels, woningen en een parkeergara ge op en om het 's-Gravenhof- plein in de binnenstad van Hulst. De gemeente is er de afgelopen maanden in elk geval niet in ge slaagd zaken te doen met een marktpartij die daar in wil stap pen op basis van de (financiële) voorwaarden die de gemeente stelt Voor het Nieuw 's-Graven- hof, onderdeel van stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bierkaai, werd eind vorig jaar de aanbeste ding opengesteld, waarbij markt partijen werden uitgenodigd met voorstellen te komen voor ontwik keling, realisatie en beheer. De inschrijvingstermijn liep tot en met 28 februari, maar leverde vol gens de gemeente 'geen geschikte inschrijvingen' op. Het gebied dat de gemeente wil vermarkten, bestaat uit de locatie van het huidige winkelcentrum 's-Gravenhof en het zuidelijk deel van het 's-Gravenhofplein. Daar mag alles bij elkaar voor 2300 vierkante meter aan nieuwe win kels worden gebouwd, evenals der tig appartementen en een parkeer garage met ongeveer tachtig plaat sen. Nu de aanbestedingsprocedure for meel is afgerond, gaat de gemeen te actief de boer op om ontwikke laars te interesseren voor het pro ject. „Deze partijen hadden niet op het project ingeschreven, maar heb ben wel interesse getoond. Onze doelstelling is om in de meimaand te komen tot een samenwerkings overeenkomst op basis van weder zijdse afstemming", aldus de ge meente. Het vermarkten van Nieuw 's-Gra- venhof is de volgende stap in het kader van het stadsvernieuwings project De Nieuwe Bierkaai. Doel daarvan is het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad op nieuw in te richten tot aantrekke lijk verblijfsgebied. Wonen, cul tuur, detailhandel, recreatie en ho reca moeten er nieuwe kansen krij gen. De Nieuwe Bierkaai is opge deeld in verschillende deelgebie den. De bouw van appartementen in de hoek Bierkaaistraat, Dubbele Poort en Godsplein werd als eerste aangepakt. Momenteel is de aanleg bezig van de nieuwe haven tussen de Kelder manspoort en de Vismarkt. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - 'Schelden doet geen pijn', luidt het gezegde, maar schel den doet wel degelijk pijn. Veel kinderen zijn slachtoffer van pes ten en lijden er erg onder. De openbare Irisschool in Zaamslag greep gisteren de Nationale Dag Tegen Pesten aan om aandacht bij de kinderen te vragen voor pesten. De juffen en meester voerden een moderne versie op van het sprook je Assepoester. Een pestvoorbeeld bij uitstek. En ook hier kwam de prins haar redden van haar pesten de stiefzussen. Na afloop werd er in de klas. verder over pesten ge praat. „Iedere school heeft wel een pest- protocol", zegt schooldirecteur Pe tra Vertenten, „maar dat moet wel tot leven komen. We hebben pes ten bewust opgenomen in onze onderwijsvisie. Wij trekken weke lijks tijd uit om er in de klas over te praten. We zorgen ervoor dat de kinderen uit de verschillende groe pen elkaar leren kennen. Als je kin deren er vanaf de kleuterleeftijd al op wijst dat ieder kind wel wat heeft, dan respecteren ze elkaar en kun je pesten voorkomen." De kin deren kregen allemaal een arm bandje mee naar huis met de tekst 'Pesten, ik doe er niet aan mee'. m\;. n- C v V i l De kinderen van de Irisschool leven mee met 'Assepester' die wordt gepest door haar twee stiefzussen. Met de opvoering van een dit klassieke sprookje door de leerkrachten weten de kinderen nu dat je gewoon niet moet pesten. eigentijdse versie van foto Mark Neelemans '.A-...v-w - „V,. m m m m I Politie Zelzate roept na vechtpartij door Martijn de Koning BRUSSEL - De Europese Commissie gaat ervan uit dat er in het plan Waterdunen bij Breskens geen sprake is van staatssteun. Dat ant woordt Eurocommissaris [oaquin Almunia op vragen van Europarle mentariër Lucas Hartong (PW). De provincie en recreatiebedrijf Molecaten werken samen om de Oud-Breskenspolder om te tove ren in een recreatie- en natuurge bied. Daarbij is sprake van staats steun aan Molecaten, meent onder meer actiegroep Vrienden van Wa terdunen Nee!. Die kaartte de kwes tie aan bij de Europese Commis sie, maar die wilde dé zaak niet in behandeling nemen omdat ze de groep geen 'direct belanghebben de' vond. Daarop nam Hartong het stokje over en stelde als Europarlementa riër dezelfde vragen aan Almunia. Die antwoordt nu dat er geen spra ke is van staatssteun 'indien de marktwaarde van de grond is vast gesteld via een taxatie door een on afhankelijke deskundige'. In het ge val Waterdunen is dat wel degelijk gebeurd, geeft Almunia aan. De Eu rocommissaris zegt wel toe nog eens naar de zaak te willen kijken als er nieuwe informatie beschik baar zou komen. zelzate - De politie in Zelzate heeft de Zeeuws-Vlaamse collega's ingeschakeld bij het onderzoek naar een steekpartij. Die vond in de nacht van vrijdag op zaterdag plaats op de Grote Markt in de grensgemeente. De politie werd wel gealarmeerd, maar op het mo ment dat de agenten arriveerden, troffen ze niemand meer aan. Ge tuigen verklaarden dat één van de vechtersbazen door messteken zwaargewond raakte. Hij zou in een auto zijn gestapt, die in de richting van de Nederlandse grens zou zijn gereden. Bij nader onder zoek trof de politie bloedspatten aan op een auto op de markt. Het gezamenlijke onderzoek heeft tot nu toe niets opgeleverd. De afgelo pen maanden werd er regelmatig gevochten in het centrum van Zel zate. Daarbij waren verschillende keren ook Nederlandse jongeren betrokken. Ze vluchtten in auto's met een Nederlands kenteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47