toch een kleinschalige sfeer In 2012 fietspad bij Vosmeer zeeland 121 Nieuw kraanschip voor windmolenpark in zee N656 Provincie bezig met verwerven van gronden Bach en Widor op orgel Grote Kerk Jesus Christ Superstar in de H. Blasiuskerk nouizaagwerr Kumi met Houtzagersbier Amsterdam Klezmer Band in 't Beest THOOLSE TIPS woensdag 20 april 2011 B door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De provincie denkt volgend jaar een vrijliggend fietspad aan te kunnen leggen langs de N656 tussen Oud-Vosse- meer en de Kreekweg. Op dit moment moeten fietsers nog over de rijbaan van de vrij drukke weg rijden. Automobilis- l ten mogen daar tachtig kilometer per uur rijden. Hoewel er volgens 1 de provincie tot op heden weinig ongelukken zijn gebeurd waarbij fietsers betrokken waren, ziet ze dit als een ongewenste situatie. Daarom wordt het langzame en het snelle verkeer gescheiden. Me de naar aanleiding van twee infor matieavonden in het verleden, is gekozen voor een vrijliggend fiets pad aan de noord-oostkant van de provinciale weg. De planologische procedure is in middels afgerond. Dat betekent dat de provincie nu toe is aan het verwerven van de gronden. De hoop is dat eigenaren op vrijwilli ge basis willen meewerken. Als dat niet het geval is, kan tot onteige ning worden overgegaan. De pro vincie spreekt de verwachting uit dat in 2012 kan worden begonnen met de aanleg van het nieuwe fiets pad. De kans bestaat dat waterschap Scheldestromen in hetzelfde ge bied ook een fietspad gaat aanleg gen. In dit geval gaat het om het stuk van de Hiksedijk dat van de provinciale weg naar het dorp loopt. De gemeente werkt momenteel aan een verkeersplan om de bereik baarheid van Oud-Vossemeer te verbeteren. Mogelijk wordt de Hik sedijk in de toekomst een voorna me toegangsweg. De weg zal dan meer autoverkeer te verwerken krijgen. In dat geval zal het water schap bekijken of ze er een vrijlig gend fiets- en voetpad kan aanleg gen, zodat de veiligheid van het langzame verkeer gewaarborgd is. „Een besluit daarover is nog niet gevallen", zegt een woordvoerster. „We wachten op dit moment op het plan dat de gemeente aan het opstellen is." Hans en Hasse (op het schip) Opbergen leggen met een trekker en een hydraulische kar een schip in het water. foto Willem Mieras VLISSINGEN-OOST - Het gloednieu we 5000 tons monohull kraan- b schip Oleg Strashnov doet op zijn B maiden trip de Vlissingse Westhof- K haven aan. Dit bezoek is het eerste W van zeventien bezoeken aan de ha- T ven waar constructiebedrijf Heere- ma aanligt. De Oleg Strashnov werd begroet - naar goed gebruik - met waterspui ten van blusboten en een escorte van de loods- en redeboten. Het schip is eigendom van het in Zoe- termeer gevestigde Seaway Heavy Lifting. Het schip vervoert onderdelen voor het Sheringham Shoal Wind molen park, een prestigieuze on derneming onder de Engelse kust aan de Noordzee, ongeveer twintig kilometer ten noorden van Nor folk. Voor de eigenaren Statoil and Statkraft ontwerpt, bouwt en over ziet Heerema de constructie van de opbouw van twee platforms waar windenergie van wordt ge wonnen. Het windpark in de Noordzee moet dit jaar gereedkomen en zal bestaan uit 88 windturbines in een zeegebied van ongeveer 35 vierkan te kilometer. Het park moet voldoende energie opleveren om 220.000 gemiddelde huishoudens een jaar lang te bedie nen. Het 5000 tons monohull kraanschip Oleg Strashnov komt op zijn eerste reis in de Vlissingse Westhofhaven. foto Wim Kosten/maritimephoto.com GOES Cantor-organist Arno van Wijk van de Grote Kerk in Goes geeft twee de paasdag een paasconcert op het Marcussen-orgel. Hij stelde een programma samen met werk van Buxtehude, Scheide- mann, Bach en een integrale uit voering van de Tweede Sym phonic van Charles-Marie Widor, componist/organist op het Cavail- lé-Collorgel van de Saint Sulpice- kerk te Parijs. Het concert begint om 20.00 uur. HEINKENSZAND De jongerenkoren L'Esprit uit Goes, Singing Voices uit Kwaden- damme, Con Dios uit Lewedorp, Missicanto uit 's-Heerenhoek, Oal In uit Ovezande en Free Spirit uit Heinkenszand wagen zich Goede Vrijdag aan de rock opera Jesus Christ Superstar tijdens de viering met deken Paul Verbeek en pastoor Wiel Hacking in de H. Blasiuskerk in Heinkenszand. De viering be gint om 19.30 uur. KORTGENE Kees Wesdorp, conservator van de Houtzaagwerf bij Kortgene, presen teert tweede paasdag een noviteit: Houtzagersbier. Het brouwsel kan geproefd wor den tijdens een minimuziekfesti- val vanaf 14.00 uur met optredens van The Flying Electra's (elektri sche gitaar a la Shadows), Peter's Rock&Rollband (Baker tot Jagger) en 's avonds de jonge rockband Fa- bles Fairytales. GOES De Amsterdam Klezmer Band treedt zaterdag 23 april op bij Po dium 't Beest in Goes. Het gezelschap brengt klezmer-, zi geuner- en balkanmuziek, veelal ei gen repertoire. Job Chajes brengt jiddisch gekrui de raps, Alec Kopyt brengt Russi sche zang. In totaal telt de band zeven multi- muzikale leden. Aanvang is 22.00 uur, de zaal is open vanaf 20.30 uur. MEEST GELEZEN THOLEN 1Oranjeweek sterft stille dood. 2. Jongerenraad zoekt nieuwe leden. 3. Eerste huisjes Speelmansplaten. Speelt er iets in de gemeente Tholen? Tip ons! Telefonisch (0113- 315673) of per mail: tholen@pzc.nl. Thools nieuws op www.pzc.nl/tholen. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41