Badkameracties! n Driehonderd boten en LOGUS 2oI zeeland Sanitair uitverkoop 1 imabo 6.950,- logusvlissingen.nl Adrie van der Maas levert morgen regentonnen af op Noord-Beveland Daarom kiest u voor Logus! Het Beste Maatje is uit de brand familiebedrijf Hansa al dertig jaar een begrip aan het Goese Sas Moderne gezinsbadkamer Luxe relax badkamer Tweede Paasdag Showroom open! 11.00 -16.00U door Mieke van der Jagt GOES - Het duurt nog tot na de zomer voor de staalgrijze kiosk als vanouds op de Koepoort in Goes staat, maar Adriaan van Moort (links achter de toonbank) is weer in bedrijf met Het Beste Maatje. In Ede vond hij een knappe kraam die dienst doet tot bouwbedrijf Nonnekes de kiosk weer in orde heeft na de felle brand, drie weken geleden. foto Willem Mieras WISSENKERKE - Op Noord-Beve land is een recordaantal regenton nen besteld. Er reageerden 104 be stellers op de tweejaarlijkse regen tonactie van de gemeente. Sinds de actie begon in 2001 is het aantal verkochte tonnen zowat verdub beld. De voorkeur van de Noord-Beve landers gaat duidelijk uit naar het gebruikte, houten wijnvat: daar gaan er 86 van weg. Van het goed kopere kunststoffen watervat wor den er achttien afgeleverd. Een aantal bestellingen gaat wet houder Adrie van der Maas zelf af leveren, en wel de vijfentwintig ste, vijftigste, vijfenzeventigste en honderdste. Hij gaat er morgen mee op pad tussen 10.30 en 12.00 uur. De inkoopkorting die de ge meente bedong, gaat naar een wa terproject van een Oxfam-organisa- tie in Bangladesh. In het kantoor van Hansa, de jachthaven bij het Goese Sas in Wilhelminadorp, hangen tien oorkonden, netjes inge lijst aan de muur. Een elfde zit eraan te komen. Ze horen bij de Blauwe Vlag, die buiten in een mast wappert. De Blauwe Vlag is een keurmerk voor recreatiebedrij- ven en -terreinen. Wie neerstrijkt of afmeert in de buurt van zo'n vlag, kan ervan uitgaan dat het schoon is en dat het op het gebied van milieu, veiligheid en toeganke lijkheid wel goed zit. De familie Opbergen, dertig jaar geleden begonnen met de ontwik keling van jachthaven Hansa, wacht nooit lang als er nieuwe din gen op de markt komen die veilig heid en milieu kunnen verbeteren. Lang voordat er wet- en regelge ving over was, hadden ze bij Han sa al een legionellainstallatie in de sanitaire voorzieningen en stond er een vuilwatertank voor klanten en passanten. Hans en Corrie Opbergen waren helemaal geen fervente waterspor ters toen ze met de jachthaven be gonnen. Hans, stuurman op de grote vaart, had wel verstand van water en klaarblijkelijk ook van re creatie. De gemeente Goes, die gro te groei in de bedrijvigheid op het natte industrieterrein verwachtte, besloot dat er een nieuwe, grote sluis aan het Goese Sas moest ko men. Het oude sluisje, aangelegd in de negentiende eeuw tijdens de drooglegging van de Wilhelmina- polder, moest weg. Er was nog enig actievoeren voor nodig om het museumsluisje te behouden. De groei in de bedrijvigheid bleef uit, maar de nieuwe sluis kwam er en er bleef een ongebruikte kanaal- arm over, met het sluisje en een kommetje. Hans en Corrie Opber gen begonnen er een jachthaven- tje met ongeveer honderd bootjes. In Goes, aan de A. J. van der Goes- kade begonnen ze een watersport winkel en later kwam er nog een reparatiewerfje aan de Houkade bij. Inmiddels is dat alles gewoon aan de haven bij het Goese Sas geves tigd. Hans en Corrie doen het ook niet meer alleen. Alle drie de kin deren Hasse, Corinna en Ronel zit- tten in de zaak en het is hard wer ken, zeven dagen in de week, om de gasten in driehonderd boxen permanent van dienst te zijn. Al leen in de winter is Hansa op zon dagen dicht. Het familiebedrijf levert al les wat een watersporter maar kan wensen en niet alleen aan de pachters van een vas te ligplaats. Dochters Ronel en Co rinna doen het kantoor, de admini stratie en de winkel, waar alles te krijgen valt, van het kleinste warre- tje, alle maten stootwillen tot zwemvesten en zeilkleding. De klanten komen overal van daan, ook voor de overdekte win terstalling in twee grote loodsen. „Daar zitten ook mensen tussen die hun schip in een andere jacht haven hebben liggen, maar ge woon elk jaar terugkomen", zegt Ronel. „We moeten wat betreft de overdekte stalling vaak nee verko pen, dus hopen we in het najaar een derde loods te kunnen bou- Hasse en zijn vader zijn meestal met technische za ken bezig, zoals het in het water leggen, of juist eruit halen van boten en het onderhoud van steigers en andere voorzieningen. De dieselpomp, de enige in de wij de omtrek, biedt niet alleen vaste gasten en passanten brandstof voor de motor, maar ook bootjes- bezitters uit het Goese Meer of gas ten van de stadshaven. Hansa onderscheidt zich van ande re jachthavens door de sfeer. Dank zij het goed onderhouden mu seumsluisje, het beschutte komme tje, het groen rondom de gebou wen en de voortdurende aanloop, geeft de haven een indruk van kleinschaligheid, terwijl er toch 300 schepen liggen. Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, 0118- 69 00 25 Deskundig en creatief advies op maat Gratis levering aan huis Vakkundige installatie en montage door eigen monteurs Uitstekende garantievoorwaarden Voor elke smaak en ieders budget woensdag 20 april 2011 Compleet en actueel aanbod badkamers en tegels Uitsluitend gerenommeerde merken Geen aanbetaling (betaling na plaatsing en oplevering) Al jarenlang een bekend en vertrouwd adres De ideale badkamer voor drukke huis houdens. Niet meer wachten op elkaar, maar tegelijk gebruik maken van de ruime inloop douche en de handige strakke wasbakken. - Scan deze code met uw smartphone en bekijk de acties online! Deze acties zijn geldig van 16 t/m 29 april 2011Prijzen zijn ïnel. BTW. Vraag naar de voorwaarden. Druk- en zetfouten, prijs- en product wijzigingen voorbehouden. van &40O> voor Strakke badkamer waar u helemaal tot rust kan komen. Heerlijk bijkomen in een ruim ligbad of in de ochtend onder de ruime douche. De wasbak met spiegel geeft een ruimtelijk effect. van 12=995,- voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40