zeeland 119 Jean Melis Robbert Northolt ciara's pad langer heilig voor camping' gaat op de schop Schoolwoning komt minder in het zicht Alcoholvrij uitgaan voor beginners Films leren kijken met Franse ondertiteling Inloopavond voor ouders probleemkind VANWESTEN Denis Mandon geeft vanavond in structie over film kijken met Fran se ondertiteling bij de Ciné-Club DenisdeFrance van Alliance Fran- ^aise bij Podium 't Beest in Goes. Hij geeft uitleg over taalgebruik in Franse films, de vocabulaire en ver toont een Franse film - welke is nog onbekend. De filmavond be gint om 20.00 uur, niet-leden beta len vijf euro. GOES Café Pake Sake in Goes is begon nen met het aanbieden van uitgaans avonden aan beginnende stappers van elf tot en met zestien jaar. De avonden zijn strikt alcoholvrij, be looft Mike Frylink. De Teenage Dis co Party is vrijdag 29 april van 19.30 tot middernacht, daarna be dient het café de reguliere doel groep. De stapavondjes keren elke laatste vrijdag van de maand terug. woensdag 20 april 2011 Ouders van kinderen met ontwik kelingsstoornissen in hun leerver mogen en hun gedrag kunnen mor gen terecht bij een inloopavond van Balans Zeeland in de biblio theek van Rilland. Ervaringsdes kundigen van de oudervereniging beantwoorden vragen en vertellen Jean Melis (links) en Fabiënne Dieudonné uit Berchem bij Antwerpen hebben zojuist hun nieuwe caravan uitgetest op camping Scheldeoord in Baarland, hoe het hen verging. De inloop- De vakantievierders zijn meer dan tevreden over de accommodatie. Directeur Robbert Northolt verwacht veel van het nieuwe seizoen, foto Willem Mieras avond duurt van 19.00 tot 21.30 uur. GOES door Frank van Cooten heinkenszand - Het Clara's pad in Heinkenszand gaat begin juni op de schop. Omwonenden zijn gisteravond geïnformeerd over de herinrich ting tijdens een bijeenkomst van de dorpsraad Heinkenszand. Vanwege de vorstschade wordt het wegdek gerepareerd. Om overlast voor de aanwonenden te voorko men, wordt de weg tevens aange past. Het gaat om het deel vanaf de Kraaiendijk tot aan de nieuwe krui sing bij de Gulderoedestraat. In de afgelopen weken is een en quête gehouden onder de aanwo nenden. Mede aan de hand van de ze vraagstelling is door de gemeen te een schets gemaakt van wat er zoal mogelijk is. Deze schets is gis teravond besproken. Het betreffende weggedeelte wordt zes meter breed en 'dat is iets breder dan nu. De bochten gaan eruit. Om de snelheid van het autoverkeer toch te temperen, wordt de weg visueel smaller door middel van betonnen banden. Te vens gaat daar een dertig kilome ter zone gelden. Ook komen er acht parkeervakken bij en wordt de bomenrij voorzien van enkele nieuwe exemplaren. De herinrichting van het Clara's pad tussen de Kraaiendijk en de nieuwe kruising is eind juli klaar. RILLAND „We hebben net onze nieuwe caravan getest op camping Scheldeoord. De caravan bevalt goed, net zoals de camping. Een goede ligging dicht bij het water, ruime plaatsen en goed en schoon sanitair." „Natuurlijk doet het pijn dat we geen Superplatz meer zijn maar ik merk het niet aan het aantal boekingen. Die lopen weer heel goed. De toerist kijkt meer naar vergelijkingssites als zoover.nl." In welke taal je hel ook zegt, met een trouwpak van VAN WESTEN wordt je dag onvergetelijk Lange Vorsfstraat 102, GOES Tel 01 13-270160 www.vanwesten.nl/bruidegom Ook daarop is weer bezwaar moge lijk. Het college heeft gisteren tevens besloten om bij de schoolwoning een aantal parkeerplaatsen aan te leggen. Ook worden de zijramen op de bovenste verdieping dichtge plakt met ondoorzichtig folie om de privacy voor de buren te waar borgen. „We hopen dat we met deze aan passingen voldoende tegemoet ko men aan de bezwaren", aldus wet houder Vermue. Ondanks de vertraging gaat het col lege er nog steeds vanuit dat de peuters na de zomervakantie in hun nieuwe gebouw zitten. Er is bewust gekozen voor een schoolwoning. Mocht er ooit geld zijn voor de bouw van een brede school, dan kan deze woning vrij eenvoudig voor andere doeleinden worden gebruikt. door Frank van Cooten driewegen - De te bouwen school woning in Driewegen komt min der in het zicht te staan. Dat heb ben burgemeester en wethouders van Borsele gisteren besloten. Het college komt daarmee tege moet aan bezwaarmakers. De schoolwoning, die na de zomerva kantie onderdak biedt aan de peu ters, staat te dicht bij de straat, waardoor het uitzicht van de bu ren Wordt belemmerd, luidde een van de bezwaren. „We hebben besloten het gebouw drie meter naar achteren te plaat sen. Er is nog ruimte om te schui ven", zei wethouder Marga Ver mue gisteren. Vanwege de wijziging is nog wel een vrijstelling van het bestem mingsplan nodig. Dat moet vervol gens ter inzage worden gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39