'Stel gratis parkeeruur in op zaterdag' Titel Superplatz is niet s^opaulo iSl zeeland Iqröéulu ■lp®! KlJI Het campingleven is weer hip Walcherse gemeenten en Schouwen willen verregaande samenwerking MOTIE Voorstel SGP-CU in Goes Paasvuur aan het Veerse Meer Schouwenaars neemt afscheid START TOERISTENSEIZOEN Camping Scheldeoord in Baarland is helemaal klaar voor het nieuwe toeristenseizoen dat met Pasen begint. Directeur Robbert Northolt verwacht een prachtig seizoen. Samenwerking woensdag 20 april 2011 ►X PR E SSO MODE Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl ms^sssus^ssaiz Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xnr.mode nl door Luc Oggel GOES - De fractie van de SGP-ChristenUnie wil dat er op za terdagochtend tussen 09.00 en 10.00 uur gratis geparkeerd kan worden in het centrum van Goes. De partij dient daar morgenavond tijdens de raadsvergadering een motie over in. Onder meer met het oog op de Goese kandidaatstelling voor de ti tel 'Beste binnenstad van Neder land', kan het stadshart volgens de SGP-CU een stimulans gebruiken. Daarnaast wil de fractie het in hun ogen goede winkelklimaat voor de toekomst behouden en waar mogelijk verbeteren. Ondernemersorganisatie OOG en de Marktcommissie juichen het voorstel volgens de fractie toe. De klandizie loopt terug, stellen marktkooplieden. Klanten komen bovendien op zaterdag steeds later, waardoor winkels langer gesloten blijven. 'De concurrentiepositie van Goes ten opzichte van plaat sen in de omgeving op zaterdag ochtend is niet sterk, waardoor klanten naar andere winkels en markten trekken', aldus de fractie in de motie. OOG pleit er al langer voor om het binnenstadbezoek in de randuren te ondersteunen. De SGP-CU stelt voor om het geld dat vrijkomt door het opheffen van het transferium bij de Zeeland hallen (wat burgemeester en wet houders betreft per t mei), te ge bruiken voor een proef van een jaar. Als de reacties positief zijn, vindt de fractie dat er structureel geld voor opzij moet worden ge zet. De SGP-CU heeft berekend dat de parkeeropbrengst in het cen trum op zaterdag tussen 9.00 en 10.00 uur gemiddeld rond de 22.000 euro ligt. Overigens moet de raad donder dag ook nog beslissen óf het trans ferium wordt gesloten. De vergade ring begint om 19.30 uur in het stadskantoor. WISSENKERKE - Op Noord-Beve- land brandt zondag voor de zeven de maal een groot paasvuur aan de Sint Felixweg in Kamperland, bij de bietenplaats tegenover de bo- tenhelling aan het Veerse Meer. Het vuur wordt om 20.30 uur ont stoken. Het vuur maakt deel uit shirts it, tops body's boxers slips panty's MODE Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl van de paasvieringen op Noord- Beveland. De vier protestantse ge meenten van Noord-Beveland vie ren op zaterdag 23 april om 21.30 uur gezamenlijk de paaswake in het kerkje in Kats. Zanggroep Noord-Beveland verzorgt de mu ziek. KRUININGEN - WD-fractievoorzit- ter Sylvia Schouwenaars heeft gis teravond afscheid genomen van de gemeenteraad. Ze vertrekt per 1 mei, omdat ze naar Oostburg ver huist. Daar is meer ruimte voor haar paarden. Een raadslid moet in de gemeente wonen waar hij of zij actief is. Wie haar vervanger wordt is nog niet bekend. Kandi daat is Izak Vogelaar. De fractie spreekt zich daar in de ledenverga dering van morgen over uit. door Frank van Cooten "W" ean Melis en Fabiënne Dieu- I donné uit Berchem bij Ant- I werpen kochten enkele da- I gen terug een nieuwe cara- J van in Hulst. Die zijn ze nu aan het uittesten. Ze stonden giste ren op camping'Scheldeoord in Baarland. „De caravan bevalt prima. Net zo als deze camping trouwens. Rui me plaatsen en prachtig en schoon sanitair", zegt Fabiënne. Directeur Robbert Northolt van de camping glundert van oor tot oor. Een dergelijk compliment doet hem veel meer dan het predi kaat Superplatz van de Duitse toe ristenorganisatie Adac of kwalifica ties van de ANWB. Natuurlijk, Northolt baalt dat zijn camping na vijftien jaar geen Su perplatz meer is, maar een derge lijk predikaat is niet zaligmakend. „Ik was diep teleurgesteld. Het pre dikaat Superplatz is toch een belo ning voor je ondernemerschap en streelt je ego, maar de gast zal het worst wezen. Ik zal er geen cent minder om verdienen. De toerist kijkt steeds vaker op internet en baseert zijn keuze voor een cam ping mede op meningen van ande ren op sites als zoover.nl." Adac beoordeelt een camping bijvoor beeld aan de hand van de breedte van een toiletruimte. „Om Superplatz te zijn, moet de toiletruimte minimaal een meter breed zijn. Toen wij de nieuwe toi letten hadden betegeld, kwamen we uit op 98 centimeter. Te smal volgens de Adac en dus afgekeurd. Maar het maakt de toerist echt niet uit hoor, of een toilet een me ter breed is of 98 centimeter. Die wil gewoon een schoon toilet." Northolt zegt hiermee dat kwalifi- Camping Scheldeoord bestaat uit vijfhonderd plaatsen. Honderd daarvan zijn chalets en kant-en-klare tenten. Scheldeoord werkt steeds meer sa men met plaatselijke onderne mers. Restaurant De Korenbeurs in 's-Heerenhoek doet de horeca, de schapen zijn van de buurman en een plaatselijke kunstenares ver zorgt deze zomer schildercursus sen. Scheldeoord maakt deel uit van Ardoer, een keten van zelfstandige kwaliteitscampings. caties van toeristische organisaties leuk zijn, maar inmiddels niet meer dan dat. „Dat we geen Superplatz meer zijn merk ik niet aan de boekin gen. We overtreffen alle verwach tingen. We verwachten een prach tig nieuw seizoen. Pasen, Pinkste ren en Hemelvaart vallen laat. Dat 1 voor de recreatiebranche, want de kans op mooi weer is dan alleen maar groter." Campings zoals Scheldeoord zijn volgens de directeur weer in opmars. „We mer ken gewoon dat veel mensen weer behoefte hebben aan het ech te buitenleven en de sociale con tacten die op een camping veel be ter zijn dan op bijvoorbeeld een bungalowpark. En natuurlijk spe len we in op de wensen van de moderne toerist. Zo zijn de kam peerplaatsen voorzien van zestien ampère stroom en we gaan zelfs toe naar 25 ampère, is op de hele camping draadloos internet aan wezig en werken we samen met restaurant De Korenbeurs in 's-Heerenhoek. Koks van De Ko renbeurs werken in ons restau rant. Afgelopen weekend hadden we 150 eters. Hieruit blijkt dat de samenwerking prima werkt." Steeds minder mensen ko men met tent of caravan naar de camping. „Deze kampeermiddelen zijn groo't ge maakt door de babyboomers", zegt directeur Robbert Northolt van camping Scheldeoord in Baar land. „De huidige generatie is ech ter luier en heeft geen zin meer een tent of caravan op te zetten. Die wil alleen zijn bagage meene men en uitpakken in een chalet dat van alle gemakken is voor zien." Dat heet glamping, een sa mentrekking van de woorden gla mour en camping; een luxe vakan tie in een volledig ingerichte tent of chalet. Volgens Northolt zijn moderne auto's met slechts veer tien procent bijtelling of geen we genbelasting niet geschikt als cara vantrekker. „Al die zuinige auto's zijn razend populair, maar je kunt er geen caravan mee trekken. Nort holt constateert dat het campingle ven weer steeds populairder aan het worden is. „De camping is weer hip. Ook de hogeropgeleide recreant weet de weg naar een camping steeds vaker te vinden." 88889 8^ - door Theo Giele en Ton van den Nouweland MIDDELBURG - De gemeenten Schouwen-Duiveland, Middel burg, Vlissingen en Veere willen vergaand samenwerken op tal van gebieden. Dit moet leiden tot een goedkopere en betere dienstverle ning. Het plan vloeit voort uit afspraken die na de verkiezingen zijn ge maakt om op Walcherse schaal meer samen te doen. Schou wen-Duiveland heeft zich hierbij aangesloten. Voor de ambtenaren van de vier gemeenten kan het be tekenen dat ze van standplaats en werkgever veranderen. Gedwon gen ontslagen zullen er niet vallen door de samenwerking. De vier colleges van B en W heb ben gisteren ingestemd met het projectplan. Het personeel en de ondernemingsraden zijn ingelicht. Het gaat om een 'vrije vorm van samenwerking'. Dat betekent dat gemeenten niet verplicht zijn om aan elk onderwerp van de samen werking deel te nemen. „Wij doen op het gebied van de Wet Maatschappelijk Ondersteu ning niet mee, omdat we daarover in de Oosterschelderegio al een sa menwerkingsverband hebben", legt de Schouwen-Duivelandse gemeen tesecretaris Marieke van den Heu vel uit. Zo wil Veere wil op het ter rein van automatisering niet sa menwerken omdat deze gemeente daarin onlangs nog fors heeft geïn vesteerd. Op het gebied van Belas tingen zijn Middelburg en Vlissin gen al ver met hun plannen. Voor bijstandsverlening en schuldhulp verlening bestaat al samenwerking op Walcherse schaal. Het projectplan beslaat nog meer zaken zoals salarisadministratie, in koop, leerlingenvervoer en wel standsadviezen, maar ook zaken als strandbeheer, inburgering en landmeten. Van den Heuvel zegt dat Schouwen-Duiveland in elk ge val samenwerking zoekt op de ge bieden van automatisering, salaris administratie en inkoop. Volgens de secretaris is voor sa menwerking met Walcherse ge meenten gekozen omdat recreatie, strand - „We delen 120 kilometer kust met elkaar" - en overeenkom stige computersoftware de verbin dende elementen zijn. Als beslo ten wordt tot samenwerking zal één gemeente een dienst huisves ten. Uitgangspunt is dat alle ge meenten taakvelden krijgen. Wie welke taak krijgt, is nog niet afge sproken. „Er zal een carrousel gaan draaien", zegt de Middelburgse se cretaris Aart van den Brink. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38