Van Soldt Kaalt voldoening uit western sport29 Vogelvrij op de Veluwe! PZC PAARDENSPORT Westernriding wint de laatste jaren flink aan populariteit 3 dagen fietsen en onderweg genieten van een picknicklunch! pzc.nl/webwinkel woensdag 20 april 2011 door Esther Minnaard nieuw-haamstede - In volle vaart komt Mireille van Soldt (40) aan gegaloppeerd op Shine 'n little Le na. Abrupt brengt ze de hengst tot stilstand. Het paard glijdt met zijn achterbenen door het zand, in een speciaal voor deze manoeuvre aan gelegde bak. „Dit is een sliding stop", vertelt Van Soldt, waarna ze het paard ter waardering op zijn hals klopt. Van Soldt woont in Nieuw-Haam- stede. Ze geeft les in westernri ding, maar ze beoefent deze tak van de paardensport zelf ook op een hoog niveau. Na een periode van rust, begint ze dit seizoen weer met het deelnemen aan wed strijden. „Er zijn veel verschillende onderdelen in westernriding. Ik houd me vooral met reining bezig. Het is de westernvariant van dres suur." Bij deze vorm voert de ruiter be paalde oefeningen uit. Dat gebeurt in galop. Het vergt een enorme controle. Op dit moment is Van Soldt veel in training. „Ik ben op mijn twaalfde begonnen met de van oorsprong Amerikaanse paar densport. Eerst op recreatief ni veau, later ben ik ook mee gaan doen aan kampioenschappen. Op zowel nationaal als Europees ni veau heb ik wel eens wat gewon Mireille van Soldt: „Er zijn veel verschillende onderdelen in westernriding. Ik houd me vooral met reining bezig. Het is de westernvariant van dres suur." foto Dirk-Jan Gjeltema nen. Niet zo lang geleden verhuis de ik naar Zeeland. Daardoor heb ik een tijdje geen wedstrijden gere den. Nu ik eenmaal gesetteld ben, wil ik het toch weer op gaan pak ken." Op haar zesde levensjaar kreeg Van Soldt haar eerste paardrijles. Toen het westernrijden uit Ameri ka overwaaide naar Nederland, is ze zich daar op gaan focussen. Het werd een passie, die ze nooit meer los heeft gelaten. De geplande op leiding psychiatrie is ze nooit ge start, in plaats daarvan maakte de paardrijdster een reis naar Ameri ka. Daar deed ze veel van haar er varing in westernriding op. „Ik heb met diverse paardenrassen ge werkt. Die kennis gebruik ik nu tij dens de lessen en clinics die ik geef" Ongeveer tien ruiters per week vol gen een les bij de ervaren Van Sol dt. In de zomer is dat aantal gro ter. „De sport heeft enorm aan po pulariteit gewonnen. Dat is te recht, want het is niet alleen leuk om te doen, maar ook om te zien. Het begint al bij het plaatje: stoere cowboylaarzen, mooie westernza dels en leuke blousejes. Het is bijna een soort modegrill. De sfeer in de western is losser dan bij klas sieke dressuur. Bij wedstrijden mag er geklapt en gejuicht worden door het publiek." Het is voor het eerst dat Van Soldt op haar vijfjarige hengst meedoet aan shows, zoals de wedstrijden worden genoemd. „Ik begin in Ne derland, maar als het erg goed gaat, dan wil ik ook weer interna tionaal gaan. „Een vriendin van mij is ook met reining begonnen en haar begeleid ik nu ook naar en tijdens wedstrijden. Het is leuk om mensen om je heen te verza melen die ook aan shows deelne men." Paardenfenomeen Anky van Grunsven is sinds een aantal jaren ook thuis in de westerndressuur. Het begon bij haar als een hobby, maar Van Grunsven is nu ook in wedstrijdverband actief. Dat heeft voor veel bekendheid gezorgd. Pre cies dat wil Van Soldt ook berei ken. „Ik wil anderen enthousiast maken. Met een vriendin, een goe de cameravrouw, heb ik een dvd gemaakt. Er zijn veel instructied- vd's te krijgen, maar die komen al lemaal uit Amerika. Ik geef een hel dere Nederlandse uitleg over de manoeuvres in reining." Het begeleiden van potentiële westemruiters geeft de paardenlief- hebster veel voldoening. „Als ik zelf niet meer aan shows mee zou kunnen doen, zou ik dat niet erg vinden. Ik vind het ook leuk om anderen naar een hoger niveau te helpen." Toch is het eerst nog de beurt aan Van Soldt zelf. „In aanloop naar de wedstrijd verlang ik van mijn paard dat hij fit is. Daarom vind ik dat ik zelf ook in conditie moet zijn. Ik ben daarom flink aan het hardlopen en fietsen geweest. Laat het seizoen maar beginnen, wij zijn er helemaal klaar voor." Meer informatie op www.mireillevan- soldt.nl Recreatie-, actief- én cultuurliefhebbers kunnen hun hart ophalen in de bosrijke omgeving van het Golden Tulip Arnhem-Doorwerth hotel, want in deze omgeving is werkelijk ALLES voorhanden. Of je nu een actieve fietstocht wilt maken met een picknick op de Veluwe, een bezoek wilt brengen aan Burgers Zoo of cultuur wilt snuiven in het Krol- ler-Muller Museum, vanuit Golden Tulip Arnhem-Doorwerth kun je écht gaan en staan waar je wilt! Dit maakt het hotel tot een perfecte uitvalsbasis voor een lekker weekendje weg; alleen, samen of met de kids. Golden Tulip Arnhem-Doorwerth**** Dit hotel ligt in het hart van de Veluwe, waarvan de gehele begane grond recentelijk (2010) is gerenoveerd. Het ho tel heeft 118 comfortabel ingerichte kamers en diverse (sport)faciliteiten, zoals een binnen- en buitenbad, fitness, tennisbanen, sauna en zonnebank. Daarnaast heeft het hotel ook een bijzonder rondvormig restaurant, waardoor je mooi uitzicht hebt op de groene tuin en de grote vijver naast het hotel. Tot slot speelt Golden Tulip Arnhem-Doorwerth goed in op de kleine gasten onder ons met een heuse oppasservice op basis van reservering vooraf, speelkamer en tafeltennis. Het arrangement "Vogelvrij op de Veluwe" 2 x overnachting in een comfortabele kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet Goed gevulde picknickrugzak (1 per kamer) 1x lunchpakket voor de 2e dag 1 dag gebruik van een hotelfiets Gratis wandel-en fietsroutes Gratis gebruik zwembad, sauna, zonnebank, fitness en all weather tennisbanen Gratis parkeren Lezersprijs* 99,- Lezersprijs* 109,- (aankomst zon. t/m don.) (aankomst vrij. en zat. en in schoolvakanties) prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Exclusief toeristenbelasting.' prijs exclusief 7,50 reserveringskosten per boeking Kinderen t/m 11 jaar verblijven GRATIS op een familiekamer Dit aanbod geldt voor max. 2 kinderen. Voor kinderen kan er een fiets gehuurd worden voor 10,- per dag. Het lunchpakket is voor kinderen beschikbaar voor 12,50. Voor meer informatie en reserveren; Ga naar onze webwinkel of bel naar Dutch More Hotelarran gementen 070-8919254 (bereikbaar van ma-vrij, tussen 9-17 uur). Of stuur een mail naar reserveringen@dutchandmorehotelarrangementen.nl DU ii CH MORE HOTEL5. RRANGEMENTEN categorie reizen hotelovernachtingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29