22 mei Karsten Kroon volgt Waalse Pij Oud-topturnster bekent afpersing 261 sport WIELRENNEN Karsten Kroon moet de Waalse Pijl noodgedwon gen aan zich voorbij laten gaan. Hij was eerder dit jaar betrokken bij een zware valpartij. Van der Meet staat maar één game af Eredivisie vrouwen op rand van de afgrond Oranje supporters gratis naar RBC Voorzitter Van Dop vertrekt bij Utrecht Marathonlegende Crete Waitz overleden Karsten Kroon hoopt op 22 mei in de Ronde van Berlijn terug te keren in het peloton. Daarna wil hij zich richten op de Tour de France. De Spanjaard Alejandro Valverde kwam in 2006 als eerste over de finish in de Waalse Pijl. Karsten Kroon (midden) moest in dat jaar genoegen nemen met de derde plaats. foto Vincent Jannink/ANP BBEaaanBsassmHH&ss m&sBssBsmfmszimgszEmwBmmmss&iassssg woensdag 20 april 2011 TESSEN DERLO Met groot gemak heeft tennisster Angelique van der Meet gisteren haar partij in de eerste ronde van het Limburg Open gewonnen. De twintigjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke gunde de Belgische Goe ie Lemmens maar één game: 6-1 6-0. De Bevelandse, die via de kwali ficaties het hoofdschema bereikte, stuit vandaag in de tweede ronde van het Belgische 25.000 dollartoer- nooi op landgenote Kiki Bertens. Die is in Tessenderlo als vierde ge plaatst. SITTARD Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB wil vanavond om zes uur de stekker uit de eredivisie voor vrou wen trekken, wanneer zich geen zesde kandidaat meldt om volgend seizoen aan de competitie deel te nemen. Gelet op de reeds onderno men pogingen om een club over de streep te trekken, kan alleen een wonder de eredivisie voor vrou wen nog redden. De eredivisie telt momenteel acht betaald voetbal or ganisaties (bvo's). Alleen Zwolle, FC Twente, VW, ADO Den Haag en FC Utrecht willen doorgaan. ROOSENDAAL Om verzekerd te zijn van massale steun, laat RBC vrijdagavond alle in oranje geklede toeschouwers gra tis binnen voor de wedstrijd tegen AGOW. Sponsors maken deze ac tie financieel mogelijk. „Het is een spontaan initiatief van een groep vaste sponsors", zegt woordvoer ster Mascha Simons van de Roosen- daalse eerste-divisieclub die in de gradatiegevaar verkeert „Een volle bak is nodig, we kunnen alle steun gebruiken." Een vol stadion zou 5.000 toeschouwers betekenen. UTRECHT Voorzitter en algemeen directeur Jan Willem van Dop gaat FC Utrecht verlaten. De bestuurder legt officieel op 1 september zijn functie neer bij de eredivisieclub. Tot die tijd handelt hij de lopende zaken af en werkt hij zijn opvolger in. De raad van commissarissen heeft respect uitgesproken voor zijn be sluit. Van Dop blijft na zijn vertrek nog enige tijd als adviseur aan FC Utrecht verbonden. Hij trad in ok tober 2005 in dienst van de club. OSLO De Noorse marathonlegende Grete Waitz is op 57-jarige leeftijd overle den. Ze leed al sinds 2005 aan kan ker. De in Oslo geboren atlete geldt als pionier op de langste afstand. Ze veroverde in 1983 in Helsinki de eerste wereldtitel bij de vrouwen. Een jaar later won ze het zilver op de olympische marathon in Los An geles. Waitz boekte de meeste successen in New York. Ze won tussen 1978 en 1988 de marathon in de 'Big Ap ple' liefst negen keer. door Arjen de Boer DEN HAAG - Oud-topturnster Vero na van de Leur (25) verscheen gis teren voor de rechtbank op verden king van chantage en het bezit van kinderporno. „Ik vond dat ik dat gezin moest redden." Wat begon als een fotoreportage van een zwanenfamilie eindigde in een chantagezaak. Maart vorig jaar klikte oud-topturnster Van de Leur er driftig op los toen zij op een- parkeerplaats een man en een vrouw zag die in haar ogen zeker weten overspel pleegden. Aange zien ze haar camera in de aanslag had voor de zwanen, maakte ze meteen foto's van het koppel, ver klaarde Van de Leur gisteren in de Haagse rechtbank. De jonge vrouw die vele gouden medailles won op Nederlandse turnkampioenschappen en ook op Europees en wereldniveau prima presteerde, zag zichzelf als een soort reddende engel. „Op die ma nier halen ze een heel gezin over hoop", blikte de in een zwart trai ningspak geklede sportvrouw te rug. „Ik vond dat ik dat gezin moest redden." Van de Leur volg de de vrouw naar huis en confron teerde haar. Als zij duizend euro zou betalen dan zou Van de Leur ervoor zorgen dat de foto's een goed bewaard geheim bleven. Maar de vrouw gaf nauwelijks sjoe ge. Daarna stopte de 25-jarige een briefje in de bus bij de 'foute man', de buurman naar het bleek. Dit keer zou tweeduizend euro veel ellende voorkomen. Er werd niet betaald. De man en vrouw deden wel aangifte en Van de Leur werd gearresteerd. Tijdens het onderzoek troffen recher cheurs kinderpornoplaatjes aan op de camera van de voormalige tum- kampioene. Ook op haar compu ter bleken filmpjes en foto's te staan waarvoor ze zich voor de rechtbank moest verantwoorden. Verder zou ze de politie hebben ge hinderd bij een Inspectie van de auto waarin zij en haar vriend, een bekende van de politie en te boek staand als vuurwapengevaar lijk, zaten. In de kofferbak werd een honkbalknuppel aangetroffen. Op vragen van rechtbankvoorzit ter Paul Poustochkine antwoordde Van de Leur rustig. Ja, ze heeft de man en vrouw geld proberen af te troggelen. „Maar dat was een ver keerde inschatting." Nee, ze wist niets van de kinderporno. Boven dien, stelde zij, maakten meer mensen gebruik van haar compu ter en camera. Dat ze de autodeur dichthield voor de agent, was om dat ze bang was voor het geweld van de politie. En die knuppel? „We hadden net een uurtje softbal gespeeld." Na haar aanhouding in de chanta gezaak heeft Van de Leur 72 dagen in voorlopige hechtenis gezeten. Van officier van justitie Petra Gruppelaar, die het bezit van kin derporno wel bewezen achtte maar het verboden wapenbezit niet, hoeft de oud-topsporter niet meer de gevangenis in. „Dit klinkt naar een 'zwart gat' na een succes volle sportcarrière", classificeerde Gruppelaar de misstappen. Een voorwaardelijke celstraf van negen tig dagen plus een werkstraf van tachtig uur zijn voldoende volgens het OM. Voor de kinderporno eis te Van de Leurs advocaat Freek van der Brugge vrijspraak. „Mijn cliënt is volstrekt atypisch als je je iemand voorstelt die interesse heeft in kinderporno", zei Van der Brugge. „Haar toekomst ligt in de sport en de begeleiding van spor ters. Daarvoor heb je een Verkla ring Omtrent het Gedrag nodig. Als mijn cliënt wordt veroordeeld voor kinderporno dan komt' zij niet meer aan de bak." Uitspraak 3 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26