zeeland 123 wijzen Johan de weg Takistan kan veel stappen zetten in afvalverwerking' www.marrea.n Veruit de beste in reisjes dichtbij woensdag 20 april 2011 door Ben Jansen foto Marcelle Davidse Het ging er losjes aan toe. „Zeg maar Mark", zei de minis ter-president. „Zeg maar Geert", zei de voorzitter van de fractie die de re geringspartijen van gedoogsteun voorziet. De voorzitter van de Par tij voor Zeeland (PvZ) in de Zeeuwse Staten kon niet achterblij ven: „Zeg maar Johan." Het telefoontje dat Johan Robesin vorige week woensdag kreeg was verrassend. De secretaresse van Mark Rutte nodigde hem uit voor een gesprek in het Torentje, sa men met PW-leider Geert Wil- ders. De heren wilden met hem van gedachten wisselen over Robe- sins dilemma met de toekomst van de Onafhankelijke Senaats Fractie (OSF). De volgende dag reisde de fractievoorzitter van de PvZ van Hoek naar Den Haag, waar hij allervriendelijkst werd ontvangen. Minister-president Rut- te was het meest aan het woord. Nee, over de inhoud van het ge sprek wil Robesin niets zeggen. Dat blijft tussen Mark, Geert en Jo han. „Hou het er maar op dat mijn aarzelingen en twijfels over de OSF duidelijk zijn onderstreept." Robesin tobt al wekenlang met de vraag hoe hij op 23 mei gaat stem men wanneer de Statenleden in al le provincies een nieuwe Eerste Ka mer kiezen. Vóór de Statenverkie zingen was duidelijk waar Robe- sins stem naar toe zou gaan. Naar de OSF natuurlijk, die de onafhan kelijke provinciale partijen in Den Haag vertegenwoordigt. Over het hele land gezien, hebben die onaf- hankelijken evenwel een tegenval lend resultaat geboekt, waardoor de zetel voor de OSF op eigen kracht niet haalbaar is. Jan Nagel van 50PU1S, die zich van ruim een senaatszetel verzekerd weet, wilde de onafhankelijken te hulp schieten. Zijn aanbod was de OSF aan de benodigde extra stem men te helpen. Dan zou Nagels nummer twee, Kees de Lange, Eer- ter bij de vis' methode zullen alle rotte appels snel afvallen. Maar toch... hou ze in de gaten. Ze proberen ongetwijfeld het verloren terrein op de één of andere manier terug te winnen. Kortom: ze leren het nooit als ze niet keihard worden aangepakt. Ga zo door, het komt de gehele samen leving ten goede. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Ritueel slachten Reactie op brief van Kees Baan uit Middelburg (krant, 16 april). Hier in betuigt hij zijn instemming met het verbod op ritueel slachten en bepleit hij om standpunten uit reli gieus oogpunt, die niet met de wes terse cultuur overeenstemmen, uit te bannen. Dit is nu een voorbeeld van een extremistisch gelijkheids- denken, die zo gevaarlijk is voor onze democratie. Hij beroept zich lukraak op enkele voorbeelden uit het Oude Testa ment. Voorbeelden echter die er in onze westerse cultuur totaal niet toe doen. Ik ben verbaasd over iedereen die blij is met dit verbod en die religie belachelijk wil maken, terwijl deze mensen wel instemmen met het onverdoofd slachten van foetus sen: 30.000 per jaar. En dat noe men we dan beschaving in onze westerse cultuur. Vindt u het goed dat ik dit niet snap? A. Hoogesteger Molenpolderweg 11, Yerseke Schaapskudde 2 Vrijdag informatieavond over de si tuatie rond de schaapskudde, wat kregen we, een briefje 'afgelast, de kudde is ernstig ziek en het voort bestaan is onzeker, dinsdag be stuursvergadering' Zaterdag een stukje in de krant, dat geen enkele dierenarts en/of officiële instantie iets geconstateerd heeft. Zondag lo- ste Kamerlid voor de OSF worden. Op die manier zouden de onafhan kelijken hun springplank naar de TWeede Kamer behouden. Want daarvoor heeft Robesin zich de af gelopen jaren het vuur uit de slof fen gelopen: je moet als ongebon den partijen gemeenschappelijke standpunten in de Tweede Kamer kunnen aankaarten. Dat was de reden waarom Robe sin aanvankelijk wel oren had naar Nagels aanbod. Aarzelend, dat wel, want hoe ferm zou de soPlus-man op de OSF-stoel het onafhankelij ke geluid laten klinken? Zou het re- sulaat van de constructie niet veel eerder zijn dat soPlus over twee ze tels kan beschikken, waardoor het kabinet niet aan een meerderheid in de Eerste Kamer zou komen. Dat laatste zou Robesin zeer spij ten. „Ik heb landelijk altijd WD gestemd." Het gesprek met Rutte en Wilders heeft Robesins reserves over het opzetje met soPlus bevestigd. „Ik ben er nu uit", liet hij dinsdag we ten. „Ik doe het niet. Jammer voor de OSF, maar ik heb er geen ver trouwen in dat die met de hulp van 50PIUS verkregen zetel uitein delijk niet gewoon een tweede ze tel voor Nagel zal zijn." Robesin heeft inmiddels trouwens begre pen dat het nog maar de vraag is of de andere Statenleden van onaf hankelijke partijen op 23 mei wel OSF/50PIUS zullen stemmen. Robesin is er nog niet uit welke partij zich volgende maand wel in zijn steun mag verheugen. Hij is dezer dagen een graag geziene gast in VVD- en PVV-kringen. De libe rale partij wil bijval van de PvZ voor de provinciale coalitie van WD, PvdA, CDA en SGP in Zee land. De PW lonkt naar de PvZ-stemmen, omdat daarmee de provinciale lijsttrekker Peter van Dijk aan een zetel in de Senaat kan worden geholpen. „Nee", verzekert Robesin, „het gaat me er niet om wat ik voor die steun terugkrijg. Ik wil ervoor op passen dat onze kiezers straks zeg gen: dan hadden we net zo WD of PW kunnen stemmen." door Maurits Sep MIDDELBURG - Toen Ko Poppe twee weken geleden naar Pakistan vertrok om als expert in de afval verwerking een afvalbedrijf te advi seren, had hij geen idee wat hem te wachten stond. Terug in Middel burg is het oordeel duidelijk: „Ze liggen vele tientallen jaren op ons achter. Maar ze kunnen en willen ook vele stappen tegelijk zetten om ons in te halen." Uit zijn Pakistaanse dagboek: Geen regelmatige ophaaldienst, geen straatreiniging. Op diverse plaatsen rondom de stad zijn stortplaatsen waar iedereen, inwoners en bedrij ven, ongecontroleerd kunnen storten. Een chauffeur op een bulldozer, wat benzine en een lucifer doen de rest. Aan de andere kant, het bedrijf dat hij heeft geholpen, Petro Was te Busters, haalt het afval van (zeer) grote bedrijven op en laat het door kleinere afvalverwerkers behandelen. Het bedrijf is bezig met een project om energie te win nen uit verbranding van afval en wil investeren in de bouw van een afvalverbrandingsoven. „Die investering heb ik hen voorlo pig uit het hoofd gepraat. Ik weet dat er in Nederland, in Roosen daal bijvoorbeeld, binnenkort een goede oven wordt gesloopt en ver vangen door een grotere. Die tech nisch uitstekende oven zouden zij in Pakistan goed kunnen gebrui ken. Een joint venture met een Ne derlands bedrijf zou ook tot de mogelijkheden behoren. Ik heb de ze week een gesprek met een be drijf in Nederland dat er wel be langstelling voor heeft." En de eigenaren van Petro Waste Busters, Bilal en Ali Hassan, ook. „Ze willen de goede kant op. Ze zijn overtuigd moslim en willen van hun land iets moois maken. Hun ambities zijn groter dan al leen geld verdienen. Ze willen zelfs twee stappen tegelijk zetten: milieutechnisch én bedrijfsecono misch. Daarom heb ik ze een joint venture met een Nederlands be drijf aangeraden. Als dat lukt, heb ben ze mij ook niet meer nodig." De komende tijd wil Poppe echter nog proberen in Nederland meer contacten te leggen voor de Paki stani en ze vanuit hier verder te helpen. „Ze hebben me ook al weer een paar keer ge'smst met vragen. Ik zou best nog eens terug willen, mits ik daar iets zinnigs voor ze kan doen." Aan de structuur van de inzame- .ling van afval moet bijvoorbeeld nog veel verbeteren, heeft Poppe gemerkt. „En dan kom je ook al snel terecht op het terrein van re cycling. Dat is het interessante: ze hebben op dat vlak nog niks. Maar ja, de prioriteiten liggen in Paki stan momenteel ook niet bij afval en milieu. Politieke rust, dat zou ook al heel veel schelen." pen 108 schapen met lammeren kerngezond (volgens de herder) voorbij. Wat is ziek? Het Stichtings bestuur dat onwaarheden vertelt? Het stichtingsbestuur dat de omwo nenden aan het lijntje houdt met een intentieverklaring. Waarin wordt aangegeven dat in de boven- ruimte van het bezoekerscentrum alleen natuurgerelateerde activitei ten plaatsvinden en de ruimte on dertussen aan Jan en alleman wordt verhuurd? Het stichtingsbe stuur dat geen brieven beant woordt? Het stichtingsbestuur dat voor de rechter het personeelsbe leid moet verklaren? Wie is ziek? Met een stichtingsbestuur waarvan de burgemeester voorzitter is, ver wacht je toch een zuiverder beleid. Het bestuur vergadert over het voortbestaan van de schaapskud de, misschien moeten ze ook eens over hun eigen functioneren verga deren? Aijn ziek stichtingsbestuur. J. Koens Oudekamerseweg 22, Heinkenszand feWEEKENDJE BRUSSEL 3 dagen cultuur, shoppen en Bourgondisch genieten Brussel; de bruisende hoofdstad van Europa. U heeft 3 dagen de tijd voor de vele bezienswaardigheden in deze stad; o.a. musea, het Atomium, Manneken Pis of Planckendael Zoo. Shopliefhebbers halen hun hart op in deze stad. Terug in uw luxe hotel. Golden Tulip Brussels Airport laat u even de drukte van de stad achter u en kunt u ontspannen in de hammam en het verwarmde burtenzwembad. MmmNeemt u ook nog een doos Belgische bonbons mee voor de terugreis? Arrangement: Welkomstdrankje in Harry's Bar 2 x overnachting in een deluxe kamer en uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen menu in Daniel's Restaurant (op dag 1), excl. drankjes Gratis gebruik van koffie- en thee faciliteiten in de kamer Gratis gebruik van frisdranken en water uit de minibar Gratis toegang tot het Wellness Center en zwembad inclusief gebruik Gratis gebruik van badjas en slippers tijdens verblijf Gratis vervoer naar centrum Brussel (op aanvraag en volgens beschikbaarheid) Voor 139,00 t/m 31 december 2011 Aankomst is mogelijk op vrijdag of zaterdag. In augustus alle dagen aankomst mogelijk. Bij 1 overnachting kost dit arrangement 89,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Reserveringskosten: 750 per boeking. GoldenTulip Brussels Airport (4*) is een prachtig modern hotel, gelegen op 15 minuten afstand van het bruisende centrum van Brussel. Uw deluxe kamer is voor zien van flatscreen tv, gratis draadloos internet, Nespresso koffiemachine, minibar, kluis, badjas en regelbare airconditioning. Badkamer met bad, regendouche, toilet, föhn, radio. Verder is er een Wellness centre, lounge, uitstekend restaurant en een gezellige bar. Boeken via www.marrea.nl/WEG021 boek online of bel 0571 27 77 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23