Kazematten wellicht open Badkameracties! LOGUS 201 zeeland 1 II imabo II Passagierstrein Kanaalzone op lange baan geschoven Sanitair uitverkoop 6.950,- 9.895,- logusvlissingen.nl Strand Dishoek Vlissingen open KEIZERSBOLWERK Restauratie kost bijna vijf ton Oleg Strashnov komt LÖGUS Moderne gezinsbadkamer Daarom kiest u voor Log us! Tweede Paasdag Showroom open! 11.00- 16.00u Luxe relax badkamer woensdag 20 april 2011 ,B83BB&ïssamm& verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middelburg wordt gerenoveerd. De PZC volgt dat project op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl dishoek - De stranden tussen Dis hoek en Vlissingen zijn al voor Pa sen open. Rijkswaterstaat heeft daar de zandsuppletie voltooid. Dat is anderhalve maand eerder dan verwacht. Deze week ruimt de aannemer het materiaal op. Na het toeristenseizoen worden de stranden opgehoogd bij Dom burg, tussen Zoutelande en West- kapelle, en op Schouwen het Noor- derstrand tot Renesse. Uiterlijk juli 2012 zijn deze stranden opge leverd. terneuzen - De Belgische Spoor wegen (NMBS) heeft het plan voor de inzet van passagierstrei- nen op de bestaande oostelijke goe- derenlijn in de Gentse Kanaalzone op de lange baan geschoven. Daar door blijft het havengebied nog ja ren verstoken van goed, intensief openbaar vervoer. En ook het idee de passagierstrein door te laten rij den richting Terneuzen kan wor den opgeborgen. Volgens de Spoorwegen is de be langrijkste reden een tekort aan be schikbare infrastructuur, materieel en personeel. Bovendien is er bin nen de NMBS discussie over welke tak van de spoorwegmaatschappij de ingebruikname van de nieuwe verbinding zou moeten financie ren. De NMBS geeft bovendien voorrang aan verbetering van de kwaliteit van het bestaande trein aanbod in België. De Vereniging van Gentse Haven gebonden Ondernemingen (VeGHO) betreurt het besluit van de spoor wegmaatschappij. Het verzoek van de havenbedrijven passagierstrei- nen te laten rijden tussen het sta tion Gent-Dampoort en Zelzate (staalfabriek ArcelorMittal) werd -gesteund door de provincie Oost-Vlaanderen, Gent en Zelzate, bewonersgroepen in de kanaaldor pen en de vakbonden. door Wendy van den Hurk vlissingen - De kazematten in het Keizersbolwerk in Vlissingen wor den misschien toch opengesteld voor publiek. Daarvoor moet het Rijksmonument wel eerst grondig worden gerestaureerd. Het vestingwerk, waarvan de eer ste steen is gelegd in t54S, her bergt dertien kazematten. Die wer den in de Franse tijd, twee eeu wen geleden, gebouwd als opslag ruimte, wachtlokaal en gamizoens- bakkerij. Die laatste, met twee gi gantische gemetselde ovens, is nog redelijk intact. Andere kazematten zijn als opslag in gebruik door het loodswezen. Het is een langgekoesterde wens van de gemeente Vlissingen en het Maritiem Muzeeum om de kaze matten te delen met het publiek. De ruimtes voldoen echter niet aan de veiligheidseisen, het is er heel vochtig en er is geen verlich ting. Om ze toegankelijk te maken, is bijna vijf ton nodig, heeft de ge meente berekend. Die heeft intus sen Europese subsidie voor de res tauratie aangevraagd. Vanuit Euro pa zou ongeveer de helft bekostigd kunnen worden. De rest zou moe ten worden bijgelegd door de ge meente, het waterschap en het Mu zeeum. De gemeente hoort volgen de maand of ze de Europese subsi die krijgt. De buitenkant van het Keizersbol werk ziet er over een paar weken wel weer piekfijn uit. Het water schap start deze week met het laat ste voegwerk. De aannemer heeft zijn steigers al gezet. Eind vorig jaar is het grootste deel van de voegen aan zee- en haven zijde al hersteld, maar nog niet al les. Een deel dat ook nodig moest worden vervangen, is later pas ont dekt, toen de periode van hoge tijen voorbij was. Ook moet een muurdeel opnieuw gedaan wor den, omdat de herstelde voegen al weer zijn beschadigd door vorst. Die vorst was niet voorzien, legt Danielle Steijn van het waterschap Scheldestromen uit. „Daardoor kon het voegwerk niet goed uitdro gen en barstte het, toen het ging zetten. Dat zal ons nu met dit mooie weer niet gebeuren." Omdat er maar twee uur per dag kan worden gewerkt, wanneer het laagtij is, neemt het voegwerk een week of vijf in beslag. VLISSINGEN - Het kraanschip de Oleg Strashnov ligt op dit moment in de Westhofhaven. Het schip, een 5000 tons monohull yrKOUW' trEouwMAH muts De ideale badkamer voor drukke huis houdens. Niet meer wachten op elkaar, maar tegelijk gebruik maken van de ruime inloop- douche en de handige strakke wasbakken. van 9-40CT- voor Al jarenlang een bekend en vertrouwd adres Compleet en actueel aanbod badkamers en tegels Uitsluitend gerenommeerde merken Geen aanbetaling (betaling na plaatsing en oplevering) Deskundig en creatief advies op maat Gratis levering aan huis Vakkundige installatie en montage door eigen monteurs Uitstekende garantievoorwaarden Voor elke smaak en ieders budget Scan deze code met uw smartphone en bekijk de acties online! Deze acties zijn geldig van 16 t/m 29 april 201:1Prijzen zijn incl. BTW. Vraag naar de voorwaarden. Druk- en zetfouten, prijs- en product wijzigingen voorbehouden. Strakke badkamer waar u helemaal tot rust kan komen. Heerlijk bijkomen in een ruim ligbad of in de ochtend onder de ruime douche. De wasbak met spiegel geeft een ruimtelijk effect. van !2£95,- voor Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, 0118 - 69 00 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20