Zeeland PZC 17 m Vier gemeenten combineren diensten Strandpost Domburg geopend WALCHEREN 18 en 19 ii 22 SAMENWERKING Middelburg, Vlissingen, Veere en Schouwen-Duiveland willen beter en goedkoper werken /TXAutoTeam LJuvoel je v r i j Ook in Vlissingen gaat u voor een échte auto naar uw échte Opel dealer. Toch? Kom langs voor AutoRAI showroomvoordeel! Ontzag almanak San Har Yeap leert Zeeuwse kinderen Singaporees rekenen Twitter moet wijkagent dichter bij de burger brengen Woensdag 20 april 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten en de gemeente Schou wen-Duiveland willen vergaand sa menwerken op tal van gebieden. Dit moet leiden tot een goedkope re en betere dienstverlening. Het plan vloeit voort uit afspraken die na de verkiezingen zijn ge maakt om op Walcherse schaal meer samen te gaan doen. Schou wen-Duiveland heeft zich hierbij aangesloten. Voor de ambtenaren van de gemeenten kan het beteke nen dat ze van standplaats en werkgever veranderen. Gedwon gen ontslagen zullen er niet vallen door de samenwerking. De vier colleges van B en W heb- -ben gisteren ingestemd met het projectplan. Het personeel en de ondernemingsraden zijn ingelicht. Het gaat volgens de gemeenten om een 'vrije vorm van samenwer king'. Dat betekent dat elke ge meente niet verplicht is om aan elk onderwerp van de samenwer king deel te nemen. Een voorbeeld is de automatisering. Op dit gebied van ICT doet Veere niet mee om dat deze gemeente hierin onlangs nog fors heeft geïnvesteerd. Op het gebied van Belastingen zijn Mid delburg en Vlissingen al ver met hun plannen. Voor bijstandsverle ning en schuldhulpverlening be staat al samenwerking op Walcher- se schaal. Het projectplan beslaat nog meer zaken zoals salarisadmi nistratie, WMO, inkoop, leerlin genvervoer en welstandsadviezen, maar ook zaken als strandbeheer, inburgering en landmeten. Als besloten wordt tot samenwer king zal één gemeente een dienst huisvesten. Uitgangspunt is dat al le gemeenten straks taakvelden krijgen. „Wat waar gehuisvest wordt, bepalen de samenwerken de gemeenten aan de hand van wie redelijkerwijs aan de beurt is en op basis van inhoudelijke argu menten", aldus de gemeenten. „Er zal een carrousel gaan draaien", verklaart de Middelburg se gemeentesecretaris Aart van den Brink. „De vestigingsplaats van de eerste samenwerkende dienst zal bepalend zijn voor het vervolg. Komen de Belastingen bij voorbeeld in Middelburg, dan zal de volgende keer Vlissingen aan de beurt zijn. Of andersom." officieel Opel Dealer Wir leben Autos. VEER] GEMEENTEHUIS GESLOTEN Het gemeentehuis van Veere is gesloten op Goede Vrijdag 22 april en op tweede paasdag, maandag 25 april. Geboorteaangifte moet altijd binnen 3 werkdagen na de geboortedag g.ebeuren. Daarbij tellen de weekeinden en bovengenoemde data niet mee. WIJZIGING LEGEN DUOBAKKEN I.V.M. PASEN In plaats van maandag 25 april worden de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder op zaterdag 23 april geleegd. EXTRA INZET VUILNISWAGENS Om de extra drukte in de zomermaanden op te vangen wordt er vanaf maandag 11 april net als voorgaande jaren met drie in plaats van twee vuilniswagens afval ingezameld. Hou er rekening mee dat de vuilniswagen op een ander tijdstip langs kan komen dan in de wintermaanden. Tip? redactie@pzc.nl Geen bedrijf kan zonder ze: de wat vreemde tovenaars van de wereld van de informatie- en communicatietech nologie, en van het apparaat dat daarbij hoort: de computer. Als het niet meer werkt zoals gewoonlijk, is zo iemand nodig wiens kennis verder gaat dan de standaard gebruiksaan wijzing. Iemand zoals Walter. Hij bracht onlangs een bezoek aan een Goes' kantoor om wat voorzie ningen aan te brengen. Uit het kan toortje waar Walter zijn werk ver richtte, klonk steeds gehoorzaam een stem: „Yes, master". Nieuwsgierig naar deze dienaar, gingen de colle ga's op onderzoek uit. Het bleek de personal computer van Walter. Hij wel. DOMBURG - Met de feestelijke ope ning van de nieuwe strandpost in Domburg is dinsdagavond op Wal cheren het toeristisch seizoen inge luid. Daarbij ging ook een nieuwe internet-site de lucht in. Stranden- vanwalcheren.nl geeft een over zicht van alle Walcherse duinover gangen, met voorzieningen en re- gels- Recreanten kunnen meteen zien waar ze met hun kinderwagen de duinen over kunnen. Of waar een parkeerplaats is voor mindervali- den. Kan je er kitesurfen? Zijn er strandrolstoelen? Op al dat soort vragen geeft de website meteen antwoord. Het gaat om een initia tief van de VW en de Stichting Strandexploitatie Walcheren. De nieuwe strandpost bij Dom burg is gebouwd met Europese subsidie. Wethouder René Mole naar verrichte de officiële opening door een waterbommetje tegen de achtergevel te gooien. Bij die gele genheid zette hij Domburg ge durfd in de markt als 'het uithang bord van de gemeente Veere'. Al voor de opening gisteravond van Domburgs nieuwe strandbewakingspost, nestelden de badgasten zich gisteren in het zand. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17