te namen 9 II 'De Simple Minds kostten een godsvermogen, maar we dachten dat we daarmee zeker volle bak zouden hebben' Walter Hendrixen, organisator Huntenpop H SMHMMMMEBHHHMHMMHM woensdag 20 april 2011 Misschien moeten we minder klei nere bands boeken." Het boeken van bands is een on doorzichtig proces, vindt Hen drixen. „Je moet goede contacten hebben bij boekers. De prijs is on derhandelbaar. Wil je een grote naam die niet toert hier naartoe halen, kost 't je zo honderddui zend euro. Als ze wel toeren en het past in hun schema, vragen ze misschien dertigduizend. Maar dan nog weet je niet of je te veel betaalt voor een artiest. Het is een duistere wereld." Het boeken begint eigenlijk direct na afloop van de vorige festivaledi tie, zegt Peter Verkennis van Bos pop in Weert. „Het lastige is dat het maanden kan duren voordat je duidelijkheid hebt over een band. In de tussentijd heb je andere goe de kandidaten moeten laten schie ten." Bospop geeft dit jaar zo'n 1,4 mil joen euro uit aan de muziek. „Wij zijn een 'classic rock'-festival, dus we vissen niet altijd in dezelfde vij ver als anderen. Toch moeten we wel degelijk concurreren. Zo had den we dit jaar graag de Manie Street Preachers willen hebben. Maar die band heeft voor Pinkpop - gekozen, waar ze een groter pu bliek hebben." Het Limburgse festi val wil wél elk jaar een paar pu bliekstrekkers boeken. Verkennis: „Die headliners zijn duurder, maar daarbij heb je een grotere kans op meer publiek. Daarmee wordt de financiële gok wel weer groter, maar je kunt meer vragen voor een toegangskaartje. Het is balance ren. Voor dit jaar zijn we tevreden, hoewel de toppers nét iets zwaar der hadden mogen zijn." Grote namen zijn overigens niet al tijd een garantie voor succes, weet Hendrixen uit ervaring. „Een jaar of tien geleden hadden we de Sim ple Minds. Die kostten een gods vermogen, maar we dachten dat we daarmee zeker volle bak zou den hebben. Nou, dat hebben we geweten." Dit jaar is Anouk de duurste ar tiest op Huntenpop. Op Bospop is dat de symfonische metalband Dream Theater. Hoeveel de organi saties daarvoor hebben betaald, willen ze niet zeggen. Hendrixen: „Vorig jaar hadden we Di-rect als openingsact. Normaal zou je daar vijftien-, zestienduizend voor beta len. Wij boden achtduizend. Dat hebben ze gepakt, omdat ze 's avonds nog ergens anders naartoe konden. Wij moeten echt geluk hebben met de artiesten. Het is vechten om de juiste bands bij el kaar te krijgen." De bezuinigingen in de cultuursec tor en de btw-verhoging op con certkaartjes spelen de festivals wel parten. „Wij hebben de btw-verho ging deels doorgeschoven naar de klant, de rest vangen we zelf op", zegt Verkennis. „Maar je loopt wel tegen een grens aan. Wanneer vin den mensen een kaartje te duur?" Hendrixen denkt dat ook artiesten de gevolgen zullen merken. „Managers zullen de bands goedko per moeten maken. Voorheen vroegen ze zó tienduizend euro voor een bandje dat twee keer op 3FM was geweest of een keer bij De Wereld Draait Door. Dat kan niet langer." zie onze website:binnenland Muzikaal voorproefje van het aankomende festivalseizoen Voor het eerst drie dagen. Verwachte grootte: tot 25.000 Artiesten: Dream Theater, Roxette, Ringo Starr And His All Starr Band, Joe Cocker, KTTunstall, Anouk www.bospop.nl Muziek, motorcross en theater. Verwachte grootte: 150.000 Artiesten: The Black Crowes, Blondie, Life of Agony, Rowwen Heze, Sepultura, Normaal, Monster Magnet, Miss Montreal, Ilse de Lange Theater: Andre Manuel, Gummbah, Jules Deelder www.zwartecross.nl Dance Valley, Spaarnwoude Grootste outdoor dancefestival van Nederland. Verwachte grootte: 60.000 Artiesten: Tom Harding, Josh Wink, Benny Rodrigues, Roog, Hardwell, Erie Prydz, Boemklatsch, Kypski www.dancevaMey.nl UMilactpö&üfi Huntenpop, Ulft Verwachte grootte: 20.000 Artiesten: Within Temptation, De Staat, Anouk, Go Back to the Zoo www.huntenpop.nl ,.lll"UStll> 'aae"s^* Opera Nijetrijne. Weststellingwerf Komische opera in natuurgebied de Rottige Meente Noodzakelijke uitrusting: laarzen, anti-muggenstick en zaklamp Voorstelling: 'De bedelaarsopera', een satire over de onderwereld in Londen www.operanijetrijne.nl Xnoizz Flevo Festival, Bussloo Grootste christelijke muziekfestival van Nederland. Verwachte grootte: 10.000 De afsluitende openluchtdienst op zondagmorgen trekt 14.000 mensen. Artiesten: Handsome Poets, The Spirit that Guides Us, Starfield www.f1evofestival.nl Grootte: 45.000 (uitverkocht, maar nog tweedehands kaarten te koop op Marktplaats.nl) Artiesten: Skunk Anansie, Arctic Monkeys, Mark Ronson, Omar Souleyman, Paul Kalkbrenner www.lowlands.nl g®jiïïisiB=SffflDS Rock Werchter, België Verwachte grootte: 80.000 Arties ten: Kings of Leon, Coidplay, Kaiser Chiefs, Bruno Mars, Kasabian, Linkin Park, Portishead, Queens of the Stone Age, Chemical Brothers www.rockwerchter.be Grootste muziekfestival van Europa. Grootte: bijna 400.000 bezoekers Artiesten: Pulp, Chemical Brothers, Gotan Project, Bloody Beetroots Death Crew 77, Triggerfinger, Rise Against www.szigetfestival.nl Wacken Open Air, Duitsland Grootste metalfestival van Europa. Grootte: 80.000 (uitverkocht) Artiesten: Cradle of Filth, Helloween, Iced Earth, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Kreator, Morbid Angel, Suicidal Tendencies www.wacken.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11