81 buitenland Scherpslijpen met Veelzijdig MADEIRA! Reddingsactie uit belegerd Misrata Gevechten in Nigeria na verkiezingen Italië verstrekt humanitaire visa aan Tunesische vluchtelingen die het land binnenstromen. Ze kunnen daarmee door Europa reizen. Andere EU-lidstaten staan op hun achterste benen. 'VS geheime financier van oppositie Syrië' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm dinsdag 19 april 2011 tripoli - Bijna duizend mensen zijn gisteren aan boord van een schip van de Internationale Orga nisatie voor Migratie (IOM) uit de westelijke Libische stad Misrata vertrokken naar Benghazi in het oosten van Libië. De meeste opva renden zijn arbeidsmigranten, maar er zijn ook rond de honderd Libiërs aan boord, onder wie 23 ge wonden. Dat heeft Jeremy Has- lam, die de reddingsactie bege leidt, gezegd. „We zouden graag meer mensen willen meenemen, maar dat was niet mogelijk", aldus Haslam. „Hoewel de vuurgevech ten afnamen toen de mensen aan boord gingen, hadden we maar be perkt de tijd om hen aan boord te krijgen en te vertrekken." Volgens de IOM zijn in Misrata zo'n vierduizend mensen ge strand, onder wie vrouwen en kin deren. Velen leven al bijna twee maanden in de openlucht of in containers. Er is een groot tekort aan water en medicijnen en er is gebrek aan voedsel. Een groot aan- tal mensen is dan ook verzwakt en uitgedroogd. Groot-Brittannië heeft bij monde van minister van Internationale Ontwikkeling Andrew Mitchell toegezegd de evacuatie te betalen. Troepen van de Libische leider Muammar Kaddafi belegeren Mis rata al weken. De afgelopen dagen wisten zij van de randen van de stad door te dringen tot het cen trum. Hierbij vuurden zij onop houdelijk mortier- en raketgrana ten af op de stellingen van de op standelingen. Vanaf daken namen scherpschutters iedereen onder vuur die zich op straat begaf De Verenigde Naties hebben met de Libische regering een overeen komst bereikt over humanitaire hulp. Dit maakte VN-chef Ban Ki-moon gisteren bekend. Volgens Ban zullen de VN hulp verstrek ken aan de hoofdstad Tripoli. Een woordvoerder van de Libische re gering, Moussa Ibrahim, zei dat bo vendien is afgesproken dat er een humanitaire corridor naar Misrata komt. „De overeenkomst voorziet in een veilige doorgang voor men sen die Misrata willen verlaten en om hulp te verlenen en voedsel en medicijnen te brengen", aldus Ibra him. abuja - De presidentsverkiezingen in Nigeria hebben gisteren geleid tot geweld in het noorden van het land. De definitieve uitslag van de verkiezingen is nog niet bekend, maar het is zeker dat de zittende president Goodluck Jonathan de verkiezingen heeft gewonnen. In Kaduna, de woonplaats van de Nigeriaanse vicepresident, staken jongemannen autobanden in brand en werden agenten en mili tairen met stenen bekogeld. Vol gens een mensenrechtenactivist in de stad klonken ook geweerscho ten. Boven Kano, de grootste stad in het islamitische noorden van het land, hingen rookwolken die afkomstig waren van in brand ge stoken huizen van aanhangers van Jonathan. De politie meent dat de verkiezingsuitslag de oorzaak is van het geweld. Uit voorlopige uit slagen van de onafhankelijke kies commissie bleek dat Jonathan de verkiezingen heeft gewonnen. Hij had gisteren een voorsprong van elf miljoen stemmen en er moes ten nog zes miljoen stemmen wor den geteld. Muhammadu Buhari is de belangrijkste tegenstrever van Jonathan. Hij kreeg veel stemmen in het islamitische noorden van het land, waar de christelijke en uit het zuiden afkomstige Jona than met argwaan wordt bezien. TUNESISCHE VLUCHTELINGEN In antwoord op de visum verstrekking in Italië aan ruim 20.000 Tunesiërs, ver scherpen EU-lidstaten hun controles. Soms mag dat wel, en soms weer niet. door onze correspondent Hans de Bruijn Frankrijk houdt aan de grens met Italië een trein met tientallen Tunesische vluchtelingen tegen. België en Duitsland kondigen verscherp te controles op vliegvelden aan en ook Oostenrijk en Nederland over wegen maatregelen om Tunesiërs die uit Italië komen tegen te hou den. Mag dat en wordt daarmee niet het Schengen-akkoord onder mijnd, dat toch symbool is van het 'Europa zonder grenzen'? Ja, het mag, maar onder voorwaar den. En nee, 'Schengen' loopt geen gevaar. Die voorwaarden staan immers ook in dat akkoord. Frankrijk en de andere landen heb ben ze goed bestudeerd. Van herin voering van systematische brede grenscontroles lijkt echter geen sprake. De Europese Commissie, die toeziet op de naleving van Schengen, ziet dan ook geen reden om Parijs op het matje te roepen. Duizenden Tunesiërs krijgen van Italië een 'tijdelijke humanitaire verblijfsvergunning'. Dat vinden de andere landen niet leuk, maar een lidstaat mag die nu eenmaal op eigen houtje afgeven. Met dat papier mogen de Tunesiërs drie maanden in het Schengengebied rondreizen, mits zij reispapieren hebben, geld om van te leven (mi nimaal 30 euro per dag), niet ge zocht worden en geen gevaar vor men voor de veiligheid. Dat is allemaal niet nieuw; dat geldt immers voor iedereen die van buiten de EU Europa binnen wil. „Het Italiaanse papier geeft dus géén automatisch recht om in de Schengenzone rond te reizen", zegt een Commissie-woordvoer der. En als zo iemand in een ander Schengenland terechtkomt, mo gen de autoriteiten daar bij even tuele aanhouding controleren of hij of zij voldoet aan alle vier ge noemde voorwaarden. De vraag is nu of dat ook aan de grens mag. Alweer: ja en nee. In het Schengen-akkoord hebben de lidstaten zich ertoe verplicht de on derlinge grenscontroles af te schaf fen. Je mag gewoon doorrijden en WASHINGTON - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in het geheim de tegenstan ders van de Syrische president Bas- har Assad gefinancierd. Dat meldt de Washington Post op basis van door WikiLeaks gelekte diplomatie ke documenten. De VS voorzagen de Syrische oppo sitie onder meer van de in Londen gevestigde satellietzender Barada TV, die in Syrië nieuws tegen de re gering uitzendt. De hoofdredacteur van Barada is een van de oprichters van de Syrische ballingengroep Be weging voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling. De VS zouden voor zes miljoen dollar hebben geïnves teerd in Barada en andere opposi tiegroepen in Syrië. Of deze finan ciering nog steeds plaatsvindt, kon de Washington Post niet zeggen. In ieder geval vonden de betalingen tot september 2010 plaats. 4-sterren hotel direct aan zee en op ca. 400 m van het centrum van Paul do Mar •tips: bezoek Santana, Porto da Cruz, Camara de Lobos en Ribeira Brava incl. vliegreis, taxen, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38127 met o.a. Eira do Serrado, Santana met de 'Madeira-huisjes', Camara de Lobos, Sao Vicente en Porto Moniz •incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf, ontbijt en excursies o.l.v. reisleiding Zie www.kras.nl/28012 5-sterren hotel op ca. 2 km van Funchal •beschikt o.a. over zwembaden, 3 res taurants en een vernieuwd spacentrum •incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf, ontbijt en hostess-service Zie www.kras.nl/23610 aparthotel direct aan het kiezelstrand •beschikt o.a. over een buitenzwembad, restaurant, bar, fitness, sauna en jacuzzi •incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf, ontbijt en hostess-service Zie www.kras.nl/31298 Voor de meest actuele prijzen, kijk op www.kras.nl Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Fly-drive Madeira 8 t/m 15 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 19/5 t/m 31/10 Excursiereis Verrassend Madeira 8 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 16/6 t/m 31/10 Zonvakantie Funchal 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 24/4 t/m 24/10 Zonvakantie Funchal 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 15/5 t/m 24/10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8