Internetplan wil naar KNVB 261 sport Dubbelslag voor Jo van Goethem zaalvoetbal Ploeg wil hogerop FM Sranang neemt in stijl afscheid van hoofdklasse Bomhof en Kasse winnen NK veteranen Podium voor Spruijt, Scheele en Goetheer Tweede plek voor Daniëlle van Kempen Grevelingenhout in degradatienood dinsdag 19 april 2011 door Roeland van Vliet GOES - De recreatieve zaalvoetbal lers van Internetplan hebben de wens om volgend seizoen onder a'e vlag van de KNVB te gaan spe len. Na drie achtereenvolgende kampioenschappen in de Zeeuws-Vlaamse eerste klasse is het tijd voor iets nieuws. „We zij nu aan het uitzoeken hoe we het gaan doen", vertelde coach Veli Eryürük gisteren in Goes, waar zijn team voor de tweede keer op rij de provinciale titel opeiste. Internetplan is onder de Wester- schelde al drie jaar ongeslagen en - zo bleek in Sportpunt Zeeland - ook een maatje te groot voor de nummers één uit de andere re gio's. Maakt het team rond de broers Eryüriik de overstap naar de KNVB-competitie, dan zal het nog wel even grote uitslagen blij ven regenen. Nieuwe clubs begin nen namelijk in de derde klasse. „Ik hoop dat de bond een uitzon dering kan maken en ons dan in de tweede klasse zet", zei Veli Eryüriik. M.aar die kans is niet heel groot. Én dus moet Internetplan maar een paar keer achter elkaar promo- MIDDELBURG Jan Henk Bomhof en Riny Kasse van tafeltennisvereniging Arnemui- den zijn in Schiedam Nederlands kampioen bij de veteranen gewor den in het dubbelspel. Het Zeeuwse duo won in de finale met 3-1 van Voois/Gertenaar. In het enkelspel lag Kasse er in de poule al uit, Bomhof werd pas in de finale een halt toegeroepen door verdediger Michel Laroo. BESELARE De Zeeuwse motorcrossers deden het goed in het West-Vlaamse Bese- lare. Hier werd een wedstrijd verre den van de Motorcross Liefhebers B,ond. Bij de inters in de MX 2 klas se was er een tweede plaats voor Kevin Spruijt uit Meliskerke. Bij de MX 2 moest Gian Scheele uit Zaam- slag genoegen nemen met de twee de plaats. Bij de junioren MX1/MX3 was er een tweede plaats voor Stef Goetheer uit Hoek. OVERLOON Danielle van Kempen uit Oost-Sou burg kende een sterke crosswed strijd in het Brabantse Overloon. De 20-jarige Yamaharijdster wist een tweede plaats te behalen in de dames-klasse tellende voor het kampioenschap bij de Motorsport Organisatie Nederland. Het betrof de eerste tellende wed strijd van dit seizoen. Lianne Muilwijk uit Heukelum won de wedstrijd. veren om serieuze tegenstand te krijgen, zoals het Vlissingse Groe ne Ster deed. „Die jongens spelen nu pas op het niveau waarop ze horen te spelen." Eryürük heeft: al de club Beach So ccer Zeeland, waarmee op het strand successen worden geboekt. Een officieel zaalvoetbalteam zou daar onder kunnen gaan. vallen. Dan hoeft de coach niet nog een aparte club op te richten. Eryürük: „Ik stel voor dat ons team dan ook BSZ gaat heten, met een sponsor- naam erachter." Internetplan won in Goes van Van Oeveren/WIK (4-0), SC Baskens- burg (5-1) en Café Internationaal (4-1). SC Baskensburg werd twee de, Café Internationaal derde. Bij de bekerwinnaars ging ook de Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordi ger er met de hoofdprijs vandoor. Tencezaman, dat in Zeeuws-Vlaan deren de bekerfinale had verloren van Internetplan, verwees Taxicen trale Vlissingen en CioooClemênt naar de gedeelde tweede plaats. Taxicentrale Vlissingen had een iets beter doelsaldo en werd offici eel de runner-up. Stella Boys eindigde puntloos als laatste. GOES - Afgelopen vrijdag werden ze al kampioen, gister avond kregen de zaalvoetballers van FM Sranang de bij behorende bloemen. Nadat de kampioensfoto was ge maakt, moest de ploeg de laatste wedstrijd van het sei zoen in de hoofdklasse afwerken tegen Bristol Team. Sranang won het duel met de nummer zes van de rang lijst overtuigend met 11-3. Toch kenden de Goesenaren een moeizame start. Sranang nam in de eerste helft steeds de leiding, maar Bristol Team bleef goed volgen waardoor beide ploegen bij een 3-3-stand gingen rus ten. In de tweede helft was de kampioen uit Goes duide lijk beter. Via snel combinatievoetbal liep Sranang uit naar 11-3. De Goese doelpunten werden gemaakt door Ugur Kavehci (4x), Salim Sandee (3x), Iby El-Urachi (2x), Rosanno Acton en Jihad Azzagari. Het was de laatste wedstrijd voor Sranang in de hoofd klasse. Na negen jaar is de ploeg eindelijk gepromo veerd naar de eerste divisie. Daar werd al lang naar uit gekeken door de ambitieuze club. foto Willem Mieras door Fred Rabout CLINGE - Met de goeie oude degelij ke Benzing was het nooit gelukt. In die dagen moesten de gummi- ringen nog in de potjes gedaan worden en geklokt in die Benzing. De senior duivenmelkers weten daar nog alles van. Dus was er bij dezelfde liefhebber altijd verschil ook al vielen ze ge lijk op de plank. Nu wordt er elek tronisch geklokt. Het kan om hon derdsten van een seconde gaan en dat was bij Jo van Goethem afgelo pen zaterdag het geval. Er kwamen er twee vanuit de rich ting Hulst naar de Clingse Kijkuit straat waar de hokken van Jo staan. Een geschelpte en een blau we. Ze zetten gelijk voet aan vaste wal, de plank, en gingen over de antenne het hok in. Beiden wer den zaterdagmorgen geklokt om 11 uur, 53 minuten en 48 seconden. Het ging dus om honderdsten van een seconde, het was een fotofi nish en het was de geschelpte die het haalde. Het waren twee van de vierenvijf tig doffers die de 69-jarige Jo van Goethem in de mand had gestopt voor het vitesseconcours vanuit Peronne. Het waren de twee snelsten van Zeeland zo bleek nadat de eindba- lans was opgemaakt. Twee doffers met bloed van de renstal van de ge broeders Scheele uit de Temeuzen- se Ferlemanstraat. Jo: „Die mannen hebben me erg goed geholpen om op te bouwen wat ik nu heb." Dat is niet het min ste. Vorig jaar pakte hij nog de pro vinciale zege op het midfondcon- cours vanuit Orleans met oude dui ven. Twee jaar terug won hij het natio nale concours vanuit Blois. Bij zijn vereniging PV de Snelle Duif in Clinge pakte hij er zater dag zes in de top tien. Ook vorige week op het concours vanuit Niergnies pakte hij de zege ia de vereniging. Van Goethem maakt zijn renstal gereed voor.de komen de midfondconcoursen want dat is zijn geliefkoosde spel. „En dan moet je ze uiteraard de vitesse la ten doen. Een betere training is er niet", aldus de Clingenaar. Voor het concours vanuit Peronne waren in Zeeland 13861 duiven in- gekorfd waarvan 3021 pure trai ningsduiven. Ze werden afgelopen zaterdag on der uitstekende weersomstandig heden om 10.00 uur gelost in Peronne. Komende zaterdag staat het vierde vitesseconcours van het seizoen op het programma. Dan is Morlin- court de startplaats. De week daarop begint de Zeeuw se duivensport aan de midfondcon coursen. Dan wordt het allemaal wat langer. Als we het met de atle tiek vergelijken de middenafstand. UITSLAGEN BADMINTON Derde klasse: Schepnet 1 - Den Ossaert 3 5- 3, Schepnet 1 - Zeeland 12-6, Zeeland 1 - Marathon 2 4-4. Eindstand: Zeeland 1 85-14, (kampioen), Pluumpje 2 78 - 14, Marathon 2 75 - 14, As- troiden 1 57-13, Zierikzee 2 43 - 13, Den Os saert 2 42 - 14, Schepnet 1 33-14, Den Os saert 3 27 -14. Vijfde klasse: Zeeland 2 - Marathon 3 4-4. Eindstand: Terneuzen 3 87 - 15, (kampioen) Marathon 3 82 - 16, Schepnet 2 78 - 16, Schepnet 3 63 - 15, Rillandia Smashers 5 59 - 15,Zeeland 57-12, Sjuttul 2 55 - 14, Rillandia Smashers 4 43 - 16, Sjuttul 3 4-15. DUIVENSPORT Samenspel 1 (1463 m/m): 1,6. J. Vermeere, 2,3,5. E. de Wever, 4,7. J. de Poorter, 8,9. H. Ca- lon, 10.1. Verhage. Samenspel 2 (1488 m/m): 1,2,3,4,9,10. Gebr. Scheele, 5. P. Baecke, 6. R. van Damme, 7. J. Metzelaar, 8. O. Haers. Sa menspel 3 (1507 m/m): 1,2,6. J. van Goethem, 3. J. Voet, 4. I. Merckx, 5. H. Bijl, 7. P. d'Hondt, 8. Th. Casteels, 9. A. van Daalen&Zn, 10. R. v.d. Bilt. Samenspel 4 (1493 m/m): 1,4. M. v.d. Zande, 2,9,10. Comb. R&L. Traas, 3. Comb. De Kooning, 5. H. Koks, 6,8. Sj. Traas, 7. Comb. Hoekman&Zn. Samenspel 5 (1461 m/m): 1,6,7. J. Bras, 2. Comb. J&M. de Groot, 3. Comb. Van Hijfte, 4,5. J. Neels, 8. J. de Goffau, 9. P. Neels, 10. M. Hengsdijk. Samenspel 6 (1466 m/m): 1. P. Potappel, 2. P. Laban, 3. Gebr. Reijngoudt, 4,7. M. Laban, 5. C. Groenleer, 6. D. Noom, 8. JJ. Bolier, 9,10. M. de Graaf. Samenspel 7 (1475 m/m):-1,2,3,4,6. C. Schroevers, 5. K. Minder- houd, 7. G. de Nooijer, 8,9,10. Comb. J&K. van Belzen. JUDO Evergem. Freddy van Durme Judotoernooi. Tot 20 jaar. Derde plaats: Tess Cornelius -52kg. (ss. F. de Boevere). Uitslagen Judo Goes. Tot 15 jaar. Eerste plaats: Chantal Walhout -63 kg. Tweede plaats: Denise de Korte -63kg. Tot 13 jaar. Eerste plaats: Shirley Jacobs -32kg. Twee de plaats: Tot 11 jaar: Pascalle van Gurp -52kg. Eerste plaats: Ryan Schaier -38 Gijs Heppe -42 kg. Gilze. Dan-examens JBN. Eerste dan: Jasper Veen (Judo Goes). SCHIETINGEN Wemeldinge. Wip 1: 1e hoofvogel H.Koens (Ovezande), 2e hoofdvogel en 3e zijvogel K.Goedegebuure (st.Annaland), 1e zijvogel en 1e kal J.Rentmeester (Roosendaal), 2e zijvogel N.Lamper (Wemeldinge), 2e kal K.Schouten (Wemeldinge), 3e kal P.Repkes (Veere), 4e kal D.Boonman (Ovezande). Wip 2. 1e hoofdvo gel W.Harthoorn (Ovezande), 2e hoofdvogel en 1e zijvogel J.Rentmeester (Roosendaal) 2e zijvogel M.Meersman (Temse B.), 3e zijvogel H.v.Hekken (Goes), 1 e kal R.v.Oosten (Wemel dinge) 2e kal K.Schouten (Wemeldinge). MIDDELBURG - De golfers van Rey- merswael wonnen afgelopen week einde met 11-7 van Kralingen en Grevelingenhout ging met ro-8 on deruit tegen Toxandria. De eerste dubbel van Reymers- wael, gespeeld door Kevin van den Bossche en Idde Quik, werd op ho le r6 gewonnen. Mare Lems en En- zo Mion trokken ook aan het lang ste eind. De derde dubbel werd verloren. Van de Bossche en Quik speelden beiden een sterke single en wonnen hun wedstrijd. Lems kwam in zijn single stroef uit de startblokken, maar won wel. De vierde en zesde single werden ver loren. Enzo Mion wist er nog een gelijk spel uit te slepen. Hierdoor kwam de eindstand op 11-7 in het voordeel van Reymerswael, dat nog meedoet om de titel. De dubbels van Grevelingenhout en Toxandria verliepen gelijkwaar dig: 3-3. De combinatie Simmelink en Remeeus wonnen ruim. De tweede dubbel, gespeeld door Hopmans en Graveland, werd ver loren. In een spannende strijd wis ten Post en Huisson van Grevelin genhout op de laatste hole de zege net niet binnen te halen, waar door er met een gelijke stand de singles werd aangevangen. Simme link speelde gelijk. Post ging onder uit, terwijl ook Remeeus verloor en daarmee zijn eerste nederlaag leed. Graveland kwam net tekort, waardoor Grevelingenhout met L0-4 achterstond. Huisson en Hop mans toonden veerkracht en wis ten beiden hun wedstrijd te win nen, waardoor Grevelingenhout wederom een ro-8-nederIaag leed. Het team uit Bruinisse komt daar mee in acute degradatienood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46