'jassie' aan? Sterrenelftal Toptijd Mutai in marathon Boston wordt niet erkend als wereldrecord sport 125 Boere geniet na van titel 21 1§1 J RCS met vier spelers in het Sterrenteam 'Het is voor mij als eindverantwoordelijke onmogelijk om belangrijke beslissingen te nemen die over de komende jaren gaan' Rik van den Boog door Wilko Voordouw boston - Het is een onwaarschijn lijk snelle tijd, die de 29-jarige Ke- niaan Geoffrey Mutai gisteren bij de marathon van Boston heeft ge lopen: 2 uur, 3 minuten en 2 secon den. Dat is 57 seconden sneller dan het wereldrecord van Haile Ge- brselassie uit 2008 in Berlijn. Toch gaat de tijd van Mutai niet de boe ken in als een nieuw record. Want de marathon van Boston, hoewel precies 42.195 meter lang, voldoet niet aan de eisen. Mutai moet ge noegen nemen met de 'wereldbest- tijd'. Mutai zelf kon het nauwelijks gelo ven, toen hij in het hartje centrum van Boston na zijn waanzinnig snelle tijd op Patriot's Day 2011 het finishlint doorbrak. „Ik wist dat ik in goede vorm was, maar zó snel had ik niet gedacht." En ook de nummer twee in de hoofdstad van Massachusetts, zijn landge noot Moses Mosop, was veel snel ler dan de Ethiopische wereldre cordhouder: 2.03,06 uur. „Moses werd op waarde in de sprint versla gen", zei manager Jos Hermens - die ook wereldrecordhouder Gebr- selassie vertegenwoordigt - na af loop. „Dit soort omstandigheden heb je eens in de 25 jaar." Mutai zit bij de groep atleten van een ande re Nederlandse atletenmanager, Gerard van de Veen. Die vierde dubbel feest, want ook bij de vrou wen kwam de winnares uit zijn stal. Caroline Kilel kwam tot een aansprekende tijd van 2.22,36. „Ik sta nu, enkele uren later, nog steeds te trillen op mijn benen", zegt Van de Veen. De omstandigheden in Boston wa ren ideaal voor een snelle afleve ring van wat in atletiekkringen de oudste marathon ter wereld wordt genoemd. „Perfecte temperatuur, sterke wind in de rug langs de oceaan die de renners naar de bin nenstad blies en de groep topatle ten werkte fantastisch samen", zo legt Van de Veen uit. „Je hebt zo van die marathons dat alles ge woon klopt. Hier waren geen ha zen, maar bleken de jongens in de kopgroep zo intelligent dat ze kop-over-kop richting finish gin gen. Niemand drukte zijn snor", al dus de manager van Mutai. „En dan die tijd... dat is natuurlijk een droom." Droom of niet, de tijd van Mutai, die in Nederland al twee keer de marathon van Eind hoven won en vorig jaar in Rotter dam en Berlijn twee keer tweede werd (respectievelijk 2.04,55 uur en 2.05,10 uur) zal niet de boeken in gaan als het nieuwe wereldre cord. Volgens de voorschriften van de IAAF moeten start en finish van een marathon op korte afstand van elkaar liggen. Er moet dus min of meer een cirkel worden ge maakt. Verder is het verval in de mara thon van Boston te groot om we reldrecordwaardig te kunnen zijn. Downtown Boston ligt ongeveer 140 meter lager dan de startlocatié in Hopkinton. Maximaal wordt on geveer 42 meter (één meter per ki lometer) toegestaan. Dat laat on verlet dat de marathon van Boston te boek staat als een van de zwaar ste ter wereld. Na ongeveer 30 kilo meter licht heuvel af moeten de lo pers Heart Break Hill over, voordat ze afdalen richting de finish in het centrum van de stad. Voor Van de Veen - en andere insi ders als Jos Hermens of de Rotter damse marathonorganisator Mario Kadiks - is de supertijd van Mutai een aanwijzing te meer dat het we reldrecord van Haile Gebrselassie op breken staat. „Er zijn zo veei sterke jongens op de marathon. En het aardige is, dat ze niet langer bang zijn om een wereldrecord te lopen. De groep potentiële nieuwe wereldrecordhouders groeit." Bij die groep hoort volgens Van de Veen zeker Geoffrey Mutai. „Hij beheerst alle afstanden van cross en 10.000 meter tot en met de ma rathon. Een perfecte atleet. Hij is een killer met een lach." zelfde problemen als wij. Of Cruijff moet van mening veranderen en niet zo strikt worden in zijn dicta ten over wie er wel en niet bij Ajax werken." Dat Van den Boog zijn ontslag heeft ingediend, ervaart Coronel als een nederlaag. Coronel stelde de algemeen directeur op 1 januari 2009 aan. Aangezien de twee veei overleg hadden, kwam de beslis sing van Van den Boog voor Coro nel niet als een verrassing. Van den Boog: „In het begin heb ben we wel fouten gemaakt, maar we waren op de goede weg met Ajax. Zes spelers van het Neder lands elftal zijn bij ons opgeleid en dat team staat nummer twee op de Fifa-ranglijst, er staan soms negen zelfopgeleide spelers in het eerste elftal, we hebben dit seizoen geloof ik negen Europese wedstrijden ge speeld en we hebben zwarte cijfers geschreven. Ik kan niet afmaken waar ik aan begonnen ben. Het voelt als een nederlaag dat dit met zo'n klap fout is gegaan." Van den Boog zal de lopende za ken afhandelen voordat hij opstapt. De directie bestaat vanaf 1 juni uit Jeroen Slop en Henri van der Aat. De huidige directie wordt bijge staan door de commissarissen Frank Eijken en Joop Krant. Coronel pleit ervoor dat er snel dui delijkheid komt. „Er is nog geen in terim-directeur aangewezen, maar wat niet is, kan komen. We hebben nog steeds twee directeuren, er kij ken twee commissarissen mee. We hebben nog steeds trainers, we heb ben nog steeds een marketingafde ling en nog steeds een dokter. Er werken een paar honderd mensen bij Ajax, de wereld valt niet om, maar het moet niet te lang duren." Beslissingen op de korte termijn, bijvoorbeeld die over transfers van spelers, zal de huidige clubleiding 'gewoon' nemen. „We hebben scouts, we hebben Danny Blind, we hebben Frank de Boer, we heb ben twee directieleden en we heb ben twee commissarissen. En Van den Boog is er tot 1 juni." Coronel zeifis er ook nog, al wil ook hij per 1 juni aftreden. dinsdag 19 april 2011 Tom Boere met de zaterdag verover de kampioensschaal. (wwaw-'rwwm,iTr)-jiv:frriirwr«,^l 11 i^niai rm« door Barry van der Hooft AMSTERDAM - Met twee doelpun ten speelde Tom Boere zaterdag een opvallende rol in het kam pioensduel van Ajax Ai. Door een 4-2-zege op PSV Ai werd de door Dennis Bergkamp en Fred Grim getrainde ploeg kampioen van Ne derland. „Het was een mooie dag", vertelde Boere. „We maken bin nenkort met de hele groep nog een uitstapje." De Terneuzense spits verzorgde te gen PSV de gelijkmaker (2-2) en maakte ook de vierde Amsterdam se treffer. „De eerste was een laag schot in de hoek, bij de tweede kon ik een fantastische voorzet binnenkoppen. Na afloop was het meteen feest op het veld, met de spelers, de trainers en veel suppor ters", zei Boere, die nu op vijftien competitietreffers staat. „In de eerste seizoenshelft heb iïf niet best gespeeld. Na de winter stop gaat het een stuk beter. We spelen nu nog drie competitiewed strijden. Daarna hebben we nog een paar mooie toernooien, zoals de Copa Amsterdam en waar schijnlijk ook dat in Terborg." De achttienjarige Boere heeft in Amsterdam een contract dat tot medio 2012 loopt. De centrum spits heeft nog geen gesprek gehad over volgend seizoen. „Maar ik ga er vanuit dat ik naar de selectie van Jong Ajax ga. Daar wil ik me weer verder ontwikke len. Ik heb het nog steeds prima naar mijn zin bij Ajax." na. Nu zouden ze de volgende stap moeten foto Robin van Lonkhuijsen/ANP „De sleutel ligt voor een deel in zijn handen. Als hij geen functie wil, wordt het wel heel moeilijk. Ie dere volgende RvC krijgt dan de- per 18-04-2011 1 Lodewijk van Keeken IJzendijke 2 Timmy Goossens Philippine 3 Maarten Griep Heinkenszand 4 Peter Dieleman Zaamslag 5 Rachid Bouhoudane Vosmeer 6 Morad Bobouh Zeel. Middelburg 7 Pieterde Munnik DFS 8 Niels Kole Wemeldinge 9 Frank van der Helm Zierikzee Mariusz Mosiej Kwadendamme 10 Barry Steenpoorte D uiveland 11 Jermo Stoel Hoedekenskerke i 12 Dominique Verlinde Terneuzen 13 Maarten de Groene -Philippine klasse 5A goals factor zon 32 1 -1- 32 5A zon 29 1 29 3A zat 18 1,5 27 1C zat 13 2 26 4B zat 26 1 26 3A zon 17 1,5 25,5 3A zat 16 1,5 24 4A zat 24 1 24 4B zat 22 1 22 5B zon 22 1 :j 22 2E zat 14 1,5 21 4A zat 21 1 1 21 2E zon 14 1,5 21 5A zon 21 MIDDELBURG - RCS beleeft tot nu toe een seizoen van uitersten. De Souburgse zondag-eersteklasser leek op degradatie af te stevenen, maar de laatste weken is de ploeg van trainer Michel Leonhart tot nieuw leven gewekt. Zondag won de formatie met 2-r bij Nulandia en is er nog alle kans op lijfsbehoud. De prestatie van zondag is terug te zien in de cijfer- waarderingen bij RCS. Verdediger Yannick Taniwel kreeg zelfs een ne gen, terwijl Remco Felius (twee doelpunten), André Siereveld en Robbie van Iwaarden (A-junior) een acht haalden. Het viertal heeft een plek in het Sterrenteam. ELFTAL VAN DE WEEK ^Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35