221 zeeland Heel Zeeland onden Italië in de uitverkoop... Nils (6) stipreizen.nl brieven PROJECT ZEEUWIND Gezamenlijk inkopen panelen heeft succes .o* w- -50% dinsdag 19 april 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Orionis Het 'mensontwikkelingsbedrijf gaat verder onder de naam 'Orio nis'. De naamzoekers zijn kenne lijk niet op de hoogte van de Griek se godenleer. Orionis vormt de toe voeging aan de namen van de ster ren die horen bij het sterrenbeeld Orion. De hoofdster heet Betelgeu- ze. Analoog 'Mensontwikkelingsbe drijf Orionis'. Ik hoop dat het min der turbulent vergaat met cliënten van Orionis dan met Orion zelf De onze werd blind gemaakt door de vader van Merope na een po ging in een dronken bui zijn doch ter te overweldigen. Hij kreeg zijn zicht terug op Lemnos door de eer ste ochtendstralen van de zon. Ver volgens werd hij gedood door een boogschot van Arthemis. Bestuur, zoek een betere naam. We hebben al Létés, 1 'Escauts en La Dunes vol doende als resultaat van ons inzak kend hoger onderwijs. Wat te den ken van "het smeltpunt"? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Schaapskudde Volgens het stichtingsbestuur ver keert de schaapskudde in slechte gezondheid. Burgemeester Gelok van Borsele wil niets zeggen, behal ve dat het om iets gaat dat 'verstrek kende gevolgen' kan hebben. Vol gens de kop van het artikel (16-04) is de ziekte een raadsel. In het be lang van de volksgezondheid en het dierenwelzijn vind ik dit werke lijk onvoorstelbaar. Openheid is ver te zoeken. Als er een ziekte heerst dan is de stichting verplicht dit te melden. Als er iets anders aan de hand is, vraag ik me ook af waarom er zo geheimzinnig ge daan wordt. Dit is het zoveelste ne gatieve bericht over de kudde. Vaagheid voert de boventoon. Nu de schapen weer grazen op de dij ken, zien ze er beter doorvoed uit. Ria de Ruiter Stoofweg 9, Dreischor Windmolens De krant van 15 april kopt: 'Draag vlak voor nieuwe windmolens ver te zoeken in Sluis'. Naar mijn me ning een lovenswaardig initiatief van lokale grondeigenaren, Cli- manova en Unitron, om te probe ren extra windvermogen in de ge meente Sluis te realiseren. Een tran sitie naar meer duurzame energie is onvermijdelijk. Daar hoort win denergie nu eenmaal bij. Het creë ren van draagvlak is één van de moeilijkst te nemen hobbels bij de ze vorm van energie-opwekking. Het is te hopen dat zowel het colle ge als de raad bereid zijn een afge wogen en objectief oordeel over de ze initiatieven te vellen en niet bij voorbaat een dergelijk dossier 'op slot te doen' door het aannemen van een motie tegen windenergie. Zorgvuldige landschappelijke in passing van de windmolens en het in acht nemen van alle wet- en re gelgeving moeten voorkomen dat omwonenden/betrokkenen on evenredige overlast ondervinden. Frank Steijaert Zuidwal 10, Oostburg Bezuinigingen brandweer Het zal eens tijd worden te bezuini gen op de brandweer. De bonden zouden zich beter verdiepen in de oorzaak van deze topzware organi saties. Er valt volop te besparen zonder dat dit ten koste van de dienstverle ning behoeft te gaan en zeker niet ten koste van de honorering van het uitrukpersoneel. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Legio zonnepanelen zijn recent op Zeeuwse daken gelegd. Het GlZZ-project van Zeeuwind heeft succes gehad. Drempels werden geslecht door goede in formatie en gezamenlijke in koop. „Heel Zeeland zou onder zonnepanelen moeten liggen." door Edith Ramakers Kijk, dit is toch prach tig? Gisteren scheen het zonnetje fel en haalden we 72 kW energie binnen", zegt René Simpelaar, eigenaar van strandpaviljoen de Zeester bij Kou- dekerke. Zonne-energie is schoon, veilig en we sparen de aarde." Simpelaar is geknipt voor een recla mespotje. „De zon schijnt en deze energie is goed voor het milieu. Waar kun je beter dan hier zuivere zonne-enerige krijgen? Bij de Zeeuwse stromen hebben we de meeste zonuren van Nederland." Simpelaar is een van de ruim tach tig Zeeuwse deelnemers aan het GlZZ-project van Zeeuwind (Geza menlijke Inkoop Zonnepanelen Zeeuwind). „GIZZ heeft me het laatste zetje ge geven om op zonne-energie over te gaan. Ik was er al zo'n tien jaar mee bezig, maar ik kon niet met Delta en Shell tot overeenstem ming komen." Met de initiatiefnemers GIZZ klik te het vanaf het begin. Op het dak van een aanbouw van de Zeester liggen sinds jaren her al twee pane len, die de watervoorziening rege len. „Die werken perfect en verzor gen de watervoorziening." Het duurt naar schatting tien jaar voordat hij de zonnepanelen heeft terugverdiend. „Daar hou ik me niet mee bezig. Je koopt toch ook een auto omdat je vervoer nodig hebt? Zonne-energie geeft me een goed gevoel - de C02-uitstoot wordt minder - en ja, ik heb drie kinderen. Daar doe ik het allemaal voor." Het steuntje in de rug van Zeeuwind hield in dat deelnemers subsidie konden ontvangen tot 700 euro. Voor de particulier die het grootste pakket panelen aan schaft, is dat een druppel op een door Frank van Cooten Bescheiden als hij is voelde de zesjarige Nils Voete link uit Baarland zich gis teren toch een beetje een held. Toen zijn vader Eric zondag met zijn hand in de nog draaiende cir kelzaag terechtkwam, aarzelde de knul geen moment en belde het alarmnummer 112. „We hebben onze kinderen wel verteld dat ze dit nummer moeten bellen als er iets met papa of ma ma gebeurt, maar het is toch mooi als ze het ook doen", aldus Eric. Eric Voetelink is bezig met de ver bouwing van zijn woning. Hij was aan het zagen met zijn cirkelzaag. Toen hij even iets anders wilde doen, liet hij de startknop los van het apparaat, maar de zaag was nog niet helemaal uitgedraaid toen hij er met zijn vingers tussen kwam. Een diepe vleeswond was het gevolg. Eric was alleen thuis met Nils. Zijn vrouw deed die dag mee aan de Amstel Gold Race. „Papa zei 112 te bellen. Dat deed ik. Ik vertelde wat er was gebeurd, waar we wo nen en op welk nummer we be- Zonnepanelen op het dak van de Zeester bij Koudekerke. Waar schijnt de aa,«598 D/.0/ ^J<onine Prijzen p.p. o b.v. 2 pers. per kamer exd Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden ...lot wel Oy korting! 'o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22