'Virus waart door bestuur schaapskudde' 'Het is gewoon hufteri i8l zeeland PS333 SP wil onderzoek naar omvang bezuinigingen (Non)Hodgkin Politiek Borsele wil snel duidelijkheid KRASSEN Aan de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen zijn dit weekend weer tientallen auto's beschadigd. Vorig jaar gebeurde dat ook al op grote schaal. De gemeente heeft er geen oplossing voor. Vernielingen pzc.nl/webwinkel De Bijbel in stripvorm deel 1 dinsdag 19 april 2011 net GOES - Internist-oncoloog Romko de Kan geeft vandaag uitleg over Hodgkin- en non-Hodgkinlymfo- men in ziekenhuis ADRZ in Goes. eetkamermiddelburg.nl Tjjd: 19 00 tot 21 45 uur Restaurant De Eetkamer naarstraat 13 -15 Middelburg 18-635676 door Frank van Cooten BORSELE - Politieke partijen in de gemeenteraad van Borsele willen snel duidelijkheid over de toe komst van de Zeeuwse Schaaps kudde. „Ik denk dat er in het bestuur van deze stichting een virusje zit", zegt Ton Oosthoek van het *CDA. „De voorzitter (Jaap Gelok red.) heeft heel wat uit te leggen. Dit is geen reclame voor onze gemeente Bor sele." Het CDA en D66 gaan in ieder ge val raadsvragen stellen. „De Zeeuwse Schaapskudde was een mooie kudde van 250 gezonde schapen. Daar is nog maar een frac tie van over", stelt Ronald van de Vijver van D66. „En antwoorden krijgen we niet. We hebben in het verleden best veel geld gestoken in de kudde en De Schaapskooi. Ik ben daarom van plan de komende raadsvergadering behoorlijk kriti sche vragen te gaan stellen." Het bestuur van stichting De Zeeuwse Schaapskudde wilde die duidelijkheid afgelopen vrijdaga vond geven tijdens een informatie avond in het dorpshuis van Nisse. Deze bijeenkomst ging op het laat ste moment niet door omdat vol gens het bestuur de gezondheid van de kudde erg slecht is. Er kon derhalve geen informatie worden gegeven over de toekomst van de kudde. Voorzitter Gelok praat van daag met het bestuur over te tref fen maatregelen. „Die maatregelen zouden wel eens zeer vergaande gevolgen kunnen hebben", liet Ge lok vrijdagavond weten. Wat die gevolgen zijn weet nog niemand. Herder Marjan Bosgoed liep zaterdag en zondag gewoon rond met de kudde suffolks over de dijken. Zo ziek zijn de beesten dus niet. Wel gaat het verhaal rond dat de schapen vorige week enkele dagen op een kale wei heb ben gestaan en er daardoor wat mager bij liepen. „De schapen hebben in ieder geval geen besmettelijke ziekte eri gaan volgende week niet dood", zei Leon Mol, bestuurslid van de stich ting, gisteren. „De schapen verto nen gebreken. Het is geen zuivere kudde meer. Daarom bespreken we vandaag drie opties. Doorgaan met de huidige kudde, de kudde aanvullen met nieuwe schapen of de kudde geheel vervangen. Kijk, het bestuur van de stichting wil goede, gezonde schapen op de dij ken hebben. En de activiteiten moeten behouden blijven. Daar om zijn we een overeenkomst aan gegaan met schapenboerderij De Schaapskooi." Volgens Berry Kooiker (Lokale Par tij Borsele) is het allemaal een gro te puinhoop aan het worden door de gebrekkige informatievoorzie ning en de vele vragen die leven. „Het bestuur van de stichting pro beert op een slinkse manier van de schapen af te komen. Natuur lijk zie ik ook graag dat de schapen boerderij erin slaagt de aspiraties waar te maken, maar het is een moeilijke tak van sport. Het gaat niet alleen om de kudde, maar ook om het onderhoud van de schaapskooi en het bezoekerscen trum." door Theo Giele MIDDELBURG - Is het wel nodig om 6,7 miljoen euro per jaar te bezuini gen? Die vraag zou de SP-afdeling Middelburg onderzocht willen zien door de gemeentelijke Reken kamer. Terwijl de partijen in de raad zich het hoofd buigen over de vraag hoe te bezuinigen, komt de SP met de vraag of er wel zoveel ge schrapt moet worden. De SP kreeg vorig jaar bij de verkiezingen twee zetels in de raad. Maar de partij raakte haar stem in de raad kwijt doordat de twee SP-raadsleden de partij verlieten en doorgingen als door Rutger Snijder Meer dan vijftig au to's aan de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen zijn za terdagnacht be krast. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt; vorig jaar juli was het op dezelfde plek ook al raak. Gis termorgen kwamen daar nog twin tig auto's aan de Schepenenlaan in Middelburg bij. De gemeente Vlis singen ziet geen manier om dit op te lossen. De vandalen, waarschijnlijk jonge ren die op weg zijn naar het uit gaansleven in Vlissingen, maken met sleutels diepe krassen in de au to's terwijl ze langs fietsen. Ook trappen ze regelmatig de spiegels van de auto's af De daders zijn heel moeilijk in de kraag te vatten. „Dit komt door het nachtelijke tijd stip en de aanpak van het vandalis me", legt een woordvoerder van de politie uit. „Ze zijn op de fiets zó voorbij. Daar komt nog bij dat mensen bijna nooit aangifte doen omdat ze alleen WA-verzekerd zijn. Ze krijgen dan toch geen geld terug." Brenda Grozema kan het weten. Zij woont aan het Vlissingse deel van de Nieuwe Vlissingseweg. Gro zema was tot voor kort all risk-ver- zekerd, maar stapte toch over naar een WA-verzekering. Zater dagnacht werd haar auto bekrast. „We moeten de schade nog even afwachten, maar van onze vorige auto werden ook de spiegels afge trapt: 800 euro per stuk. De diepe kras kostte ons toen 2500 euro. je wordt er echt boos en moedeloos van. Deze auto hadden we nog maar eert paar weken." Voor de bewoners is de maat nu vol. „Het is tijd om het heft in ei gen hand te nemen", aldus Groze ma. Vorig jaar werd er al een peti tie op touw gezet, en nu hebben de bewoners meteen contact ge zocht met de gemeente. „We wor den al zo lang van het kastje naar de muur gestuurd. Het is nu ge woon tijd voor actie." Die actie zou het de vandalen moeilijk moeten maken de auto's te beschadigen. „Eenrichtingsver keer of schuine parkeervakken bij voorbeeld." Bewoner Hoeke Dijkstra opperde dit vorig jaar al. „Deze maatregelen zouden de au to's een stuk minder kwetsbaar maken, omdat ze dan met de ach terzijde naar de weg staan en niet met de zijkant", stelde hij toen. Burgemeester René Roep van Vlissingen ziet geen ma nier om de gewenste maat regelen uit te voeren. „We hebben naar de situatie gekeken, maar we zien nog geen mogelijkheden om De auto van Hoeke Dijkstra werd vorig jaar bekrast. Hij hoopte toen al dat gemeenten en politie zouden optreden. archieffoto Izaak Verkeste Duurzaam Rood. Volgens de SP gaat het Middelburgse college uit van een te pessimistisch scenario als het gaat om het geld dat vanuit Den Haag komt. Bovendien is een aantal 'onvermijdelijke uitgaven' volgens de socialisten te hoog be groot. Dat geldt ook voor de post 'onvoorziene' uitgaven. De SP spreekt van 'paniekvoetbal'. „Onze angst is vooral dat, wan neer blijkt dat de gemeente toch geld overhoudt, dit bedrag niet wordt aangewend om de meeste pijnlijke bezuinigingen terug te draaien, maar om uiting te geven aan de schijnbaar niet te bedwin gen prestatiedrang." het op deze manier op te lossen legt Roep uit. „Je hebt eerst de stoep, dan een stuk om te parke ren, dan de rijweg met tweerich tingsverkeer en dan de geluidswal. Dit is allemaal al niet zo breed. Als je dan ook nog de parkeervakken schuin plaatst, zoals de bewoners graag zouden willen, verklein je de boel nog meer. Zo ontstaan er hele gevaarlijke situaties, vooral ook omdat er veel fietsers van de weg gebruik maken." Overigens geldt alleen in het Vlis singse stuk tweerichtingsverkeer; in het Middelburgse deel van de weg is het al eenrichtingsverkeer. De bewoners stelden vooraf dat als de gemeente geen maatregelen zou nemen, ze een advocaat in de arm zouden nemen om de gemeente aan te kla gen. Roep ziet dit met veel vertrouwen tegemoet. „Ik zou wel eens willen weten wat die advocaat dan wil dat we gaan doen. Mensen zetten hun eigendom daar neer. Natuur lijk moeten wij eigendom van bur gers beschermen zoveel dat kan, maar dan moet het wel reëel zijn. Hier zijn wij niet tegen opgewas sen. Het is gewoon hufterig ge drag, gebrek aan fatsoen. Als ze lef hebben, geven ze zich aan, zodat we een goed gesprek met ze kun nen voeren." 22 juli 2010 tot 27 juli 2010: op de Nieuwe Vlissingseweg in zowel Middelburg als Vlissingen worden veel auto's bekrast. Dat leidt uitein delijk tot 48 aangiftes van gedu peerden. De schade bedroeg des tijds enkele tienduizenden euro's. 16 april 2011ruim 52 auto's aan de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin gen worden bekrast. Tien mensen doen aangifte bij de politie. 18 april 201120 auto's aan de Schepenenlaan in Middelburg wor den bekrast. Tot nu toe 1 aangifte. categorie boeken Een aanrader voor het hele gezin! Damir Zitko, de tekenaar, heeft het verhaal uit Genesis geno men en in stripverhaal gegoten, in dit deel komen de eerste 31 hoofdstukken van het boek aan bod. De stripbijbel probeert zo getrouw mogelijk te blijven aan de tekst; er wordt veel rechtstreeks uit de Bijbel geciteerd (vanuit de Nieuwe Bijbelvertaling). Het unieke boek is schitterend getekend en de inkleuring is van een onbeschrijflijke schoonheid. Uitvoering: paperback, 62 pagina's. Lezersprijs 16,95* exclusief 2,95 verzendkosten. WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18