buitenland 19 We gaan weer opstarten... Negatief reisadvies voor Burkina Faso China arresteert leden ondergrondse kerk IJsland betaalt met kerst' Doden en ravage door tornado's in VS 'Pedo-bisschop' gaat naar andere schuilplaats maandag 18 april 2011 RALEIGH - Karen Bailey staat in Askewville in North Ca rolina verschrikt tussen de brokstukken van haar sta caravan die door een tornado werd verwoest. De stor men die al dagen delen van de Verenigde Staten teiste ren, hebben aan zeker veertig mensen het leven gekost. BRUSSEL - De Belgische bisschop die op televisie het seksuele mis bruik van zijn neefjes goedpraatte, heeft een nieuwe schuilplaats ge zocht. Bij het Franse klooster waar Roger Vangheluwe verbleef, is op gelucht gereageerd, meldt de Bel gische zender VMT. De bisschop is een week in het klooster in de Loirestreek geweest. Zaterdagavond vertrok hij in zijn auto. Het was de bedoeling dat hij daar langer zou blijven, maar na het interview streken de media neer bij het klooster. Daarom vroeg het klooster de nuntius in België de geestelijke weg te sturen. Die heeft een nieuwe schuilplaats geregeld. Vangheluwe zei dat het misbruik van zijn toen minderjari ge neefjes een 'spelletje' was, 'een relatietje' waarbij wat werd gelief koosd en geslachtsorganen werden betast. Toch had het volgens hem niets te maken met seksualiteit. DEN HAAG - Het ministerie van Bui tenlandse Zaken ontraadt sinds gis teren alle reizen naar Burkina Fa so. Het negatieve reisadvies volgt na ongeregeldheden in Ouagadou gou, de hoofdstad van het West-Afrikaanse land. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Het ministerie adviseert de aanwe zige Nederlanders en reizigers drin gend demonstraties en samenscho lingen te mijden, de berichtgeving in de media te volgen en zich goed te informeren over actuele ontwik kelingen. Sinds eind februari is in Burkina Faso sprake van sociale onrust on der studenten en militairen. Die gaat gepaard met demonstraties met een gewelddadig karakter. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Ouagadougou ongeregeld heden uitgebroken waarbij werd door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Een politiemacht van honderden agenten heeft gisteren in Peking de kerkdiensten van de protestantse Shouwangkerk ge dwarsboomd. Voor de tweede week op rij zijn leiders en leden van de kerk gearresteerd. Oprich ter Jin Tianming werd zaterdag avond opgepakt, net als pastor Li Xiaobai en zijn vrouw. Zij werden na enkele uren vrijgelaten. Gister ochtend arresteerde de politie tien tallen gelovigen van de kerk die een dienst wilden bijwonen. Ande ren zijn onder huisarrest geplaatst. De Shouwangkerk is met mèer dan duizend aanhangers de groot ste 'huiskerk' in de Chinese hoofd stad. Zulke kerken staan tegenover de officiële kerk die onder toezicht staat van de overheid. Naar schat ting zestig miljoen Chinese christe nen zijn lid van een huiskerk. De staatskerk telt twintig miljoen le den, aldus recente cijfers van de overheid. Volgens de christelijke organisatie China Aid heeft de kerkleiding ge zegd dat anderen hun baan en huis hebben verloren wegens hun lidmaatschap van de Shouwang kerk. De aanpak van de grootste huis kerk van Peking past in de verhar de opstelling van de Chinese auto riteiten richting kritische groepen in de samenleving. Sinds februari, toen op internet werd opgeroepen tot een 'Jasmijnrevolutie' naar het voorbeeld van Tunesië en Egypte, zijn zeker vijftig activisten gearres teerd of verdwenen. De meest pro minente is kunstenaar Ai Wei Wei, die twee weken geleden Werd opgepakt. DEN HAAG - IJsland sluit niet uit dat voor Kerstmis eenderde van de schuld aan Nederland is terugbe taald. Ook is er een redelijke kans dat de spaarders die meer dan 100.000 eu ro kwijtgeraakt zijn, hun geld te rugkrijgen. Dat maakt staatssecreta ris Frans Weekers (Financiën) op uit gesprekken die hij dit weekein de voerde met IJslandse bewinds lieden. Nederland heeft IJsland 1,3 miljard euro voorgeschoten om de spaar ders van de failliete bank Icesave te compenseren. Het dodental zal vermoedelijk verder oplopen. Stormen die gepaard gingen met hagelstenen zo groot als grape fruits, trokken van Oklahoma naar Arkansas, Mississip pi, Alabama en Georgia. Zaterdag kwam het noodweer aan in North Carolina en Virginia, foto Jim R. Bounds/AP geschoten. Er wonen circa hon derd Nederlanders in Burkina Fa so. Volgens het ministerie is de si tuatie onoverzichtelijk, is handha ving van de orde ontoereikend en is de kans op toename van geweld aanwezig. Het geweld keert zich te gen zowel de lokale bevolking als buitenlanders en is met name ge richt op materiële zaken. Sinds za terdag is een avondklok ingesteld. Militairen hebben zaterdag voor de tweede nacht op rij in Ouag adougou winkels geplunderd. De militairen zijn boos over niet uitbe taalde huurtoeslagen.Volgens oog getuigen plunderden militairen ho tels en winkels. Ook zouden ze au to's hebben gestolen. Tevens staken de militairen hui zen van aanhangers van president Blaise Compaoré in brand. De pre sident ontbond vrijdag zijn rege ring als gevolg van de onlusten. Na zes weken hard werken, nemen we de komende dagen, stap voor stap, LHC 1 en gerelateerde fabrieken weer in bedrijf. Door het grote onderhoud van de afgelopen weken, kunnen deze fabrieken de komende jaren weer goed en veilig draaien. De vlam die u boven ons fabrieksterrein ziet, is nodig om de systemen veilig op te starten. De vlam kan overlast in de vorm van een brommend geluid en fel licht veroorzaken. Wij doen er alles aan om de overlast tot een minimum te beperken. Mocht u toch hinder ondervinden, dan bieden we u bij voorbaat onze excuses aan en vragen uw begrip voor de situatie. www.dowbenelux.com E-mail: beneluxinfo@dow.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9