81 buitenland Pinautomaten in sloppenwijk A FIETSVAKANTIES Opnieuw massagraf in Mexico Honderdduizenden Jemenieten de straat op BANKZAKEN Miljoenen Brazilianen door economische groei toegetreden tot middenklasse KRA5.NL Ivoorkust: lijst met misdaden door ministers Castro oppert inperking duur macht VAE beperkt gebruik BlackBerry maandag 18 april 2011 SANAA - Vrouwelijke demonstranten koelen hun woede op een poster van de Jemenitische presi dent Ali Abdullah Saleh. Honderdduizenden jeme nieten gingen gisteren in meerdere steden de straat op om te demonstreren tegen opmerkin- wen deel aan de marsen. De protesten zouden gen van Saleh. Hij zei vrijdag dat het gezamenlijk wel eens 'de nagel aan de doodskist van Saleh' demonstreren van mannen en vrouwen in strijd kunnen zijn, zei al-Youssefi, leider van de anti- is met islamitische regels. Er namen veel vrou- regeringsprotesten, foto Muhammed Muheisen/AP iriwmy w Ttpia—BBM» Door toenemende welvaart hebben miljoenen arme Brazilianen steeds meer te besteden. Banco Santander opende daarom een vesti ging in een sloppenwijk. door onze correspondent Robert-Jan Friele an de grijsgeverfde ge vel hangt een rode licht bak en achter de meta len voordeur bevinden zich de pinautomaten. Iets verder helpen employees in pak en strop das hun klanten. Aan niets is te merken dat dit filiaal van Banco Santander in één van de berucht ste gebieden van Rio de Janeiro ligt. Dertien sloppenwijken telt de streek waar de bank een jaar gele den zijn deuren opende. De wij ken werden toen gecontroleerd door drugsbendes en schietpar tijen met elkaar of de politie hoor den bij de dagelijkse gang van za ken. Toch boekte de bank succes, vertelt manager Carvalho. „Bin nen acht maanden hadden we 700 klanten. Ik begon met acht man personeel en heb er nu veertien." Dat de autoriteiten in november de drugsbendes verjoegen, heeft volgens hem geen tol gespeeld. „Onze relatie is niet met de ben des of met de politie, maar met de gemeenschap." Die telt zo'n 150.000 zielen. En omdat de econo mische groeivan Brazilië niet is voorbijgegaan aan de onderste la gen van de bevolking, hebben ook zij steeds meer te besteden. De Getulio Vargas-stichting becij ferde vorig jaar dat sinds 2003 liefst 23 miljoen arme Brazilianen zijn toegetreden tot de midden klasse. De beslissing van Santan der om een vestiging te openen in - een sloppenwijk, is één van de op vallendste gevolgen van die veran dering. Kees Kruythoff directeur van Unilever in Brazilië, heeft een andere manier om het proces te be schrijven waar het land doorheen gaat. Kruythoff: „Meer Brazilianen eten vlees, zodat de markt voor sauzen groeit. Ze gebruiken niet meer alleen shampoo, maar ook conditioner. En ze kopen vaker snacks. Het Magnum-ijsje is een groot succes hier." Zo probeert Unilever niet alleen een markt te zoeken, maar ook te creëren: de 'nieuwe consumenten' besteden voor het eerst geld aan andere za ken dan eerste levensbehoeften en hun smaak staat nog niet vast. Lastminutekorting intiem me. 0 5 dgn SAUERLAND fl.™ Vertrek: 16 mei t/m 26 september MÊÊÊÊÊr^cJ ontdek ontspannen per Innergy fiets (met trapondersteuning) het groene Sauerland met haar leuke vakwerkdorpen, meren en wouden inclusief busreis, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diner, Gazelle Innergy huurfiets, fiets-/ reisleiding en routes 7 Zie www.kras.nl/21600 Vertrek: 16 mei t/m 5 september volg de Moezel langs imposante j burchten naar gezellige wijnstadjes i als Cochem en Koblenz. Hier is het heerlijk uitrusten op een terrasje! inclusief busreis, verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt, diner, Gazelle Innergy huurfiets, fiets-/ I reisleiding en routes Zie www.kras.nl/21617 @7 dEn NORMANDIË Vertrek: 4 juni, 9-23 juli, 10 sep. vertrek 4/6 20 in prijs verlaagd! beleef vanaf defiets de rijke Franse geschiedenis in Normandië! Met o.a. Bayeux, diverse havenstadjes en de invasiestranden. •Incl. busreis, verblijf in een hotel, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en routes Zie www.kras.nl/21610 Zie www.kras.nl/21637 Vertrek: 11 juni t/m 17 september vertrek 11/6 20 Irf prijs verlaagd! fiets door het 'groene hart van Duitsland' naar het kuuroord Bad Suiza en de vakwerkstad Domburg. Optioneel excursie naar Dresden! incl. busreis, verblijf in een hotel, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en routes 17 den IN OM BERLIJN Vertrek: 11 juni t/m 10 september beleef Berlijn vanaf de fiets! Een unieke kennismaking in combinatie met het beschermde natuurpark Spreewald en barokstad Potsdam. inclusief busreis, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en routes Zie www.kras.nl/21631 Zie www.kras.nl/21840 Vertrek: 27 mei t/m 9 september populaire reis, waarbij u de groten deels autovrije Donauradweg volgt naar o.a. Dürnstein, Krems Melk. Optioneel excursie naar Wenen! incl. busreis, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diner, Gazelle Innergy huurfiets, fiets-/reisleiding en routes waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5=Pm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van V/Arke of J^JVIzen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. MEXICO-STAD - De Mexicaanse au toriteiten hebben in de noordelij ke staat Tamaulipas nog een massa graf gevonden, met daarin de lij ken van zes vermoorde mensen. In totaal zijn nu al 122 lichamen ge vonden in verschillende massagra ven in Tamaulipas. Drugsbendes in het aan de Vere nigde Staten grenzende deel van Mexico blijven steeds maar slacht- ofFers maken. Vorige week werden ook lijken ontdekt in massagraven in de kuststaat Sinaloa en het aan grenzende Sonora. In Sinaloa is een van de machtig ste drugskartels van Mexico, het Si- naloakartel, actief In Tamaulipas maakt vooral het Zetaskartel de dienst uit. Mexico wordt al jaren geteisterd door drugsgeweld. Kar tels bestrijden elkaar op leven en dood en vermoorden mensen, veelal immigranten, die geen drugskoerier willen worden. Sinds de regering van president Fe lipe Calderon vier jaar geleden een offensief tegen de kartels lanceer de zijn al 34 duizend mensen bij drugsgeweld om het leven geko men. ABIDJAN - Het Ivoriaanse ministe rie van Justitie stelt een lijst op van ministers, generaals en journa listen die verdacht worden van moord, corruptie en het aanzetten tot haat. „We doen onderzoek naar moord, aankoop van wapens en financiële misdrijven door alle kabinetsleden van ex-president Laurent Gbagbo", aldus minister van Justitie (eannot Ahoussou. Ook wordt onderzoek gedaan naar medewerkers van de staatsomroep die toespraken uitzonden waarin werd aangezet tot haat. HAVANA De Cubaanse president Raul Castro heeft voorgesteld de politieke macht op Cuba in te perken. Hij wil de ambtstermijn van politici in korten tot maximaal twee periodes van vijfjaar. Het voorstel is opmer kelijk, omdat Castro en zijn broer Fidel samen 52 jaar achtereen aan de macht zijn op Cuba. 4% zie onze website:buitenland Xj Speech van Raul Castro DUBAI De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gaan het gebruik van de BlackBerry voor particulieren en kleine bedrijven aan banden leg gen. De VAE wilde de BlackBerry vorig jaar helemaal in de ban doen, omdat de e-mail- en messenger diensten werken met gecodeerde software. Dat is voor veiligheids diensten nauwelijks te controleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8