401 sport Niels Mesu begint sterk Arnemuiden grijpt de titel, De Schelde kan het niet bolwerken tegen Drive Tennisteam Souburg doet goede zaken Cijsouw knap Gijsel op dreef derde in gewest in RES-cross Niels Mesu heeft een droomstart in de Inline Cup. In een thuiswedstrijd stijgt de A-rijder uit Middelburg boven zichzelf uit. Hij pakt de derde plaats in de openingswedstrijd. maandag 18 april 2011 muuassxssBSEm sas van cent - De tennissers van De Schelde zijn tegen een zeldza me nederlaag aangelopen in de hoofdklasse van de districtscompe titie. De Vlissingers moesten uit naar Sas van Gent en verloren met liefst 5-1 van Drive. De spelers van De Schelde konden zich niet herinneren dat er ooit eerder zo'n grote nederlaag was ge leden. Drive werd weliswaar in 2008 en 2009 kampioen in de hoofdklasse, maar won toen twee maal met 4-2 van De Schelde. De 5-1-nederlaag van afgelopen zater dag kwam mede tot stand door een liesblessure van Jurjen Mooi- broek in zijn enkelspelpartij tegen Dylan Blackman. Mooibroek leid de de dans met 3-1 in de eerste set, verstapte zich en kreeg dermate veel last van zijn lies dat doorspe len niet mogelijk was. Ook zijn dubbelpartij moest worden opge geven. Sven Bakker haalde het eni ge punt van de dag binnen door in drie sets van Tim van Veldhoven te winnen: 6-3 6-7 6-1. Rogier van Housselt verloor 6-17-5 van Dono- door Sven Bakker goes - In de vierde klasse van de landelijke gemengde competitie deed het tennisteam van Souburg goede zaken uit in Hellevoetsluis tegen United Service. De Oost-Sou- burgers, één van de titelkandida ten in de poule, wonnen met 7-1. Vorige week won Souburg ook al met 6-2 van Smash Boz. Tegen United Service moest alleen Rog ier van Housselt een punt inleve ren in zijn enkelspel. Abe Kuijl, Mandy Wolfert en Bianca Zwanen burg wonnen alledrie hun enkel spel en ook de vier dubbelspelen gingen naar Souburg: Zwanenburg/Luciënne van den Broek bij de vrouwen, Van Housselt/Ronald van den Broek bij de mannen en de gemengde koppels Ronald van den Broek/Wolfert en Kuijl/Luciënne van den Broek. In diezelfde klasse pakte het team van De Schelde de winst in de (aap Cijsouw uit Westkapelle is in Café De Ram in Roosendaal derde geworden in het gewestelijk kam pioenschap bandstoten tweede klasse. Thuisspeler ]an Verduit werd eerste. Kees Huiszoon, plaats genoot van Cijsouw, werd vierde. Na drie lange dagen en zeven par tijen tot 75 punten kwam Jaap Cijsouw in zijn allereerste geweste lijk kampioenschap ooit acht ca ramboles tekort voor de titel. Cijsouw streed tot op het laatst om de eerste plaats. Het werd de derde omdat hij in de finale moest buigen met 75-67 voor de latere kampioen en daardoor ook het zil ver verspeelde. „Ik ben heel tevre den over mijn prestatie", zei hij. axel - Roy Gijsel zag zaterdag na blessureleed zijn heroptreden in de derde RES-cross in Axel be loond met een overwinning bij de licentiehouders. De motorcrosser uit Heikant reed onbedreigd naar de eerste plaats in beide manches. De strijd om de tweede plaats was spannend en ging naar de regelma tig rijdende Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Patrick Piessens was oppermachtig in de MX Open. In de MX 2 VT klasse was (oey Verwijs ongenaakbaar. In de 85CC sloeg Tom Cortvriendt uit Axel een dubbelslag. Timo Dhanis was in de 65CC te sterk voor de con currentie. Bij de veteranen A werd Erik van de Wekken winnaar. van Blackman en Ferry Sonne- mans werd met 6-2 7-6 verslagen door Duncan Blackman. Ook het dubbelspel van Van Housselt en Sonnemans tegen Donovan Black man en René van Gassen werd met 6-2 6-3 verloren. De kans op het kampioenschap voor De Schelde is geslonken, maar een kansloze missie is het ook nog zeker niet. Tot nu toe speelt ook MLTC in de bovenste regionen van de hoofd klasse, zeker na de 6-o-overwin- ning van afgelopen zaterdag tegen Yerseke. Het was de derde over winning van MLTC in evenzoveel speeldagen. MLTC wacht echter nog de wedstrijden tegen de sterk ere teams. Tegen Yerseke werden de punten binnengehaald door Dmitri van Hoof, Michiel van Kuijk en Arjan Jonkman in het en kelspel en Van Hoof/Michael Joos- se in het dubbelspel. Yerseke kon vanwege een gebrek aan spelers slechts drie man opstellen. Zater dag is de Walcherse confrontatie tussen De Schelde en MLTC. SKEELEREN Walcherse confrontatie tegen het tweede team van het Middelburg se MLTC: 5-3. Opvallend was dat drie van de vier enkelspelen ge wonnen werden door MLTC, maar de vier dubbels naar De Schelde gingen. Laurelle van Til burg, Anne Flohil en Jonas' Patist wonnen voor MLTC en Sven Ver meulen pakte zijn 'singel' namens De Schelde. Het vrouwendubbel spel was met 6-4 6-2 een prooi voor Eva Hartog en Stephanie van der Eijk tegen Flohil en Saya de Ja ger. Sven Bakker en Danny Ver- schoore pakten een punt in het mannendubbelspel tegen Patist en Jasper Smit: 6-1 5-7 6-4. En ook de gemengddubbelspelen van Hartog/Bakker en Van der Eijk/Vermeulen werden gewon nen door de Vlissingers. In de andere poule in de vierde klasse van de landelijke gemengde competitie won het eerste team van MLTC thuis met 6-2 van het team van CC uit Dordrecht. De A-rijders gaan vol goede moed op weg voor de wedstrijd in in Middelburg. middelburg - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie toch nog het kam pioenschap. De ploeg versloeg Bij- maat met 6-4 en dat was precies genoeg voor de titel. TTC Middel burg sloot het seizoen in de eerste divisie af met een tweede plaats dankzij een 9-1-zege op kampioen FVT, dat verzwakt naar Zeeland was afgereisd. Het betekende voor TTCM (voorlo pig) de laatste wedstrijd in de eer ste divisie. De ploeg valt uit elkaar en trekt zich terug naar de tweede divisie. Kopman Tan Anran gaat in Amsterdam studeren en stapt over naar Pecos uit Oegstgeest, een ploeg die nog kan promoveren naar de eredivisie. John Scott stapt over naar het Amsterdamse Tem po Team, dat naar de eerste divisie promoveerde. De enige echte TTCM'er Wouter van der Mark gaat studeren in Utrecht en kiest waarschijnlijk voor een overstap naar Hilversum, dat naar de tweede divisie promo veerde. TTCM opteert voor een plaats in de tweede divisie, waarin het de bedoeling is dat het tweede team (Sören de Witte, Emiel de Rijke en Michel Sperling) wordt versterkt met een speler van bui tenaf „Handhaven is de doelstel ling", aldus trainer Peter Boon. Arnemuiden startte tegen Bijmaat furieus middels overwinningen van Frank Boute, Mare Hacken- berg, Jan-Henk Bomhof en het dubbelspel: 4-0. Mare Hackenberg had het vijfde punt op zijn bat, maar kon een 2-o-voorsprong in games tegen kopman Bram van Sunder niet verzilveren. Frank Boute versloeg Lars Adema waar door Arnemuiden nog maar één punt verwijderd was van promo tie. Jan-Henk Bomhof had tegen Michel Laroo miste daarna twee matchpoints. Hackenberg kon het vervolgens niet bolwerken tegen Adema waardoor Bijmaat terug kroop naar 5-3. Jan-Henk Bomhof zorgde uiteindelijk voor de verlos sing door tegen Van Sunder in de vijfde game zijn tiende match point te benutten. De mannen van SAR beëindigden het seizoen met een 8-2-overwin- ning op Landgraaf In Kloosterzan- de bleef Simone de Klerk ongesla gen. De Zeeuws-Vlamingen eindig den als tweede in de derde divisie. Ook de vrouwen van SAR eindig den als tweede, in de tweede divi sie. In de laatste wedstrijd werd met 8-2 gewonnen van Irene 2. Ste- fanie Fassaert eindigde een goed seizoen met drie winstpartijen. De jongens van Scaldina wonnen met 6-4 van Stede Broeck en werd tweede in het landelijk B. Dat geldt ook voor de jongens van TTC Middelburg. Ze verloren met 6-4 van kampioen Scylla. Miquel de Witte verloor in de laatste wed strijd zijn ongeslagen status.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88