maakt karwei af Zure nederlaag Stormvogel 39 BC Vlissingen is klaar voor de play-offs divisie na 6-4 winst op Bijmaat uit Huizen maandag 18 april 2011 Frank Boute was zaterdag op dreef bij Arnemuiden. dag niet speelde, was uitzinnig van vreugde. „Ongelooflijk. Henk maakte het tot tweemaal toe heel erg spannend. En dan maakt hij het af! Ik ben zo blij, we stonden eerst nog negen punten achter! Als deze formatie alle wedstrijden had gespeeld waren we al lang kam pioen, maar dat deert niet." Volgend jaar komt de Walcherse ploeg uit in de eerste divisie. Door de perikelen bij TTC Middelburg is de kans groot dat Arnemuiden volgend jaar het hoogst spelende tafeltennisteam van Zeeland wordt. De Heide keek alvast vooruit: „De eerste divisie is drie keer zo slecht als toen ik eerder in de eerste divi sie speelde. Ik denk dat we met dit team best een eind kunnen ko men." Bomhof was reëler over de kansen voor Arnemuiden volgend jaar: „Op het eerste niveau wordt het moeilijk, ondanks dit prachti ge kampioenschap." foto Lex de Meester Het is de vraag of de vijf volgend jaar bij elkaar blijven voor het avontuur in de eerste divisie. Bou te twijfelt over een langer verblijf bij Arnemuiden. „Het is allemaal nog niet zeker hoor. We moeten nog maar eens zien." Bomhof maakte zich er niet druk om. „We hebben een geva rieerd en sterk team. Frank gaat misschien naar een andere ploeg, maar er blijft een goed team staan." door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In de laatste wed strijd in de eerste divisie van de basketbalcompetitie lieten de man nen van BC Vlissingen zien dat ze klaar zijn voor de play-offs. Pendra gon werd met af en toe oogstre lend basketbal met 93-58 geklopt. BC Vlissingen moet het nu in een uit- en thuiswedstrijd opnemen te gen Penta uit Drachten. De win naar promoveert naar de promotie divisie en plaatst zich voor de fina le om het kampioenschap. In de vrouwen hoofdklasse wonnen BC Vlissingen en BV Souburg hun laatste wedstrijd. BC Vlissingen won van het hoger geplaatste JRC Boxtel en eindigt daardoor op de zesde plaats. BV Souburg versloeg Den Dungk en steeg naar de tien de plaats. Hierdoor heeft het team recht op promotie-degradatiewed strijden, waarmee het verblijf in de hoofdklasse kan worden ver lengd. Mannen. BC Vlissingen - Pendra gon 93-58: BC Vlissingen begon gretig aan de wedstrijd tegen Pen dragon, waarvan de vorige keer pas na verlenging was gewonnen. Via een hoog schotpercentage werd direct een 14-3-voorsprong genomen. Het eerste kwart eindig de met 20-11. In het tweede kwart ging de scoremachine op volle toe ren door, waardoor de rust aan brak bij 50-26. Na de hervatting ging Pendragon gelijk op tot 68-43. Een nieuwe tempoverhoging zorg de voor 92-49, waarna de Tilburg- se ploeg in de slotfase nog wat te rug mocht doen. Scores: Dennis de Paauw 18, Stefan Schrier 16, Michel Bosters 13, Dorde Karadzic 12, Sjors van de Poel 10, Emi- lio Jangbahadoer 9, Allard de Jong 8, Raylin Jimenez 4 en Patrick Kompier 3. JRC-BC Vlissingen 2 81-57: Het op de tweede plaats staande IRC liep snel uit naar 15-7, maar met een full court press knokte BC Vlis singen 2 zich terug naar 16-16. In het tweede kwart liep de thuis ploeg weer uit en dit keer bleven de Vlissingers het antwoord schul dig. Deze kloof bleef in het derde kwart gehandhaafd: 63-48. In het laatste kwart werd het verschil steeds groter: 81-57 Scores: Mike de Kraker 14, Abdul Zom- bra 13, Angelo Roelands 10, Patrick Kompier 8, Rajan Dielbandhoesing 7, Ronny de Troije 3 en Benjamin Risakot- ta 2. Vrouwen. JRC-BC Vlissingen 48-55: In Boxtel nam BC Vlissin gen met vlotte combinaties een 8-21-voorsprong. Daarna profiteer de JRC van de vermoeidheid bij BC Vlissingen, dat over slechts zes speelsters kon beschikken. JRC ging rusten met een 29-24-voor- sprong. Na de pauze trok BC Vlis singen het initiatief weer naar zich toe en nam de leiding over: 33-40. Ook deze voorsprong ging weer verloren en bij 48-42 leek de zege in Boxtel te blijven. BC Vlissingen perste er echter een eindsprint uit en dankzij een 0-13 run werd een zeer verrassende 48-55-zege ge boekt. Scores: Melanie Dolfing 16, Nanon Doeland 15, Linda de Paauw 9, Dorien de Witte 8 en Elisa Kuipers 7. BV Souburg - Den Dungk 43-39: BV Souburg had een erg stroeve start, waardoor Den Dungk uitliep naar 2-9. Daarna scoorde het Bra bantse team amper meer, waar door BV Souburg net voor de rust de leiding nam: 17-14. Na de pauze scoorde de thuisploeg opnieuw moeizaam en liep Den Dungk uit naar 23-26. In het laatste kwart na men de teams om beurten de lei ding. De Souburgse aanval kwam eindelijk op stoom waardoor zij met 43-39 aan het langste eind trokken. Scores: Suzan Plas 11, Shanice de Graaf 10, Annegret Scheers 8, Jessica Verhage 4, Immie Pattikawa, Ilse Rijn berg, Nicoline Craste, Melanie Linden- berg en Nathalie Franke, allen 2. De Vlissingse rolstoelbasketbal ler Edwin Schalkx is zaterdag landskampioen geworden met het Zwijndrechtse BC Verkerk. Ar- rows'8i werd in Almere getrak teerd op een 70-47-nederlaag. Schalkx was goed voor negentien punten. Eerder had de Walchenaar met BC Verkerk ook al de beker gewon nen. door Ko Mechielsen middelburg - De strijd om de der de plaats in de vierde klasse water polo is nog niet gestreden. Even leek het erop dat De Stormvogel simpel derde zou worden, maar de Vlissingse ploeg verloor zaterdag met 2-4 van Nayadeclassic en ziet andere ploegen dichterbij komen. Het tweede team verloor met 2-3 van Nayadeclassic. De Stormvo gel-vrouwen gingen met 6-2 onder uit bij Gorgo. De Stormvogel-Nayadeclassic 2-4: Na het vertrek van Chris van der Draai en de schorsing van Jas per Rouwendal heeft de Vlissingse ploeg het niet gemakkelijk. Toch was het zaterdag spannend en ging het lange tijd gelijk op. Ophef ontstond er aan het einde van de eerste periode toen Martijn Me chielsen een elleboog op de wenk brauw kreeg. De wenkbrauw scheurde en moest gehecht wor den. Mede doordat er maar één scheidsrechter naar Vlissingen was gekomen en er erg fysiek gespeeld werd, was het niet de meest frisse wedstrijd. Een geroutineerder Na yadeclassic maakte daar dankbaar gebruik van en liep uit naar een o-2-voorsprong. De Stormvogel kwam halverwege de tweede pe riode op 1-2, maar lang had de ploeg er geen plezier van, want Na yadeclassic scoorde razendsnel uit een man meer. Pas in de laatste pe riode werd het 2-3 en leek er nog wat in te zitten, maar Nayadeclas sic scoorde snel de 2-4. Scores De Stormvogel: Lennard Swen- nen 2 maal. De Stormvogel 2-Nayadeclassic 2 2-3: Na de bewogen wedstrijd van het eerste was er de wedstrijd tus sen de twee reserveteams van bei de ploegen en raar was dat vier spelers van het eerste van Nayade classic ook met het tweede mee speelden. De Stormvogel had het lastig en keek snel tegen een ach terstand aan. In de slotfase kon de Stormvogel nog wel wat terug doen, maar het was niet voldoen de. Scores De Stormvogel: Dennis van de Ketterij en Ad van't Westende 1 maalr De Stormvogel 3-De TrefFers 4 8-11: De Stormvogel 3 toonde veer kracht in deze wedstrijd, maar het was niet voldoende voor de pun ten. De Stormvogel 3 probeerde het nog in de laatste periode, kwam nog even op 7-7 maar daar na was het gedaan. Scores De Stormvogel 3: Sjakko Bek kers en Rik Schot 2 en Yannick Mol, Henk Riemens en Jens van der Heijden 1 maal. Vrouwen. Gorgo-De Stormvogel 6-2: De laatste wedstrijd van De Stormvogel-vrouwen was tegen nummer twee Gorgo. De Vlissin gers speelden een goede wedstrijd waarin het jammer was dat de kan sen gemist werden. Gorgo nam in Een speler van De Stormvogel probeert de bal te pakken. de eerste periode een i-o-voor- sprong, maar De Stormvogel toon de verkracht en kwam op 1-1 in de tweede periode. Maar te veel fou ten werden daarna afgestraft door foto Lex de Meester Gorgo. Er volgde een slechte derde periode waarin Gorgo uitliep naar 5-1 en de wedstrijd besliste. Scores De Stormvogel: Joyce Piek en Lilianne Sole beiden 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87