381 sport Arnemuiden Wilma Stouten is klasse apart in Nisse Dinja van Liere sterkste in Z-klasse Volleybalteams van WS'92 sluiten de competitie met zege af Van Dijk voltooit heroïsche tocht door Sahara Vlissingen gaat hard onderuit Sterke prestaties taekwondoka's Milan Vader rijdt naar vierde plaats TAFELTENNIS Zeeuwen promoveren naar eerste maandag 18 april 2011 www.pzc.nl/weblogkustmarathon door Lucien Roelandt nisse - Liggen de springruiters van De Weelruiters in de voorberei ding naar hun nationaal concours 'Jumpin de Weel' op koers? Het heeft er alle schijn van. De jeugd van de ruiterclub uit Nisse eiste za terdag op de sterk bezette wed strijd in ieder geval een domine rende rol op. Wilma Stouten (19) toonde zich met Stoutens Tanagra in Z de beste. Kim Huige (21) stuurde in M Alt air naar de overwinning. Kevin de Wilde (17) was met VdDs Cinderel la in L de sterkste. Met de zege in B wist Stephanie van Sprundel van de ruiterclub Walcheren met Ramira de dominerende rol van de Weelruiter jonkies te doorbre ken. Een week geleden bij de opening van het buitenseizoen in Nieuw en Sint Joosland leek Marit Huige in L zeker van de overwinning. Maar laatste starter Wilma Stou ten verwees haar vriendin alsnog naar de tweede plaats. Zaterdag flikte de amazone uit Serooskerke haar clubgenote Mischelle Evertse in Z het zelfde kunstje. Met een foutloze rit en de tijd van 40,29 se conden bracht Michele Evertse met de Hors La Loi-dochter Uzel- ma al vroeg het spel op de wagen. Een tijd waar haar achtervolgers zich stuk op leken te bijten. Echter niet laatste starter Wilma Stouten met Stoutens Tanagra. Na een rus tig verreden eerste fase ging de amazone met de Calvados-dochter in de beslissende ronde met het mes tussen de tanden op jacht naar de zege en toonde zich een halve tel sneller. „Dit is het succes van de lessen van Gabriel Cau- mans. Tanagra heeft enorm veel vermogen. Maar voor de sprong kon ik haar niet voldoende terug nemen en ging het fout." Voor Kevin de Wilde zat het er al een tijdje aan te komen. Telkens kwam hij met de merrie VdD's Cinderella in L een fractie tekort voor een overwinning. Maar zater dag was het voor de combinatie uit Driewegen bingo. In een zinde rende rit toonde hij zich met de Turbo van 't Gestelhof-dochter zich bijna drie tellen sneller dan een vijftal tegen elkaar aan schur kende Brabantse combinaties. Kim Huige toonde zich op de fraaie accommodatie met Altair de beste in M. In een spannende bar rage was de amazone uit Nisse zich met de Malito de Reves-zoon iets sneller dan Kevin Jochems uit Achtmaal. Deborah Benschop uit Vlissingen in actie met Aniet. De amazone bleef in de klasse L foutloos maar moest genoegen nemen met de zesde plaats. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt heinkenszand - De dressuurrui ters sloten zaterdag in Heinkens- zand in manege Stal Vermue met een karrenvracht aan winstpunten het indoorseizoen afl In de klasse Z toonde Dinja van Liere zich met Hexagons Variety zich oppermach tig. De overwinning in de kür op muziek klasse Z werd een prooi voor Annemarie Hertzberger met Ventoux. In M danste Debbie Of fermans met de Painted Black-af- stammeling Avec Espoir naar de zege. Dinja van Liere gaf met Hexagon's Variety in de in handicap verreden klasse Z de concurrentie geen schijn van kans. In de eerste proef reed de nieuwe stalamazone van Leunus van Lieren de mooi in ba lans lopende zwarte merrie met 67,64 procent naar de overwin ning. Annemarie Hertzberger ein digde met de ruin Ventoux verras send met 66,17 procent als tweede. In de herkansing stuurde Dinja van Liere de in de uitgestrekte gan gen uitblinkende Rubiquil-doch- ter met de fraaie score van 69,11 procent naar een afgetekende over winning. De amazone uit Kapelle bleef jeuginternational Maxime Os- se uit Heinkenszand, met de veel souplesse door de baan gaande Flo- ristan-dochter Victoria B, bijna drie procent voor. Het overall klassement in L2 werd een prooi voor Eline van Belzen met Bonita. De amazone uit Arne- muiden reed de mooi bergop waarts gaande Tenerife VDL-doch- ter naar een totaal van 70,33 pro cent. Met eenzelfde percentage eis te Bianca Relyeld uit Arnemuiden met de Obelisk-zoon Bolero de overallscore in Li op. door Peter Snelders terneuzen - De hockeyers van Vlissingen leden gisteren een zwa re thuisnederlaag: 1-5 tegen Tem po. De vrouwen van dezelfde club deden het niet veel beter en gin gen eveneens onderuit in Prinsen beek: 3-1. Mannen. Vlissingen-Tempo 1-5: Een gelijkopgaande eerste helft werd met 0-1 afgesloten. In het be gin van de tweede helft hing de ge lijkmaker in de lucht. Tegen de ver houding in scoorde Tempo echter 0-2. Vlissingen was daardoor men taal aangeslagen en moest niet veel later ook een derde tegentref fer incasseren. Even veerde de thuisploeg op. Dat was toen Bou- dewijn Jagers met een sleeppush vanuit een strafcorner 1-3 scoorde. Omdat Vlissingen verzuimde om de aansluitingstreffer te maken was de 1-4 de definitieve nekslag. Het werd in de slotminuten zelfs nog 1-5. Vrouwen. Leiden-Rapide 2-0 (2-0): Op voorhand was men er bij Rapide wel van overtuigd dat er niet veel te halen was bij de nog ongeslagen titelkandidaat Leiden. In de eerste helft kwam dat tot ui ting in het spelbeeld. Leiden start te fel en had constant een veldover- wicht. Dat resulteerde in de 13e mi nuut in 1-0. Op slag van rust viel zelfs de 2-0. Na de doelwisseling deed een strak georganiseerd spe lend Rapide goed mee en kreeg zelfs een viertal kansen via coun ters. Die werden echter niet benut. Prinsenbeek-Vlissingen 3-1 (3-0): Ruim vijftig minuten bood Vlissin gen gelijkwaardig tegenstand. Al leen in de beginfase liet het zich overdonderen door een fel Prinsen beek. Reeds in de eerste minuut werd het 1-0 en nog voor het kwartier verstreken was stond het 3-0 via strafcorners. Daarna kwam Vlissin gen beter in de wedstrijd. Vooral in de tweede helft was het diverse keren gevaarlijk. Een kwartier voor tijd resulteerde dat, op aange ven van Denise Markelbach, in een treffer van Frederique van Amersfoort. Daarna liet Vlissingen nog enkele kansen onbenut. DELFT Kevin van de Bovenkamp is bij een taekwondotoemooi in Delft bij het sparren bij de jongens tot blauwe band -160 cm op de eerste plaats geëindigd. Nina Meppelder won de finale bij de vrouwen a-klasse +70 kg. Gijsbert van der Weilt won eveneens goud. Raven Struijk ver loor de finale bij het onderdeel Tuis ie dan zwarte band. NORG Wielrenner Milan Vader uit Middel burg is gisteren in een nationale wedstrijd bij de nieuwelingen vier de geworden. Bij de nieuwelingen meisjes werd Margurite de Neve (Middelburg) negende. In Norg werd zaterdag een wed strijd voor de landelijke jeugdcom- petitie verreden. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder werd tweede in haar categorie. door llja hilhorst arnemuiden - De tafeltennissers van Arnemuiden hebben zich verzekerd van het kampioenschap in de tweede divisie. Zaterdag middag werd er met 6-4 gewon nen van koploper Bijmaat uit Hui zen en dat was genoeg voor de ti tel. Gemakkelijk ging het deson danks niet in sporthal Match- point'82. Nog geen maand geleden stond de vijfmansploeg van kopman Jan-Henk Bomhof negen punten achter op de Huizenaren. Na de overwinning op Rapidity, toen het gat werd verkleind naar zeven pun ten, dacht Bomhof dat het verschil 'net iets te veel was'. Toch werd besloten dat de laatste drie wedstrijden in de sterkst mo gelijke opstelling gespeeld dienden te worden. En dat wierp zijn vruchten af; de laatste wedstrijden werden gewonnen met 1-9 (Rena- ta) en 0-10 (Shot'65). Voor de wed strijd van zaterdag was het verschil met Bijmaat nog maar een punt. In een kolkende hal zagen onge veer 75 toeschouwers Frank Boute, Mare Hackenberg en Bomhof zor gen voor een 3-0-voorsprong. Ook het dubbelspel werd gewonnen. In de vijfde match verloor Hacken berg nipt van Bram van Sunder, kopman van Bijmaat. Hij stond met 2-0 voor maar gaf dat voor deel weg. Gelijk daarna sleepte Boute het vijfde punt binnen tegen Lars Ade- ma. Er waren zes punten nodig voor het kampioenschap en het was aan Bomhof om de beslissing te forceren. Doordat hij in de laatste game een 9-5-voorsprong uit handen gaf te gen Michel Laroo moest het kam pioensfeest nog even worden uitge steld. Toen Hackenberg vrij kans loos zijn partij verloor van Adena en de stand 5-3 werd, nam de span ning toe. Wederom mocht Bomhof probe ren het af te maken. In de derde ga me was hij op koers om de wed strijd te beslissen; 9-5. Maar voor de tweede maal was hij bij die stand niet in staat het af te maken. Uiteindelijk besliste hij het kam pioenschap door in de vijfde game met hoogstaand tafeltennis te win nen van Van Sunder. „Het had niet eens zoveer te maken met spanning. Het zat gewoon even niet mee. Spannend was het wel, achter de tafel", glunderde Bom hof na afloop. Gelijk na de laatste bal rende de rest van het team het veld in om de overwinning te vie ren. Vooral Jeroen de Heide, die zater- door Peter van Kouteren middelburg - Beide standaard teams van WS'92 sloten de volley balcompetitie in de promotieklas se met winst af De Vlissingse vrouwen wonnen met 4-0 van Sliedrecht Sport 3. De mannen we zen Vollido met 3-1 terug. Mytilus nam met een 3-1 zege op Spivo af scheid van de regiodivisie. Vrouwen. WS'92-Sliedrecht Sport 3 4-0 (25-23, 25-18, 25-22, 25-22): Hoewel het de laatste com petitiewedstrijd was, trokken de Vlissingse vrouwen nog eens alle registers open. Dat resulteerde te gen het talentvolle Sliedrecht Sport in een aantrekkelijk duel. Degelijk spelend en met een sterk collectief trok de thuisploeg vier keer op rij de winst naar zich toe. Mannen. WS'92-Vollido 3-1 (25-19, 21-25, Z5"i8, 25-16): Een nie mendalletje en dat was vanaf het eerste fluitsignaal duidelijk. WS'92 begon goed, wikkelde af naar winst, maar moest in de twee de set het initiatief aan de bezoe kers laten. Daarna stelde WS'92 orde op zaken. Zonder nog een moment in de problemen te ko men werd nog eens twee keer ge wonnen. Mytilus-Spivo 3-1 (25-21, 25-22, 75-19, 15-75): Een sterke wedstrijd van het gedegradeerde Mytilus. De service was goed, de pass uitste kend, in verdedigend opzicht werd veel gepakt en aan het net werd ge makkelijk gescoord door de ploeg uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86