sport 137 periodetitel Arnemuiden blijft in spoor koploper Goes is tegen RCD weer trefzeker Doelpuntenfestival in Middelburg Video Marathon Zeeuws-Vlaanderen op: maandag 18 april 2011 www.pzc.nl/video w 'Het hele team was slecht. Ik speelde ook slecht, ondanks mijn twee goals' Matchwinner Mohammed Benkaddour door llja Hifhorst vlissingen - Het ambitieuze VC Vlissingen komt steeds dichter bij promotiewedstrijden. Zelf won de ploeg gisteren in een slechte wed strijd met 2-0 van EFC. Concur rent in de derde periode Nulandia verloor verrassend van de andere Zeeuwse eersteklasser RCS. De voetballers van Vlissingen zijn in de 'winning mood'. De laatste vier wedstrijden in de eerste klas se (uitgezonderd het restant van de wedstrijd tegen Nuenen) wer den allemaal gewonnen. Deze reeks moest tegen laagvlieger EFC een passend vervolg krijgen. Aanvankelijk hadden beide ploe gen het lastig op het kurkdroge veld aan de Irislaan. Elke hoge bal ging gepaard itiet opstuivend zand, lage ballen hobbelden over het oppervlak. Invaller Jonathan Constancia over de grasmat: „Wat een rotveld. Er was niet op te spe len." Nog zonder Constancia stonden collega-spitsen Sinan Coban en Mohammed Benkadour op een ei land. Zij ontvingen nauwelijks bruikbare passes en liepen gere geld buitenspel. Tekenend was de gele kaart die Coban kreeg voor protesteren. Hoofdtrainer Roy Hendriksen was niet aanwezig om zijn team te coachen. Net als een week eerder speelde RKC op zondag en ook nu koos hij voor de Waalwijkse club. Vervanger Renato Dijkstra zag 'zijn' ploeg in een laag tempo naar het einde van de eerste helft sukke len. De matig spelende aanvoerder Björn Langeveld kreeg in de veer tigste minuut prompt dé kans op ï-o. Dangelo Martien zette na een goede actie voor, maar Langeveld miste de bal grotendeels. Benkaddour zag wel kansen voor zijn ploeg: „Er lag zoveel ruimte. Daar hadden we meer mee moe ten doen." Vlissingen begon de tweede helft goed. De toeschouwers zaten nog niet eens of Mohammed Benkad dour maakte 1-0, uit een ouderwet se scrimmage. Een kwartier na de goal was de wedstrijd wat ingekakt. Aanvaller Constancia werd gebracht om voor meer gevaar te zorgen. Hij kwam erin voor Denny ter Steege; de 39-jarige verdediger viel gebles seerd uit. In de 82e minuut leidde de omzetting indirect tot het twee de doelpunt van Benkaddour. Na sterk voorbereidend werk van Co ban werkte hij de bal via wat be nen van EFC'ers binnen. In de slot fase kreeg EFC een aantal kansen, maar die gingen er geen van allen in. Man van de wedstrijd Benkaddour was na afloop helemaal niet tevre den: „Ik scoor dan wel twee keer, maar we hebben allemaal slecht ge speeld. Ik dus ook." Constancia, die de hele week niet had getraind wegens ziekte, was nog harder voor zichzelf en zijn teamgenoten: „Ze moeten eens le ren spelen. Ze probeerden de hele tijd ballen erover te schieten, ter wijl ze gewoon in de voeten moes ten." Met 35 punten uit 21 wedstrijden staat Vlissingen derde in de stand. In de derde periode staat de ploeg vier punten voor op Brabantia. Ko mend weekeinde komt VC Vlissin gen twee keer in actie. Zaterdag te gen )eka, paasmaandag uit bij Lon- ga- VC Vlissingen-EFC 2-0 (0-0). 51. Mo hammed Benkaddour 1-0, 82. Moham med Benkaddour 2-0. Gele kaart: Sinan Coban, Thomas Ragut (beiden Vlissin gen). Scheidsrechter: P. van Gerven (Eindhoven). Aantal toeschouwers: 150. door Tom Vennink MIDDELBURG - Koploper Dinte- loord kroop in de tweede klasse E door het oog van de naald bij AZW. Doordat de lijstaanvoerder met 2-3 won, konden de achtervol gers niet inlopen. Arnemuiden volgt op drie punten na een 0-t-overwinning op De Noorman nen. Tweede, met een punt meer dan Arnemuiden, blijft WC'68. De Brabanders versloegen SSV'65 nipt met 0-1. Nieuwdorp, de num mer vier, pakte drie punten tegen Pelikaan (2-0). In het rechterrijtje won Duiveland overtuigend van Serooskerke (4-2) en verloor Oost- kapelle met 0-1 van DFC. De Noormannen-Arnemuiden 1-2: Arnemuiden kwam in de eer ste helft dik verdiend op voor sprong via Marc van Haneghem. Na de rust rukte de thuisploeg op en rees de spanning op Sportpark Prelaat. De Noormannen had nog al wat uitgespeelde kansen nodig voor de gelijkmaker. Onder andere Mark Minderhoud miste de goal van een paar meter afstand. Rick Hengst scoorde wel. Maar het even wicht hield niet lang stand: Mari- nus Baas schoot vanuit een vrije trap de winnende treffer voor Ar nemuiden binnen. Oostkapelle-DFC 0-1: Oostkapel- le kon na het goede optreden te gen Arnemuiden (2-2) vrijwel niets uitrichten tegen DFC. Ook de bezoekers uit Dordrecht leken aanvankelijk niet tot een goal te ko men. Een halfuur voor tijd schoot Kenneth Klaverweide de 0-0 toch van het bord. Arjen Pattenier knal de nog op de lat, maar kon een ne derlaag voor Oostkapelle niet meer voorkomen. SSV'65-WC'68 0-1: SSV profiteer de in het eerste halfuur niet van een overwicht. Tien minuten voor rust schoot Piet de Graaff de ope ningstreffer aan de andere kant in het net. Na rust was SSV onmach tig en verscheen nauwelijks voor het doel van de tegenpartij. Nieuwdorp-Pelikaan 2-0: Nieuw dorp nam het initiatief Na een kwartier leidde dat tot de zevende seizoenstreffer van Turan Dogan. Dat de thuisploeg zou winnen lag voor de hand, want Pelikaan creëerde weinig tot niets. Met nog een kwartier te spelen gooide Ste fan van de Klooster de wedstrijd in het slot met de 2-0. AZW-Dinteloord 2-3: Een waar spektakelstuk eindigde voor AZW in mineur. De hekkenslui ter nam verrassend het voortouw tegen de koploper via Mustafa Yil- maz. En na de gelijkmaker van Danny Verhoeven bracht Bert Ap- perlo zelfs de 2-1 op het bord. De Axelaars waren sterker dan Dinte- loord en stonden in de 89e mi nuut nog steeds voor. Maar een klutsbal vloog via John Kats in het net. Tot overmaat van ramp schoot Danny Verhoeven in blessu retijd zelfs het gelijke spel aan dig gelen. Duiveland-Serooskerke 4-2: Dui veland begon sterk aan de ontmoe ting met Serooskerke en nam via een schitterend schot van Barry Steenpoorte al vroeg de leiding. Gaandeweg de eerste helft nam Serooskerke het initiatief over, maar verder dan een schot op de lat van Frank Allaart kwam de ploeg niet. Na rust raakte Steen poorte pas echt op stoom. De spits van Duiveland zorgde voor de be vrijdende 2-0 en nam ook de 3-0 voor zijn rekening. Frank Allaart zorgde nog wel voor 3-1, maar op nieuw Steenpoorte bracht de mar ge weer op drie. De 4-2 van Marlo lanisse was voor de statistieken. door Roeland van Vliet DORDRECHT - Als Goes op stoom komt, is de koploper in de tweede klasse E van het zondagvoetbal niet te stoppen. Dat bewees de ploeg van trainer Gérard de Nooijer gisteren bij RKsv RCD. Na de snelle 0-1 (binnen de eerste mi nuut) werd het 2-5 voor de Bevel anders. Goes scoorde in de laatste wedstrij den moeizaam. Daardoor liep de voorsprong in competitie terug en werd het elftal uitgeschakeld in de districtsbeker. Gisteren liep het in eens weer allemaal op rolletjes. In Dordrecht regende het kansen voor de gasten, die er vijf daarvan benutten. Al na een paar balomwentelingen was het raak. Goes onderschepte snel de door RKsv RCD uitgeno men bal en Lunven Vermeer rond de de eerste aanval meteen goed af Dezelfde spits prikte acht minu ten later weer een bal binnen: 1-2. Tussendoor scoorde oud-prof Louis Laros namens de nummer dertien van de ranglijst tegen. Na rust, die met 2-2 werd bereikt, was Goes heer en meester. In de 68e minuut maakte Ray Kroon de 2-3, waarna Yves Nyemb de marge op twee doelpunten bracht. Niels Paardekooper schoot in de slotfase nog een vrije trap binnen van net buiten het strafschopgebied. „Met deze overwinning en de ma nier waarop we speelden, hebben we de kater van de uitschakeling in de beker weggespoeld", zei De Nooijer. Terneuzen-'t Zand 1-0: Uitge speelde kansen waren er gisteren aan beide kanten nauwelijks. Het was uit een stilstaande situatie dat Terneuzen met nog een kwartier te spelen ietwat gelukkig op voor sprong kwam via Roel Alberti. Aardenburg-Roosendaal 0-5: De Zeeuws-Vlaamse formatie van waarnemend trainer Robbie de Clerck kwam er niet aan te pas. Trainer Robbie de Munck was gisteren niet van de partij, want hij is herstellende van een kaak- operatie. Al na vijftien minuten werd het 0-1 door Barry Perk. Op slag van rust schoot Robin Fran ken de bal in de kruising (0-2) en net na rust was Perk het eindsta tion van een goedlopende aanval (0-3). De bezoekers geloofden het daarna wel. Via Jan Konings en Ruud Vijfvinkel werd het 0-5. mmsmm&zm Een speler van Zeelandia Middelburg onderschept de bal met een sliding. foto Lex de Meester door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg heeft in een doelpuntrijk ge lijkspel tegen Axel opnieuw pun tenverlies geleden. Dankzij een goed laatste kwartier wisten de Axelaars de thuisploeg op 4-4 te houden. Zeelandia Middelburg begon het duel zonder het trio Salim Ben Sel- lam, Abdoe Abdendi en Morad Bo- bouh. Het drietal was te laat en moest op de bank plaatsnemen. De thuisploeg keek al vroeg tegen een 0-1-achterstand aan door een doelpunt van Danny Aarnoutse. Axel kende een goed begin van de wedstrijd, maar zakte al snel weg toen Steven Seedo in de tiende mi nuut een vrije trap hard binnen schoot: 1-1. De ban was gebroken en de thuis ploeg kwam ook al snel op voor sprong. Alberto Conde Morgado werd neergehaald in het straf schopgebied en Jerfey Booy schoot de penalty beheerst binnen: 2-1. Even later was Booy opnieuw tref zeker. Voor de thuisploeg was het na rust slechts een kwestie van uitspe len en Axel moest aanvallen. Dat lukte niet erg goed, want in de 65e minuut werd het 4-1 door Alberto Conde Morgado. De wedstrijd leek gespeeld en de drie punten voor Zeelandia Middelburg waren in gedachten al binnen. Axel ging alles of niets spelen en vocht zich terug in de wedstrijd. In de 71e mi nuut kreeg Jaimy de Visser de bal met een gelukje mee en schoot de 4-2 achter keeper Tim Blind. Een minuut later was het weer raak, ditmaal nam Soufian Doorns een doelpunt voor zijn rekening: 4-3. Axel zette door en de Middelbur gers kregen het steeds moeilijker. De inzet en de strijdlust van Axel betaalde zich nog verder uit toen Jari Vyane in de 77e minuut de 4-4 maakte en daarmee de eind stand bepaalde. Trainer van Zeelandia Middelburg, Arjo den Dekker: „]e voetbalt goed, je scoort 4-1, dan moet een ploeg zo volwassen zijn om te zeg gen: we spelen die wedstrijd uit. We gingen op jacht om meer goals te maken in plaats van de voor sprong vast te houden en de wed strijd uit te spelen. Iedereen liep uit zijn positie en daar maakten ze dankbaar gebruik van." Een titel voor de Middelburgers was al uit het zicht en het enige wat nog rest is de nacompetitie. Den Dekker: „Alles is gericht op de nacompetitie. Als je als promo vendus de eerste periode pakt, en je hebt nacompetitie, dan is je doel stelling gehaald." Nu deze week bekend werd dat Sa lim Ben Sellam, Abdoe Abdendi en Morad Bobouh weer vertrek ken bij Zeelandia Middelburg, is de technische commissie van de club druk op zoek naar vervangen de spelers, maar daar houdt Den Dekker zich niet mee bezig. Hij fo cust zich liever op zijn ploeg en op de nacompetitie. Zeelandia Middelburg - Axel 4-4 (3-1). 8. Danny Aarnoutse 0-1,10. Ste ven Seedo 1-1, 20. Jerfey Booy 2-1, 28. Jerfey Booy 3-1, 65. Alberto Conde Morgado 4-1, 71, Jaimy de Visser 4-2, 72. Soufian Doorns 4-3, 77. Jari Vyane 4-4. Gele kaart: Meivin Caljouw, Joost de Kubber, Steven Seedo, Salim ben Sellam (Zeelandia Middelburg), Niels Meesen, Jari Vyane, Kenneth Okorley (Axel). Scheidsrechter: W. van der Meer. Aantal toeschouwers: 120

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85