Steeds meer ouderen studeren binnenland 17 'Studiegenoten zeggen meneer tegen me' 'Ik denk altijd: God zegene de greep' 'Minister mag me een pluim geven' Het aantal oudere studenten in het hoger onderwijs stijgt. Momenteel studeren zo'n zevenduizend vijftigplussers aan hogeschool of universiteit, vijfhonderd meer dan vorig jaar. Automobilist rijdt in op groep mensen KR AS.NL maandag 18 april 2011 Unieke combinatie cultuur strand! Laatste plaatsen 10/5, WEG PECH! Rondreis Zuidelijke Parels 15 dagen incl. 13 x ontbijt Vertrek: van 10/5 t/m 15/10 met o.a. Bangkok met fietstocht, het Khao Sok National Park en vrije strand- dagen in Krabi en op Koh Samui incl. vluchten, verblijf, ontbijt, excursies en Nederlandssprekende reisleiding Zie www.kras.nl/36190 Zie www.kras.nl/25986 Zie www.kras.nl/36069 Rondreis Thailand Compleet 22 dagen incl. 20 x ontbijt en 9 x lunch Vertrek: van 19/5 t/m 20/10 met o.a. Bangkok, de Gouden Driehoek, een treinrit over de 'Death Railway' en vrije dagen op Koh Samui incl. vluchten, verblijf, ontbijt, 9 x lunch excursies en NL-sprekende reisleiding x SENIORSTUDENT Lerarenopleidingen zijn erg popu lair onder de oudere studenten. De universiteit van Amsterdam is de populairste universiteit, blijkt uit cijfers van de vereniging van Ne derlandse universiteiten. In totaal nemen momenteel 2.131 senioren deel aan het wetenschappelijk on derwijs. Op hogescholen steeg het aantal 45-plussers dat een bacheloroplei ding volgt op het hbo naar 8.044, blijkt uit cijfers van de HBO-Raad; 1.795 haalden een diploma. Hans Riezebeek (57) uit Borne werkt als wiskundedocent aan het BonhoefFer College in Enschede en studeert aan de Universiteit Twente om zijn eerstegraads bevoegdheid te ha len. „Ik wilde niet een hele knappe wiskundekop worden, maar wil in mijn vakgebied wat meer kunnen. Ik ben vooral voor mezelf een masteropleiding gaan doen om mijn eerste graads bevoegdheid in het lesgeven te krijgen. Ik werkte vier dagen maar vanwege mijn leeftijd kreeg ik extra vrije dagen. Twee dagen vrij was te veel en ik wilde iets zinnigs doen. Ik heb er meteen wat aan, want ik zit nu eens aan de andere kant en zie hoe anderen lesgeven. Zowel maandag als vrijdag zit ik in de collegebanken. Netjes tussen de stu denten die meneer tegen me zeggen. En soms als ik een col lege niet kan volgén bekijk ik het terug via internet. Qua zwaarte valt het me overigens erg tegen. Als je ouder bent neem je alles minder snel op en heb je overal meer tijd voor nodig. Een reguliere student volgt vaak drie vakken. Dat lukt mij niet, want ik heb maar twee dagen om te studeren naast mijn werk. En ik heb natuurlijk ook een gezin en veel hob by's. Maar thuis vonden ze het wel leuk dat ik weer ben gaan studeren. Ik ben wel blij dat nog acht andere docenten dezelfde oplei ding zijn gaan volgen. Als ik het in mijn eentje had moeten doen, dan weet ik niet of het zou lukken." Hans Riezebeek foto Vincent Jannink/GPD Gerrit Deems uit Nijmegen (89) promoveert morgen aan de Radboud Universiteit Nijmegen met een proefschrift over Alfons Ariëns. „Om tien uur gaat het gebeuren. Dan promoveer ik, maar ei genlijk heb ik daar nooit bewust voor gekozen. Ik werd door een voormalig deken van Enschede gevraagd onder zoek te doen naar priester Alfons Ariëns. Dat onderzoek kreeg steeds meer vorm, dus heb ik daar uiteindelijk een proefschrift over geschreven. Ik weet er veel van en duik de dagen voor de promotie ook niet meer de studieboeken in. Ik moet alleen nog zorgen dat ik goed in de kleren kom. Ik ben woensdag al naar de kapper geweest en een nieuw pak heb ik ook aangeschaft. Voor de promotie moeten de schoe nen nog gepoetst. Ja, daar kijken de mensen ook naar. Wat ik ga zeggen is voor de meeste mensen minder belangrijk, denk ik. Van huis uit ben ik sociaal werker. Ik heb daarin ook lesgegeven. „Na mijn pensionering wilde ik me ergens in gaan verdie pen en besloot toen om theologie te gaan studeren. Ik be leef de promotie overigens niet als uitzonderlijk en ben er niet de hele dag mee bezig. Ik denk al mijn hele leven: God zegene de greep, het zal wel goed komen." ARNHEM - Een automobilist is gisterochtend vroeg op het Velper- plein in Arnhem ingereden op een aantal personen. Een 22-jarige man uit Eist raakte daarbij ge wond. Vóór het incident zouden enkele personen ruzie met elkaar hebben gemaakt. Ook het slachtof fer was daar mogelijk bij betrok ken. Daarbij werd een autoruit in geslagen, waarschijnlijk door de Elstenaar of een vriend van hem. De auto reed vervolgens op de stoep op een aantal mensen in. De 22-jarige werd geraakt en moest met verwondingen naar het zie kenhuis. De auto met drie inzitten den ging er vervolgens vandoor. De bestuurder van de auto meldde zich in de loop van de dag bij de politie. Het gaat om een man van 21 uit Montferland. De auto is in beslag genomen. De politie zoekt de twee passagiers nog. foto Piroschka van de Wouw/CPD Gerrit Deems Theo Gerritse uit Amstelveen (67) schrijft een proef schrift over Hanns Albin Rauter aan de Universiteit van Amsterdam en is geassocieerd onderzoeker bij het NIOD, Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocide studies. „Ik was nogal gemotiveerd om te gaan studeren. De studies waren bedoeld om uiteindelijk te promoveren met een allesomvattende biografié van Hanns Albin Rauter, de hoogste SS'er in Nederland tijdens de Tweede Wereldoor log. Jarenlang heb ik gewerkt als journalist, maar ik wilde graag ook wetenschappelijke ervaring hebben. Ik weet nog goed dat ik in 2003 mijn laatste verhaal schreef Drie dagen later zat ik al in de collegebanken tussen de negentienjari gen. Als journalist gaan vele deuren voor je open, maar hier moest ik gewoon alles zelf doen. Dan leer je nederigheid. Ik begon met een bachelor geschiedenis in Leiden en volgde daarna de master Holocaust en Genocidestudies aan de Uni versiteit van Amsterdam. Ik was in vier jaar klaar en ben cum laude afgestudeerd. De minister van Onderwijs mag me daarvoot wel een pluim geven. Ik wil eind 2012 klaar zijn en werk dagelijks zes tot acht uur aan mijn onderzoek." waarom zou je meer betalen Theo Gerritse Rondreis Exotisch Zuid-Thailand 15 dagen Incl. 13 x ontbijt Vertrek: van 19/5 t/m 29/10 vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Damnoen Saduak, Koh Phangan en Khao Sok NP incl. vlucht, verblijf, ontbijt, excursies en Nederlandssprekende reisleiding foto Freek van den Bergh/GPD Rondreis Amazing Thailand 15 dagen incl. 13 x ontbijt en 6 x lunch Vertrek: van 30/4 t/m 25/10 c met o.a. Bangkok, de River Kwai, Chiang Mai, bijzondere ontmoetingen met Yao-bergstammen en Cha Am incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 6 x lunch, excursies en NL-sprekende reisleiding BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5§» a of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of 1)-reizen Prijzen z;jn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7