Hamilton beëindigt hegemonie 281 sport Mollema grijpt naast Zevende zege Nadal winst Castilla y Leon GROTE PRIJS CHINA Lewis Hamilton wint op fraaie wijze de Formule i-wedstrijd in Shanghai. De Brit van McLaren troeft de Duitser Vettel in een rechtstreeks duel af. Van Hummel wint Ronde van Drenthe Eerste challengertitel voor Thomas Schoorel Tsjechië via België naar finale Fed Cup Karsten Kroon stelt rentree uit Ogier zegeviert in Rally van Jordanië maandag 18 april 2011 Lewis Hamilton viert zijn zege in de Grand Prix van China. foto Diego Azubel/EPA HOOCEVEEN Kenny van Hummel heeft de Ron de van Drenthe op zijn naam ge bracht De sprinter van Skil-Shima- no won na de eerste ook de twee de etappe. Die ging over 180 kilo meter van Coevorden naar Hooge- veen. Van Hummel liet zaterdag de Italianen Danilo Napolitano (twee de) en Sacha Modolo (derde) kans loos in de massaspurt. Bij de vrouwen won Marianne Vos. De renster won de massasprint Vos voor Kirsten Wild (tweede) en de Italiaanse wereldkampioene Giorgia Bronzini (derde). ROME Thomas Schoorel heeft voor het eerst een challengertoernooi op zijn naam geschreven. De Amster damse tennisser was de sterkste in Rome. Hij versloeg in de finale Martin Klizan uit Slowakije: 7-5 1-6 6-3. Schoorel, de nummer 162 van de wereld, stond voor de derde keer in de eindstrijd van een chal lenger. Vorig jaar verloor hij echter de finales in Scheveningen en Al phen aan den Rijn. De 22-jarige man uit de Bijlmer kwam in de be slissende set op 3-0 en maakte het karwei vakkundig af. CHARLEROI De Belgische tennissters zijn er voor eigen publiek niet in geslaagd de finale van de Fed Cup te berei ken. Tsjechië bleek in Charleroi met 3-2 te sterk. Tsjechië speelt in de finale tegen Rusland dat Italië in Moskou met 5-0 opzij zette. De Amerikaanse tennissters degra deerden voor het eerst in de ge schiedenis uit de wereldgroep van de Fed Cup. De zeventienvoudig winnaar van het evenement ver loor in de play-offs van Duitsland. VALKENBURG Karsten Kroon heeft zijn plan vol gende week te starten in de wieler klassieker Luik-Bastenaken-Luik op gegeven. De renner van BMC brak bij een val in de Ronde van Vlaan deren zijn sleutelbeen en een rib. Een dag na het ongeval stelde Kroon zich nog ten doel aan de start te verschijnen in Luik. „Ik heb het belachelijke idee om te starten in Luik opgegeven en ga normaal gesproken weer beginnen te koer sen in de Ronde van Berlijn op 22 mei", zegt de renner nu. AMMAN Sebastien Ogier heeft de Rally van Jordanië op zijn naam geschreven. De 27-jarige Franse autocoureur bleef in zijn Citroen de Fin Ja- ri-Matti Latvala (Ford Fiësta) voor. Zevenvoudig wereldkampioen Se bastien Loeb (Citroën) finishte als derde. Het was voor Ogier zijn tweede opeenvolgende zege. Vori ge maand won hij ook de Rally van Portugal. Latvala eindigde daar toen als derde. De Nederlander Dennis Kuipers werd in zijn Ford negende. medina del campo - De Spaanse renner Xavier Tondo heeft de eind zege in de etappekoers Castilla y Leon behaald. De Nederlandse Ra- borenner Bauke Mollema slaagde er in de vijfde en afsluitende etap pe van Madrigal de Las Altas Tor res naar Medina del Campo niet in zijn achterstand op Tondo goed te maken. Mollema raakte zaterdag na de individuele tijdrit de leider strui aan hem kwijt. Het verschil tussen de twee was negen secon den. De Raboploeg probeerde het in de laatste etappe nog wel. „In de eer ste tachtig kilometer was het echt oorlog. Het peloton heeft continu op de kant gezeten", aldus ploeglei der jan Boven. „Wij hebben ook fa natiek meegedaan, maar als je op een gegeven moment constateert dat het tussen de favorieten niet breekt, moet je stoppen. Het heeft dan geen zin om je ploeg naar de kloten te laten rijden." Mollema reed zaterdag een goede tijdrit. Hij eindigde als vierde, op vijftien tellen van de Spaanse win naar Alberto Contador. Tondo had drie seconden achterstand op zijn landgenoot. Boven was na afloop tevreden. „We kunnen terugkijken op een geslaagde ronde, jammer dat we geen rit meepakken. Dat is ook het enige waar ik een beetje in teleurgesteld ben, maar de klim- mersploeg heeft hier voortreffelijk werk afgeleverd en we hadden een zeer sterke kopman. Met wat we in de koninginnenrit hebben laten zien, 5 man bij de eerste 20, daar kunnen we de toekomst mee in. Dat was zeer bemoedigend." Theo Bos kwam in de laatste rit nog wel in de buurt van de ritze- ge. De Brit Ben Swift was in de pe lotonsprint echter sneller. monte carlo - Rafael Nadal heeft voor de zevende keer op rij het tennistoernooi van Monte Carlo op zijn naam gebracht. De Spaan se nummer een van de wereld ver sloeg in de finale zijn landgenoot en vriend David Ferrer: 6-4 7-5. „Ik ben een geluksvogel", zei Na dal na zijn bijzondere triomf „Een paar jaar geleden had ik me niet kunnen voorstellen dat ik hier op deze leeftijd zo vaak zou winnen. Ik ben zo dankbaar voor dit leven. Ik geniet overal met volle teugen van." De 24-jarige Nadal behaalde op het gravel van Monte Carlo zijn eerste titel van dit jaar en de 44e in zijn loopbaan. Dertig van deze successen vierde hij op gravel. Zijn laatste eindzege pakte hij vorig jaar in Tokio. In 2011 stond hij wel in de finale in Indian Wells en Miami maar moest twee keer bui gen voor de Serviër Novak Djoko- vic, die vanwege een blessure in het belastingstaatje ontbrak. Nadal heeft in Monte Carlo een ongekende reeks voortgezet. Hij heeft er nu 39 partijen gewonnen en slechts een verloren. Met zijn zesde zege op rij vestigde Nadal vo rig jaar al een record. Hij heeft dit gisteren opnieuw verstevigd. De 'koning van het gravel' moest wel hard werken voor zijn eindzege. In de halve eindstrijd versloeg hij na een zware strijd van drie uur de Schot Andy Murray. Ook in de finale tegen Ferrer stond Nadal ruim twee uur op de baan. Hij brak zijn landgenoot in de derde game, maar moest daar na ook zijn servicepunt inleveren. Nadal brak daarna opnieuw en liep uit naar de winst. In het twee de bedrijf kwam Nadal via een breek snel op 2-1, maar Ferrer kwam weer op gelijke hoogte tot 4-4. Maar hij slaagde er daarna niet in zijn servicebeurt te verzilve ren. Nadal kon het daarna toch in twee sets afmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76