Niels Mesu begint sterk Arnemuiden grijpt de titel, 401 sport De Boskreek stevig aan kop na maximale overwinning op Rico Drive verrassend langs koploper De Schelde Niels Mesu heeft een droomstart in de Inline Cup. In een thuiswedstrijd stijgt de A-rijder uit Middelburg boven zichzelf uit. Hij pakt de derde plaats in de openingswedstrijd. maandag 18 april 2011 door Henk van de Voorde breskens - De Boskreek uit Bres- kens gaat fier aan kop in de twee de klasse van de landelijke tennis- competitie voor mannen. Hiermee zet de jeugdige formatie, die onder leiding staat van trainer-speler Pier re van Hyfte, de lijn door van verle den jaar. Toen werd De Boskreek met overmacht kampioen van de tweede klasse. Terwijl vorige week in en van Hal steren met 5-1 werd gewonnen, moest op de tweede speeldag Rico met een smadelijke 6-o-nederIaag het Bressiaanse tennispark verla ten. In de eerste partij bedwong Donato Aben in straight sets colle- ga-3-speler Jacobs: 6-2 6-4. De 23-jarige Antwerpenaar is zeer vast en maakt dan ook weinig onnodi ge fouten. Ruud Martens boekte een simpele 6-2 6-2-zege op Segeren. Ook de t6-jarige Koewachtenaar, die de laatste jaren veel aan kracht heeft gewonnen, maakt niet of nauwe lijks 'unforced errors'. Nog beter verging het De Boskreek-nieuwko- mer Van Duyse: 6-2 6-0. De 29-jari- ge captain Pierre van Hyfte tenslot te klopte Lauwen met 6-1 6-2. Ook in de dubbels heeft De Bos kreek de nodige progressie ge boekt. „Ze slaan nu bijvoorbeeld de bal gecontroleerder in de voe ten. Ze verkiezen een tactische kort cross bal boven een strakke bal rechtdoor", liet Pierre van Hyf te zich eerder al eens ontvallen. In het eerste dubbel moesten Aben en Van Hyfte in de slotfase van de tweede set alle zeilen bijzetten om een extra bedrijf te voorkomen: 6-3 7-6. In het tweede dubbel moesten Van Duyse en Tazelaar de eerste set zelfs inleveren, maar stelden vervolgens orde op zaken: 4-6 6-2 6-3. Een divisie hoger smaakte ook Dri ve het zoet van de overwinning met maximale cijfers ten koste van Zoetermeer. In Sas van Gent werd het 6-0. Drive lijkt na twee opeen volgende zeges in de missie van captain Dylan Blackman 'om mee te doen voor de bovenste plaatsen in de eerste klasse' te slagen. Bart van de Sande opende met een 6-3 6-4-zege op Weerheim, ter wijl Jeroen Alliët met 6-4 6-2 Plai- sier het nakijken gaf Mart Flik- weert kende alleen in de tweede set tegenstand van betekenis van Mark Rasenberg: 6-0 6-4. Dylan Blackman startte stroef tegen Pier- oen. De Drive-speler maakte veel te veel onnodige fouten in de ope ningsset en moest dat bekopen met een 6-2-verlies. Blackman her pakte zich echter met 6-4 6-2. Ook in het tweede dubbel won Blackman, met Alliet aan zijn zij de, in drie sets. Tegen Plaisier en Bouman werd het 3-6 6-2 6-4. In het eerste dubbel waren Bart van de Sande en Brian Dijkstra met 7-5 6-3 te sterk gebleken Weerheim/Rasenberg: 7-5 6-3. door Henk van de Voorde sas van cent - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie verraste Drive in Sas van Gent met 5-1 regerend kam pioen De Schelde. Daarbij moet wel aangetekend worden dat bij de Vlissingers 'Sterke man Jurjen Mooibroek al in het begin van zijn treffen tegen Dylan Blackman ge blesseerd raakte. Mooibroek ging als vanouds van start met tactisch uitgekookt tennis. Hij is zo vast als een huis en stond met 3-1 voor toen de jongste van de drie gebroe ders Blackman de partij cadeau kreeg. Donovan en zijn oudste broer Duncan Blackman versloegen res pectievelijk Rogier van Houssëlt (6-1 7-5) en Ferry Sonnemans (6-2 7-6). Bij Drive redde alleen Tim van Veldhoven het niet tegen Sven Bakker. De uit Philippine afkomsti ge Van Veldhoven was ooit zeer ge talenteerd en beschikt nog altijd over een verwoestende service en forehand. Hij heeft de laatste jaren echter niet of nauwelijks een ten nisracket aangeraakt. Bakker bleek eenvoudigweg vaster dan zijn op ponent en won in drie sets: 3-6 7-6 1-6. Door de opgave van Mooibroek werd verder alleen het tweede dub bel gespeeld. Duncan Blackman en René van Gassen boekten een prima overwinning op Rogier van Housselt en Ferry Sonnemans. De SKEELEREN Drive-spelers voerden de druk van achteruit goed op en maakten het veelal op het juiste moment aan het net af: 6-2 6-3. De Sasse forma tie heeft door deze zege de koppo sitie overgenomen van de rivaal uit Vlissingen. Ook MLTC, Animo en Game'78 draaien goed mee, dankzij hun overwinningen op achtereenvolgens de laagvliegers Yerseke, Vogelvlucht en Asoc. In de eerste klasse voeren de reser ves van Game'78 de ranglijst aan. Een knappe prestatie gezien het feit dat de Clingse equipe vorig jaar nog in de tweede klasse bivak keerde. Game'78 onttroonde koplo per Westerschouwen in Burgh-Haamstede met 4-2. Tennisleraar Davy de Kesel (speel- sterkte 5) versloeg freewheelend routinier Jan Cees Schooneman (4-status) en stond hem alleen het redden van de eer toe: 0-6 1-6. Fred van Cauteren en Randy Bod- daert hadden het heel wat moeilij ker tegen Michel de Vlieger respec- tievefijk Riny Kort maar wonnen wel via een extra set. Het verlies in de eerste partij was ingecalculeerd. Ivo Wouters verloor van de sterke Johnny Quaak met 6-3 6-1. Het zit de Koewachtenaar van origine toch al niet mee want een week eerder moest hij ondanks twee matchpoints, toch tegenstander Tonny Verjaal uit St.-Maartensdijk feliciteren. Zierikzee staat op de tweede plaats na een royale 5-1-winst op DOS uit Vlissingen. De a-rijders gaan vol goede moed op weg voor de wedstrijd in in Middelburg. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie toch nog het kam pioenschap. De ploeg versloeg Bij- maat met 6-4 en dat was precies genoeg voor de titel. TTC Middel burg sloot het seizoen in de eerste divisie af met een tweede plaats dankzij een 9-1-zege op kampioen FVT, dat verzwakt naar Zeeland was afgereisd. Het betekende voor TTCM (voorlo pig) de laatste wedstrijd in de eer ste divisie. De ploeg valt uit elkaar en trekt zich terug naar de tweede divisie. Kopman Tan Anran gaat in Amsterdam studeren en stapt over naar Pecos uit Oegstgeest, een ploeg die nog kan promoveren naar de eredivisie. John Scott stapt over naar het Amsterdamse Tem po Team, dat naar de eerste divisie promoveerde. De enige echte TTCM'er Wouter van der Mark gaat studeren in Utrecht en kiest waarschijnlijk voor een overstap naar Hilversum, dat naar de tweede divisie promo veerde. TTCM opteert voor een plaats in de tweede divisie, waarin het de bedoeling is dat het tweede team (Sören de Witte, Emiel de Rijke en Michel Sperling) wordt versterkt met een speler van bui tenaf „Handhaven is de doelstel ling", aldus trainer Peter Boon. Arnemuiden startte tegen Bijmaat furieus middels overwinningen van Frank Boute, Mare Hacken- berg, Jan-Henk Bomhof en het dubbelspel: 4-0. Mare Hackenberg had het vijfde punt op zijn bat, maar kon een 2-o-voorsprong in games tegen kopman Bram van Sunder niet verzilveren. Frank Boute versloeg Lars Adema waar door Arnemuiden nog maar één punt verwijderd was van promo tie. Jan-Henk Bomhof had tegen Michel Laroo miste daarna twee matchpoints. Hackenberg kon het vervolgens niet bolwerken tegen Adema waardoor Bijmaat terug kroop naar 5-3. Jan-Henk Bomhof zorgde uiteindelijk voor de verlos sing door tegen Van Sunder in de vijfde game zijn tiende match point te benutten. De mannen van SAR beëindigden het seizoen met een 8-2-overwin- ning op Landgraaf In Kloosterzan- de bleef Simone de Klerk ongesla gen. De Zeeuws-Vlamingen eindig den als tweede in de derde divisie. Ook de vrouwen van SAR eindig den als tweede, in de tweede divi sie. In de laatste wedstrijd werd met 8-2 gewonnen van Irene 2. Ste- fanie Fassaert eindigde een goed seizoen met drie winstpartijen. De jongens van Scaldina wonnen met 6-4 van Stede Broeck en werd tweede in het landelijk B. Dat geldt ook voor de jongens van TTC Middelburg. Ze verloren met 6-4 van kampioen Scylla. Miquel de Witte verloor in de laatste wed strijd zijn ongeslagen status.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72