IJzendijke sport39 Piet de Koeyer sterkste in Masters Rapide ruim voorbij Berlicum, Olympia walst over Vlijmen heen IJzendijke op zucht van titel Roy Gijsel ouderwets op dreef in derde RES-crqss Van Dijk voltooit heroïsche tocht door Sahara www.pzc.nl/weblogkustmarathon maandag 18 april 2011 Koploper IJzendijke heeft alles in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal in eigen handDe formatie van trainer Guust van de Velde speelt nog uit tegen Terhole en Sluis. In de laatste wedstrijd komt Hulsterloo op bezoek, dat met nog twee wedstrijden tegoed op twee punten van IJzendijke kan komen. Bij drie zeges zijn de West Zeeuws-Vlamingen zeker van de titel. Vinke bracht de score nog in de eerste helft in evenwicht, waarna de bezoekers via Bennie Pladdet en Coen Quaak de wedstrijd na de hervatting helemaal naar zich toe trokken: 1-3. Hoofdplaat-Vogelwaarde 1-4 (0-1). Vogelwaarde was van meet af aan de beste ploeg en kwam in de eerste helft ook verdiend op 0-1 door een doelpunt van David Smits. Na de hervatting drong Hoofdplaat nog wel enige tijd aan, maar toen Artjan Lambert en Da vid Smits (twee keer) de voor sprong naar 0-4 uitbouwden was het pïeit beslecht. Elroy Verstra- eten redde in de tachtigste minuut nog wel de spreekwoordelijke eer: 1-4. Schoondijke-Koewacht 2-2 (1-0). Schoondijke had voor de rust het beste van het spel, Koewacht erna. Terecht eindigde het duel dan ook onbeslist. Ilyaz Yavuz scoorde in de eerste helft als enige en bepaal de de ruststand daarmee op 1-1. Na de hervatting werd het eerst 1-1 via Sander Gelderland en 2-1 via Barry Haerens vooraleer Fran- ky Vermeulen twintig minuten voor tijd de 2-2-eindstand op het scorebord bracht. Graauw-Terhole 2-1 (1-0). Graauw was in de derby tegen Ter- hole heer en meester maar maakte het zich onnodig moeilijk door een groot aantal kansen onbenut te laten. Ruud van Driessche bracht zijn ploeg in de achtste mi nuut op voorsprong, maar zijn voorbeeld vond daarna geen navol ging. Vijftien minuten voor tijd bracht Joey Nagelkerke de gelijk maker op zijn naam, maar in de slotfase trok John van Boven de drie punten alsnog over de streep. SDO'63-Volharding 4-2 (1-1). Leek de eerste helft lange tijd op 0-0 te zullen uitlopen, in de laat- sté vijf minuten voor de rust zorg den Ruud van Driessche (1-0) en Remon Verbart (1-1) alsnog voor enige opwinding. Ralph de Meij zorgde daarna voor 1-2, maar via Dominique de Koning, Peter Hen driks en Jelle den Hollander trok SDO'63 uiteindelijk aan het lang ste eind: 4-2. AXEL Roy Gijsel zag zaterdag na blessureleed zijn her optreden in de derde RES-cross in Axel beloond met een overwinning bij de licentiehouders. De motorcros ser uit Heikant reed onbedreigd naar de eerste plaats in beide manches. De strijd om de tweede plaats was span nend en ging naar de regelmatig rijdende Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Boy Stockman uit Terneuzen eindigde op een fraaie derde stek. Patrick Piessens, een plaatsgenoot van Gijsel, was opper machtig in de MX Ópen. De Heikantenaar won twee keer afgetekend door een foutloos parkoers af te leg gen. Achter Piessens volgde er een interessante strijd, waarbij de Zuiddorpenaren Pascal de Zeeuw en Martijn Roos op de vierde en vijfde plaats eindigden. In de MX 2 VT klasse was Joey Verwijs uit Lepelstraat ongenaak baar. De Engelse motorcrosser George Redhead hield Aswin Vandamme uit Zuiddorpe van de tweede plaats af. In de 85cc sloeg Tom Cortvriendt uit Axel een dubbel slag door beide manches te winnen voor Stan Brons uit 's Heer Abtskerke die tegenslag kende door een valpar tij. Timo Dhanis uit Terneuzen (foto) was in de 65cc te sterk voor de concurrentie. Bij de veteranen A werd Erik van de Wekken uit Zierikzee winnaar. Ron Doppe- gieter uit Hoofdplaat won bij de veteranen B. foto Mark Neelemans door Joop van den Oudenhoven GROEDE - Het Masters driebanden van de ZVB is gewonnen door Piet de Koeyer uit Biervliet. Theo van Esbroek uit Zuiddorpe werd tweede en Carel van Meelen uit Hulst derde. Wie een jaar geleden had beweerd dat Piet de Koeyer de mastertitel in het driebanden zou halen, was onmiddellijk voor gek verklaard. Ook door de Koeyer zelf Maar tij den veranderen of zoals hij na af loop zei: „Ik doe de andere spel- soorten nog altijd liever, maar het is allemaal driebanden wat de klok slaat. Ik zie het als een bijbaantje en dacht ik ga er ook maar aan meedoen. Door ziekte en andere oorzaken kon ik nog geen Grand Prix winnen dit jaar, maar nu ben ik ervoor gegaan en het is nog vrij gemakkelijk gelukt. Dat wil niet zeggen dat ik nu van mijn geloof raak, want dat zit er nog niet in." De prestatie van De Koeyer mag opmerkelijk worden genoemd, want de tegenstand bestond uit louter specialisten. Zijn technische bagage bleek echter goed genoeg voor de hoofdprijs. Jack de Maat, als eerste binnengekomen, vond pas op de slotdag zijn draai met twee zeges. Het enige wat de Ter- neuzenaar bereikte was een op mars naar de vijfde plaats. Joke Breur en Frank de Rijk kwa men ook geen moment in hun spel en sloten de rij. De Rijk kreeg nog wel de troostprijs van de hoog ste serie met acht. Van Esbroek en Van Meelen knokten om de reste rende podiumplaatsen. Een ver grootglas en een rekenmachine moest eraan te pas komen om het verschil duidelijk te maken. Van Es broek pakte het zilver met 1,011 procent verschil. De kampioen te kende voor de hoogste partij van het toernooi met 1,066. door Peter Snelders TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse hockeyers hadden een goede dag. Rapide won in de derde klasse knap met 5-2 bij Berlicum. Een klasse lager walste Olympia via een sterke tweede helft met 7-1 over Vlijmen heen. Mannen. Derde klasse. Berli- cum-Rapide 2-5 (1-2): Rapide was in de eerste helft de betere ploeg, maar kon geen afstand nemen van Berlicum. Na vier minuten open de Pieter Voorbrood de score, maar een kleine twintig minuten later kwam de thuisploeg langszij. Jochem Beaart zorgde uit een straf- corner voor 1-2. In de tweede helft was het overwicht van Rapide nog groter. Dat resulteerde in 1-3 door Joep Smits en in 1-4 door Quinten Missiaen. Missiaen maakte ook de vijfde treffer van de Hulster ploeg. Vierde klasse. Olympia-Vlijmen 7-1 (1-1): In de evenwichtig eerste helft opende Gijs Schueler de sco re. In die periode had Vlijmen nog een antwoord klaar via de gelijk maker. Na de pauze een sterk spe lend en gedreven Olympia. Jeugdspeler Joris van Dixhoorn zorgde voor 2-1. Toen Schueler even later 3-1 liet noteren was Vlij men een geslagen ploeg. De even eens van de B-jeugd geleende Ro bert van der Peijl zorgde voor 4-1, 5-1 en 7-1. Tussendoor nam Schue ler de 6-1 voor zijn rekening. Vlissingen-Tempo 1-5 (0-1): Een gelijkopgaande eerste helft werd met 0-1 afgesloten. In het begin van de tweede helft hing de gelijk maker in de lucht. Tegen de veld- verhouding in scoorde Tempo ech ter 0-2. Die klap kwam Vlissingen niet meer te boven, waarna een 5-1-nederlaag volgde. Vrouwen. Tweede klasse. Lei- den-Rapide 2-0 (2-0): Op voor hand was men er bij Rapide wel van overtuigd dat er niet veel te ha len viel bij de nog ongeslagen titel kandidaat Leiden. Leiden startte fel en had constant een veldover- wicht. Dat resulteerde in de der tiende minuut in 1-0. Op slag van rust viel de 2-0. In die eerste helft hield de uitblinkende keepster An ne Statujew Leiden van een hoge re score af Na de doelwisseling deed Rapide goed mee en kreeg zelfs vier kansen via counters. Derde klasse. Prinsenbeek-Vlis- singen 3-1 (3-0): Dik vijftig minu ten bood Vlissingen gelijkwaardig tegenstand. Alleen in de beginfase liet het zich overdonderen door een fel Prinsenbeek. Na een kwar tier was de stand 3-0. Een kwar tier voor tijd redde Frederique van Amersfoort de Vlissingse eer. Aanvoerder Gijs Schueler van Olympia zet een aanval op. Hij zou drie keer scoren tegen Vlijmen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71