sport 137 volle winst Aardenburg gaat weer onderuit op eigen veld derde klasse Dolle zes minuten leveren Axel punt op tegen Zeelandia Middelburg Degradatie voor Sluiskil en Robur SKNWK staat al bijna acht uur droog tegen DFS www.pzc.nl maandag 18 april 2011 'De druk wordt steeds groter. We spelen nog zes finales' Diederik Hiensch door Jack Begijn TERNEUZEN - Temeuzen blijft op koers in de race om de titel. De Terneuzenaren hebben twee pun ten achterstand op koploper Goes dat met 5-2 won bij RCD. In een moeilijke wedstrijd zette de forma tie van trainer Diederik Hiensch gisteren 't Zand thuis met 1-0 op zij door een doelpunt van Roel Al- berti in de 76e minuut. Temeuzen doet ook nog volop mee om de tweede en derde perio- detitel. „De tweede kan ons eigen lijk niet meer ontgaan", zei Hiensch na afloop. „Moesten we geen kampioen worden, dan heb ben we altijd nog de nacompetitie om promotie af te dwingen." Temeuzen had de 1-0-nederlaag in de beker afgelopen dinsdag tegen Hoek goed verwerkt. De ploeg speelde georganiseerd en probeer de het eigen spel te spelen. Daarin maakte de tegenstander het de thuisploeg wel moeilijk, 't Zand had Temeuzen goed geanalyseerd en bestreed de thuisploeg door snel druk op de bal te zetten en daarmee Temeuzen niet de gele genheid te geven om het spel te maken met een verzorgde op bouw van achteruit. Uitgespeelde kansen waren er aan beide kanten nauwelijks. Alleen Can Kiran zag een kopbal rake lings overgaan. Aan de andere kant schoot Daan van Hal van 't Zand na een vlotte combinatie loeihard op de paal. „In deze fase van de competitie weet je dat je moeilijke wedstrijden krijgt. We waren verwend snel te scoren. Dat bleef vandaag uit. Je ziet dan dat de spanning in de ploeg sluipt en dat spelers zichzelf gaan overlo pen. Je zag ook twijfel die er nor maal niet is en passiviteit in plaats van het voortouw te nemen." Na de rust bracht Hiensch Tom Janssen voor Can Kieran. Veel zo den zette het niet aan de dijk, want de Tilburgers zetten de bepa lende spelers van Terneuzen op de juiste momenten vast. Fabian Wilson was de enige speler die over de flanken doorkwam tot aan de achterlijn. Terneuzen kwam uit een stilstaande fase gelukkig op voorsprong kwam. Een hoekschop van Remco van leeuwen werd door alles en iedereen gemist. Roel Alberti was attent aan de tweede paal en scoorde zijn vierde compe titietreffer van het seizoen. Eerder deed hij dat tegen Goes, Unitas en Halsteren. „Normaal met het hoofd. Vandaag met de voet." Saillant detail: drie van deze vier treffers van Alberti waren beslis send voor de overwinning van Ter neuzen. „Sinds een paar jaar mag ik bij stilstaande situaties mee naar voren. De tegenstander is daar op berekend, want ik krijg nu elke keer een extra mannetje op me." Voor Terneuzen breekt een cru ciaal paasweekeinde aan. Zaterdag worden de resterende 48 minuten van de gestaakte wedstrijd tegen Oosterhout gespeeld, waarin Ter neuzen een 2-o-voorsprong moet verdedigen en de tegenstander door drie rode kaarten slechts acht veld in het veld mag brengen. Maandag wacht Roosendaal en wordt zo goed als zeker de tweede periode binnengehaald. Het doel saldo van Terneuzen is namelijk praktisch onbereikbaar. Hiensch: „De druk wordt steeds groter. We spelen nog zes finales. Die moeten we winnen. En dan nog zijn we af hankelijk van de resultaten van Goes." Terneuzen-'t Zand 1-0 (0-0). 76. Roel Alberti 1-0. Scheidsrechter: M. van Ber- kel (Son). Gele kaart: Norris Hennekam ('t Zand). Aantal toeschouwers: 175. AARDENBURG - Een sterk spelend Roosendaal heeft gisteren met 5-0 gewonnen bij Aardenburg. De ploeg van trainer Reinald Boeren was heer en meester en liep een voudig uit naar een dikke overwin ning. Koploper Goes boekte een ruime zege bij RCD. Het duel ein digde na een 2-2-ruststand in 2-5. Aardenburg-Roosendaal 0-5 (0-2): De Zeeuws-Vlaamse forma tie van waarnemend trainer Rob bie de Clerck kwam er niet aan te pas. Trainer Robbie de Muynck was gisteren niet van de partij, hij is herstellende van een kaakopera- tie. Aardenburg had slechts twee wissels en na vijftien minuten scoorde Barry Perk. Hij kwam al leen voor de keeper en rondde be heerst af. Aardenburg probeerde wel aan te vallen, maar de doelpunten kwa men van Roosendaal. Op slag van rust schoot Robin Franken de bal in de kruising (0-2) en net na rust was Perk het eindstation na een goedlopende aanval (0-3). De bezoekers geloofden het daar na wel. Middenvelder Steven de Croock van Aardenburg kreeg tot tweemaal toe de kans óm te sco ren, maar hij schoot twee keer op de paal. Aan de andere kant schoot Jan Konings wel raak: 0-4. In de blessuretijd werd het zelfs nog 0-5 door Ruud Vijfvinkel na wederom een uitstekende aanval. Roosendaal was duidelijk de bo venliggende partij en ging effectief om met de kansen. Aardenburg daarentegen krijgt het maar niet voor elkaar om thuis op een slecht veld een fatsoenlijk resultaat neer te zetten. Misschien lukt het ko mende zaterdag thuis tegen koplo per Goes wel. RCD-Goes 2-5 (2-2): Als Goes op stoom komt, is de ploeg niet te stoppen. Dat bewees het elftall van trainer Gérard de Nooijer gis teren op het veld van degradatie kandidaat RCD. Na de snelle 0-1 (binnen een minuut) werd het 2-5 voor de Bevelanders. Goes scoorde in de laatste wedstrij den moeizaam. Daardoor liep de voorsprong in de competitie terug en werd het elftal uitgeschakeld in de districtsbeker. Gisteren liep het ineens weer op rolletjes. In Dord recht regende het kansen voor de gasten, die er vijf benutten. Lunven Vermeer opende de score namens de Bevelanders. Hij was ook goed voor de 2-1. Na de rust schoten Ray Kroon, Yves Nyemb en Niels Paardekooper raak. „Met deze zege en de manier waarop we speelden, hebben we de kater van de uitschakeling in de beker weggespoeld", zei De Nooijer. 8SSSRSK2K5SSESS: TERNEUZEN - Axel hield aan een doelpuntrijk duel met Zeelan- dia-Middelburg een punt over. De Zeeuws-Vlaamse zondag-derdek lasser speelde na een spectaculaire inhaalrace met 4-4 gelijk. HW'24 versloeg Hoeven met 1-0. Zeelandia Middelburg-Axel 4-4 (3-1): Dankzij een prima fase tus sen de 71e en de 77e minuut sleep ten de Axelaars nog een punt uit het vuur. De thuisploeg keek al vroeg tegen een 0-1-achterstand aan door een doelpunt van Danny Aarnoutse. Axel zakte weg toen Steven Seedo in de tiende minuut een vrije trap hard binnenschoot: 1-1. De ban was gebroken en de thuis ploeg kwam ook al snel op voor sprong. Alberto Conde Morgado werd neergehaald in het straf schopgebied en Jerfey Booy schoot de penalty beheerst binnen: 2-1. Even later was Booy opnieuw tref zeker. Na de rust werd het zelfs 4-1 via Conde Morgado. De wedstrijd leek gespeeld en de drie punten voor Zeelandia Mid delburg waren in gedachten al bin nen. Axel ging echter alles of niets spelen en vocht zich terug in de wedstrijd. In de 71e minuut kreeg Jaimy de Visser de bal met een ge lukje mee en schoot de 4-2 achter keeper Tim Blind. Een minuut later was het weer raak, ditmaal nam Soufian Doorns een doelpunt voor zijn rekening: 4-3. Axel zette door en de Middel burgers kregen het steeds moeilij ker. De inzet en de strijdlust van Axel betaalde zich nog verder uit toen Jari Vyaene in de 77e minuut de 4-4 maakte en daarmee de eind stand bepaalde. HW'24-Hoeven 1-0: De thuis ploeg speelde in een te laag tempo tegen de hekkensluiter. Te veel spe lers bleven ver van hun normale niveau verwijderd en de wedstrijd leek dan ook uit te draaien op een doelpuntloos gelijkspel. Vier minuten voor het einde werd Evert van den Berg echter alsnog matchwinnaar voor HW'24: 1-0. Kort hierna werd een doelpunt van Tim de Feijter afgekeurd we gens buitenspel in de hieraan voor afgaande situatie. Hoeven profi teerde nog bijna van de verwar ring die deze situatie opleverde door uit een snelle tegenaanval de gelijkmaker te scoren, maar deze tegenvaller bleef de Hulstenaren bespaard. HW'24 staat nu gedeeld tweede met veertig punten uit twintig duels. Dosko leidt met 44 punten uit evenzoveel duels. door J05 van Belzen Derek de Booij van RIA W. (rood shirt) wordt fel op de huid gezeten door een Breskens-verdediger. Jeffrey Buize (links) kijkt toe. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - In de strijd om de tweede plaats in de vierde klasse van het zondagvoetbal eindigde Steen-Patrijzen onbeslist (1-1) en verloor Jong Ambon op eigen veld met 1-3 van Walcheren. Voor Ro bur en Sluiskil viel het doek. Beide ploegen verloren met 1-4 van res pectievelijk Biervliet en Clinge. Voor Hontenisse wachten na de 0-2-thuisnederlaag tegen Oostburg nog spannende weken. Robur-Biervliet 1-4 (0-1): Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. In de 42e minuut werd het 0-1 door Eric Dieleman uit een strafschop. De thuisploeg kwam na tien minuten in de twee de helft langszij door Pol Hop mans: 1-1. Een beoordelingsfout van de Robur-doelman stelde Jor- di Verstraete in staat de 1-2 aan te tekenen. Even later liepen de be zoekers uit naar 1-3 uit een vrije trap van Stefan Janse. In de slotmi nuut bepaalde Tim Bogaart de eindstand op 1-4. Steen-Patrijzen 1-1 (1-1): De eer ste twintig minuten waren in het voordeel van de thuisploeg, die in deze fase op voorsprong kwam door Serge Merckx: 1-0. Hierna kwam Patrijzen beter in de wed strijd, wat in de 35e minuut leidde tot de gelijkmaker van Raymond Rovers: 1-1. In de tweede helft gin gen beide ploegen op zoek naar de winst, zonder dat dit doelkansen opleverde. Clinge-Sluiskil 4-1 (1-0): Mede doordat Peter Drumont een straf schop onbenut liet, duurde het tot de 35e minuut voordat een sterker Clinge het overwicht ook op het scorebord tot uitdrukking bracht. Thomas Leeghwater brak de ban door 1-0 aan te tekenen. In de tweede helft liep de thuis ploeg uit naar 4-0 door treffers van Jurgen Ras en Davy van Puij- velde (2x). In de slotfase kopte Shegbert van Uijtrecht nog wel zijn zevende seizoenstreffer bin nen, maar dit was slechts nog voor de statistieken van belang: 4-1 met degradatie voor Sluiskil als gevolg. Hontenisse-Oostburg 0-2 (0-1): Reservedoelman Jeroen Ram- mant, vervanger van de geblesseer de Anthony de Muér, sleepte Oost burg door de eerste fase van de wedstrijd. Na twintig minuten was het aan de andere kant wel raak na weifelend ingrijpen van de Hontenisse-defensie: 0-1 door Ar jen Versluis. Nog voor de thee liet Jeroen Verschuren, die ook nog een doelpunt afgekeurd zag wor den, een opgelegde kans op de ge lijkmaker onbenut. In de tweede helft drong de thuisploeg aan, maar stichtte weinig gevaar. Kort voor tijd besliste Raoul Schippers de wedstrijd definitief in het voor deel van Oostburg: 0-2. Jong Ambon-Walcheren 1-3 (1-2). Da- ryl Hollander 0-1, eigen doelpunt 0-2, Zico Tomasoa 1-2, Robbert de Looff 1-3. vsr-m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69