Alberti schiet Temeuzen naar RIA W. na één seizoen weer terug in 361 sport Vlissingen op koers voor periodetitel Remco Felius bezorgt RCS drie punten Peter Nieskens schiet Cadzand naast MZVC Hoek 2 klimt op naar de derde plaats Terneuzense Boys 2 weer nipt onderuit Terneuzen boekt een moeizame zege op 't Zand. In de race om de titel blijft de formatie van trainer Diederik Temeuzen won de laatste viifcomPetitie- Hiensch daardoor op het vinkentouw zitten. puntverlies geleden (1-1). maandag 18 april 2011 VLISSINGEN Vlissingen komt steeds dichter bij promotiewedstrijden. Zelf won de zondag-eersteklasser gisteren in een slechte wedstrijd met 2-0 van EFC. Concurrent in de derde perio de Nulandia verloor van RCS. Mohammed Benkaddour was na de rust twee keer trefzeker namens de Walchenaren. De tweede treffer kwam er op aangeven van Sinan Coban. Vlissingen is in de winning mood. De laatste vijf wedstrijden (uitgezonderd de inhaalwedstrijd tegen Nuenen) werden allemaal in een overwinning omgezet NULAND Door een 2-1-overwinning bij Nu landia heeft hekkensluiter RCS de aansluiting weer gevonden in de eerste klasse van het zondagvoet bal. De ploeg uit Oost-Souburg heeft twintig punten uit 21 duels, ééntje minder dan de nummer voorlaatst RKJVV. Remco Felius was het goudhaantje voor RCS. Hij scoorde zowel voor als na de rust. Uit een klutssituatie werd het nog 1-2. De ploeg van trai ner Michel Leonhart heeft nog vijf wedstrijden om zich in veiligheid te spelen. SLUIS Cadzand pakte zijn vierde punt van het seizoen. Tegen het Middel burgse MZVC speelde de West Zeeuws-Vlaamse zaterdag-vierdek lasser met 2-2 gelijk. MZVC nam na twintig minuten de leiding via Alexander Bom, maar leverde die voorsprong weer in na een rake vrije trap van Peter Nieskens. Op slag van rust was Wouter de Vries trefzeker voor MZVC. In de tweede helft, waarin Cadzand goed voor de dag-kwam, schoot Nieskens van af elf meter de 2-2 binnen. WERKENDAM Hoek 2 moest zaterdag ver reizen voor slechts zestien minuten voet bal. In het restant van de eerder dit seizoen gestaakte uitwedstrijd te gen Kozakken Boys bleef de Zeeuws-Vlaamse reserve-hoofd klasser op de been. Van 0-2 werd het 0-3, waardoor Hoek 2 nu op de derde plaats staat De destijds door doelpunten van Regilio Pinas en Nick de Jong verkregen voorsprong werd twee minuten voor tijd uitge breid naar 0-3 door een treffer van Gert-Jan Hamelink. LEERDAM In de strijd om lijfsbehoud in de re- serve-hoofdklasse werd Terneuzen se Boys 2 zaterdag voorbijgestreefd door LRC 2. In een rechtstreeks duel met de concurrent verloren de Terneuzenaren opnieuw met 0-1. De enige treffer in het gelijkop- gaande duel viel acht minuten voor tijd uit een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied. Met nog twee wedstrijden te gaan staat Terneuzense Boys nu voor laatste met een totaal van negen tien punten. LRC heeft 21 punten. 5 TWEEDE KLASSE ZONDAG duels. Uit bij 't Zand werd het laatste door Jurgen Naeye WESTDORPE - Terwijl de suppor ters van RIA W. het Bengaals vuur en de roodwitte rookpotten al hadden ontstoken, was voorzit ter Walter van Haelst, na de 2-0-winst tegen Breskens, nog druk aan het bellen met een be stuurslid van Steen. Waren de Westdorpenaren nu wel of geen kampioen? J.ong Ambon had verlo ren van Walcheren, zover was dui delijk, maar wat was de uitslag van het duel in Sint Jansteen? Het ant woord liet lang op zich wachten, maar uiteindelijk kregen de spe lers, zittend in het zestienmeterge bied, om half vijf het verlossende woord. Steen had gelijkgespeeld te gen Patrijzen, waardoor de titel een feit was en het feestgedruis los barstte. Trainer Jean Pierre Hubregsen kreeg van zijn doelman een uitge breide champagnedoop aangebo den. De oefenmeester uit Terneu zen, die zijn tweede titel als hoofd coach vierde, genoot zichtbaar van de feestvreugde. In de winterstop won zijn team het prestigieuze soc- certoernooi en nu, drie maanden later, viert hij de promotie naar de derde klasse. „Mogen we nu spre ken van de dubbel?", vroeg Hu bregsen zich lachend af Met de derde klasse in het vooruitzicht wordt er druk naar versterking ge zocht. Hubert van den Hemel en Steve Kesteleyn stoppen en Shurandall van Uijtrecht heeft overschrijving naar Biervliet aangevraagd. De komst van Kenneth Okorley (Axel) is nagenoeg rond, maar Hu bregsen hield zich vooralsnog op de vlakte. „Door het vertrek van Hubert en Steve zijn we op zoek naar centrale verdedigers. We zijn in gesprek met meerdere spelers. De overige selectiespelers hebben aangegeven te zullen blijven, maar je weet het maar nooit. Toch zou het me verbazen als er nog spelers zouden weggaan", zei Hubregsen. De overwinning op Breskens kwam moeizaam tot stand. De be zoekers lieten de koploper het spel maken en speelden op het midden veld zeer compact, waardoor de thuisploeg moeite had om een kans te creëren. Pas in de 35e mi nuut was RIA W. voor het eerst ge vaarlijk. Breskens-goalie Roy den Dunnen voorkwam met zijn voet dat Derek de Booij de score ope nende. Aan de andere kant kwam doelman Jeffrey Wuijtack met de schrik vrij toen een mislukte voor zet van Tom Meijet de onderkant van de lat raakte. Nadat de sterk spelende Tim van Herreweghe de lat had geraakt, tik te Ludovico Cantoro vlak voor de rust de 1-0 binnen. Na de hervat ting drong het in degradatienood verkerende Breskens fel aan. Vrije trappen van Johnny de Jaeger en Kjeld Verschorre troffen geen doel en een kopbal van diezelfde Ver- schorre belandde op de binnen kant van de paal. „Daar kwamen we goed weg. Als je bovenaan staat, heb je blijkbaar het geluk dat zo'n bal nét niet binnenvalt", sprak Hubregsen. In de slotfase stelde Ferdi Kabal de zege veilig door de 2-0 binnen te schieten. Trainer Henk Ottens, die in de res terende duels tegen Biervliet (uit) en Patrijzen (thuis) moet voorko men dat Breskens naar de vijfde klasse afdaalt, zag de inzet van zijn elftal niet beloond. „Er zat van daag meer in, maar het geluk was niet aan onze zijde. Hun individue le kwaliteiten gaven uiteindelijk de doorslag. Ze zijn de terechte kampioen in deze klasse", aldus Ottens. RIA W.-Breskens 2-0 (1-0). 45. Ludo vico Cantoro 1-0, 86. Ferdi Kabai 2-0. Scheidsrechter: H. Lambregts (Steen bergen). Aantal toeschouwers: 150. Vreugde bij Terneuzen nadat de Zeeuws-Vlamingen op een 1-0-voorsprong zijn gekomen. Maik de Wolf, Fabian Wilson, Bert den Hamer en doelpuntenma ker Roel Alberti (van links naar rechts) vieren een feestje. Dominique Verlinde en Tom Janssen zijn nog onderweg. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68