i6l zeeland De twist was toen in PZC Kinderen met poëzie in bundel Batterijoplader zeeland in de vorige eeuw agenda Evenwichtige en webwinkel) Milieu vriendelijk pzc.nl/webwinkel maandag 18 april 2011 Opnieuw een dorpsgezicht uit de serie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgie rig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Als mijn geheugen mij niet bedriegt, zie ik op de raad- kaart van vorige week een foto van het toenmalige gemeente huis in Colijnsplaat'. Het geheu gen laat P. Karman uit 's-Heer Arendskerke niet in de steek, de raadkaart betreft inderdaad het voormalige raadhuis in Colijns plaat. Joke Moerland herkent haar geboorteplaats. De in 1949 gebo ren Moerland kent het gemeente huis nog als snackbar met jukebox in het begin van de jaren zestig. „Ik was een tiener en deze plek was the place to be. De exploitant van de snackbar, een zoon van de voormalige ffietverkoper Janna Kunst, kon de bezoekers in die tijd niet altijd goed aan. Ik herinner me de keer dat hij door het patat luik naar buiten kwam kruipen om zijn gezag te laten géiden." Ook Nel Minneboo-Huissoon uit Colijnsplaat kent het oude raad huis aan de Havenstraat als cafeta ria. „Hier werd vroeger recht ge sproken en is menig bruidspaar ge trouwd. In 1961 is de heer Th. Mar- cusse er een cafetaria begonnen. Ik was toen dertien jaar én woonde GRONINGEN - Poëzie van Meivin van der Borgt uit Hansweert en Tijda Tulek uit Oost-Souburg is sa men met die van 98 andere basis schoolleerlingen opgenomen in de bundel De zon schijnt streepjes. De ze werd gisteren in Groningen ge presenteerd tijdens de Grote Fina le van de jaarlijkse landelijke dicht wedstrijd Kinderen en Poëzie, be stemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Aan deze wedstrijd hebben dui zenden kinderen uit het hele land meegedaan. De honderd mooiste, beste en leukste gedichten werden opgenomen in de bundel. De jon ge dichters en hun familie waren uitgenodigd om gisteren naar Gro ningen te komen. Daar werden ook de winnaars van de hoofdprijzen bekendgemaakt. Lukas Schaap (10) uit Rotterdam schreef volgens de jury het beste gedicht: Einde getiteld. De kinder jury koos' voor Schoolplein van Ni- coline Hertogs (11) uit Riel. Uitvoering van de Matthaus-Passion in Aardenburg. op de hoek van de Voorstraat. In de winter mochten we er op zater dagavond binnen zitten met een glas cola en hebben we er leren twisten. Die dans was toen in." Volgens Kees Stevense uit Middel burg is het pand gebouwd in 1769. „Het heeft in de loop der jaren on der meer gediend als gerechtshuis, polderhuis en gemeentehuis. Na vele jaren van leegstand en verkrot ting vond in 1979 restauratie plaats." In 1941 verloor het ge meentehuis zijn functie, schrijft P.C. Snoep uit Goes. „Toen is de gemeente Colijnsplaat samenge voegd met de gemeente Kortgene en werden de gemeentezaken van daaruit geregeld." Volgens M. van Laarschot uit Wissenkerke heeft de jeugd nog in het gebouw ge speeld toen het jaren leegstond. „Bram Verburg kocht het destijds en heeft het helemaal opgeknapt. De familie Verburg leeft niet meer en nu woont Anton van der Wee- Ie met zijn vrouw er in." Waardebonnen gaan naar: M. Geelhoed in Middelburg, mevr. Bouwense in Goes en M. van Laarschot in Wissenkerke. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Filosofisch café in het kader van de cul- tuurweek van de Roosevelt Academy. Thema is 'Authenticiteit'. Discussies tus sen studenten RA en andere geïnteres seerden. Raadzaal Stadhuis op de Markt, 19.30 uur. Zierikzee Lezing: Pasen in de beeldende kunst. Weststraat 9, 20.00 uur. PODIUM Middelburg Hét 'Magie Cabaret Theater Diner' van Rob en Emiel in de Stadsschouwburg is deze avond geannuleerd, maar wordt wel gehouden op 19 en 27 april Restaurant Stadsschouwburg, 19.00 uur. door Jeanette Vergouwen Een van de geliefde uitvoe ringen van de Matthaus Passion van Bach is deze van de Nederlandse Bach- vereniging. Dit is mede te danken aan het feit dat de vereniging regel matig kiest voor een andere diri gent. Daardoor zijn er elk jaar sum miere, maar wel essentiële verschil len. De dubbelkorigheid van de compositie was transparanter om dat de kwartetten solisten 1 en 2 toegevoegd werden aan de repiënisten. Dus de twee koren be stonden ieder uit acht (solistische) vocalisten. Nadeel in Aardenburg is, dat het koor zo smal is dat de vocalisten (te) ver van elkaar staan en daar door klonken de stemmen niet al tijd homogeen. Maar een kniesoor die daar aan tilde. Echt jammer was dat de evangelist Jan Kobow zijn partij zong vanaf de kansel. Het klankbord boven zijn hoofd smoorde de klanken en ik hoorde MUZIEK Matthaus Passion van Bach Door de Nederlandse Bachvereni- ging, Kampen Boys Choir en solis ten o.l.v. Konrad Junghanel. Gehoord op zaterdag 16 april in de Sint Baafskerk in Aardenburg. in de pauze dat de mensen die ach teraan zaten hem minder goed hoorden. Hij zong met veel drama tiek en vertelde echt. Soms maak te hij gebruik van triple piano en was dan zelfs vooraan nauwelijks te verstaan. Peter Harvey bracht de Christus- rol genuanceerd en met gedoseer de dramatiek. De mannelijke alten Dimitry Egorov en William To wers overtuigden beiden ten volle. Ook bas Markus Flaig bracht zijn aria's intens en zuiver. De tenoren Charles Daniels en Julian Podger Power Herlaadt wegwerpbatterijen De batterijlader die zowel oplaadbare als wegwerp batterijen oplaadt. Elk jaar worden er in Nederland ruim 400.000.000 bat terijen verkocht, waarvan 90% wegwerp batterijen zijn. Een gedeelte hiervan wordt gerecycled maar het over grote deel verdwijnt bij het huisvuil. Met de Eco Power alkaline batterijlader kunt u uw wegwerp batterijen tot 20x weer opladen. Advies €39,95 Lezersprijs €22,95* exclusief 4,95 verzendkosten categorie diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60