binnenland 15 opgestapt Goed cijfer bestrijding darmkanker Politie vindt tientallen getuigen via flyeractie °$3) W\ Overvallers sluiten gezin hele nacht op in kelder boerderij eeuwen Koninkrijk 'om persoonlijke redenen' Arts doodt honden na wens overleden bazin Onderzoek crash Tripoli gesaboteerd Oud-directeur wil einde 'demonisering' Ambulance rijdt tegen muur van stenen Swiss m Sense maandag 18 april 2011 verschillende festiviteiten. Ruud Lubbers, die wordt gezien als een vertrouweling van konin gin Beatrix, werd in februari 2010 door toenmalig minister-president Jan Peter Balkenende gevraagd voorzitter te worden van de stich ting die de festiviteiten moest orga niseren. Balkenende maakte dat destijds bekend op zijn wekelijkse persconferentie en in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de RVD was er geen urgentie om het onverwachte vertrek van Lubbers en het aanstellen van een opvolger bekend te maken. De festiviteiten beginnen immers pas in 2013, wan neer wordt herdacht dat Neder land tweehonderd jaar eerder zijn onafhankelijkheid herkreeg. Balkenende wilde dat het Natio naal Comité bijzondere aandacht zou besteden aan de bewustwor ding van het Nederlands democra tisch bestel, kennis van de rechts staat en de Grondwet en het bevor deren van verbondenheid en saam horigheid in Nederland. Stuk voor stuk punten waarop het kabi- net-Rutte met zijn gedoogpartner PW zouden kunnen botsen met Lubbers. ASSEN De Partij voor de Dieren gaat staats secretaris Henk Bleker vragen stel len over het doden van gezonde huisdieren. Dat zegt het Kamerlid Esther Ouwehand. Ze is ontstemd over een bericht waarin een dieren arts wordt geciteerd die drie oude, maar nog gezonde honden heeft la ten inslapen. Dat was de laatste wens van de overleden bazin. HILVERSUM Libische autoriteiten hebben vanaf het begin geprobeerd het onder zoek naar de vliegramp in Tripoli te saboteren. Dat zegt een deskun dige die uit het onderzoeksteam is gestapt, meldde de NOS gisteren. Li bië wilde de crash toeschrijven aan een hartaanval bij een van de pilo ten. De deskundige denkt dat de ramp een combinatie was van ver moeide piloten en slecht zicht. WOERDEN AMSTERDAM Ex-directeur Albert Drent van kin derdagverblijf Het Hofnarretje wil dat minister Opstelten (Veiligheid) advocaat Richard Korver verbiedt hem nog langer te 'demoniseren'. Dat heeft zijn woordvoerder ge meld. Korver vertegenwoordigt tientallen ouders die betrokken zijn bij de zedenzaak. Drent vreest voor zijn persoonlijke veiligheid. DOORN Een ambulance is zaterdagochtend vroeg in Doom op een muur van bakstenen gebotst. Onbekenden hadden deze muur van drie stenen hoog over de hele breedte van de provinciale weg gebouwd. Dat heeft de politie gisteren gemeld. De ambulance was op weg naar een spoedklus. Niemand raakte ge wond. De stenen waren afkomstig van een pallet langs de weg. Bij een overval op een boerderij in Woerden is in de nacht van zater dag op zondag een heel gezin opge sloten. De gewapende daders dron gen de woning rond elf uur 's avonds binnen en bedreigden de oppas en twee van de kinderen. Een meisje van vier lag toen boven te slapen. De inbrekers sloten het drietal vervolgens op in de kelder. Toen eveo later de vader van het ge zin en zijn vriendin thuiskwamen, werden ook die vastgebonden in de kelder. De daders hebben de boerderij ruim twee uur doorzocht en een nog onbekend bedrag mee genomen. Toen het 4-jarige meisje 's ochtends wakker werd en de rest van het gezin niet in het huis aan trof, ging ze naar de buurman, die de politie waarschuwde. Niemand van de slachtoffers raakte overi gens gewond. De politie heeft nog geen idee waar de daders gezocht moeten worden. Ze zoekt getuigen die iets verdachts hebben gezien op of rond de 's Gravensloot, waar de overval plaatsvond. AMSTERDAM - Nederland behoort tot de Europese top op het gebied van darmkankeroperaties. Slechts 4 procent van de patiënten over lijdt hier na het verwijderen van een tumor in de dikke darm. Het gemiddeld sterftepercentage ligt in veel Europese landen hoger, soms zelfs op zeven procent. Dat blijkt uit de gegevens van 8.000 Nederlandse darmkankerpa tiënten die vorig jaar zijn geope reerd, verzameld door de Stichting DICA. De resultaten worden vandaag ge presenteerd op een medisch con gres in Amsterdam. Het is niet"precies bekend waarom Nederland zo goed scoort. „Daar is nog weinig onderzoek naar ge daan", zegt Rob Tollenaar, be stuurslid van de Nederlandse Vere niging voor Heelkunde en hoogle raar chirurgische oncologie in Lei den. „Is het heel. goede chirurgie, of is juist de zorg na de operatie erg goed? Waarschijnlijk de combi natie." Een deel van de darmkankerpa tiënten krijgt na de ingreep com plicaties. De stukken darm moe ten na het verwijderen van een tu mor weer aan elkaar worden ge naaid. Als dit niet goed geneest, kan een gevaarlijke lekkage ont staan. „Het is essentieel om zo'n lekkage zo vroeg mogelijk op te sporen. Hiervoor moet je de pa tiënt wel goed volgen." Nederland blijkt ook relatief veel kijkoperaties te doen. Net zo veilig als een gewone operatie, maar veel minder belastend voor de patiënt. liipill in Haarlem, het eindpunt van de tocht, kwamen 100.000 mensen naar de praalwagens kijken. foto Freek van den Bergh/ANP ALPHEN AAN DEN RIJN - Het uitde len van 15.000 flyers in'winkelcen- tra in Alphen aan den Rijn heeft de politie zaterdag tientallen nieu we, mogelijk belangrijke getuigen opgeleverd van de schietpartij van vorige week zaterdag. Agenten van het korps Hollands Midden deel den de folders zaterdag in vier win kelcentra uit met het verzoek aan getuigen om zich te melden met informatie over de schietpartij. De flyers werden ook verspreid onder ruitenwissers van auto's in de om geving. In Alphen aan den Rijn zijn zater dag drie slachtoffers van de schiet partij van vorige week zaterdag be graven. Het gaat om een echtpaar (een man van 49 en een vrouw van 45) en een 80-jarige man. Waarnemend burgemeester Bas Eenhoorn van Alphen aan den Rijn en een aantal andere bestuur ders waren namens de gemeente bij de begrafenissen aanwezig. Eer der deze week werd een 42 jaar oud slachtoffer van Syrische af komst begraven. De gemeente heeft zaterdag een e-mailadres geopend waar men sen hun persoonlijke boodschap voor de gewonde slachtoffers en de nabestaanden van de overlede nen heen kunnen sturen: pbfamiliecontact@aadr.nl. Lifestyle 222 O A OA- elektrische uitvoering I -x^FZ-Vj,- 160 x 200cm www.swisssense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tei: (0118) 60 65 94 2E PAASDAG MAANDAG 25 APRIL 10.00-17.00 uur Prijswijzigingen en/óf zetfouten voorbehouden. Week 16. Dutch Design Nederland frame Pocketveren USA Stoffen België

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5