een apk-keuring' zeeland 115 Kunstroute weekend is gewoon feest in Graauw Telfort mobiel Nu 300 minuten plus internet op je mobiel risico's voor hartkwalen Dronken automobilist rijdt tegen auto Rijbewijs na een maand al kwijt /-V, CAPPENDIJK TOYOTA Toyota RAV4 De eerste 9 maanden van 39,90 voor maar Sony Ericsson Xperia arc Incl. 16 GB geheugenkaart Toestelprijs19,- Werkt in je voordeel telfort.nl Telfort winkels Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto maandag 18 april 2011 Z MEEST GELEZEN 1. Rijbewijs na maand alweer kwijt 2. Rem op uitbreiding Braakman 3. Gebouw de Koegors officeel open EN VERDER Ook zo benieuwd naar de uitslag van het vijfde van Terneuzen? Kijk op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl van deze dag, op de fiets. Bij bin nenkomst konden ze hun tanden in een appeltje zetten, maar kre gen daar twintig meter verder spijt van. Daar stond immers een uitno digende tafel van restaurant-bar La Vie vol luxe hapjes. Maar vooral ook lekker en verantwoord. En thuis gemakkelijk te maken met behulp van een duidelijke recep- tenkaart. „We willen de mensen een beetje stimuleren om bij ver jaardagen eens iets anders op tafel te zetten dan bitterballen", zegt Edward Lauret van La Vie. Bert Gelderland is 73, maar je zou hem zomaar ook twintig jaar jon ger kunnen geven. „Altijd gesport, vooral hardlopen, ook mara thons", zegt Bert, terwijl de band om zijn arm wordt opgepompt. De bloeddruk met wijst 120 bo ven- en 80 onderdruk aan. Perfect. „Maar hij wordt thuis ook goed on derhouden", lacht zijn vrouw Het- ti. Tegenwoordig houdt Bert het bij zwemmen, fietsen en wande len. Een goed recept om je hart in conditie te houden. TVvee kilootjes afvallen, is het ad vies voor Wim Carabain, hoofd van de afdeling hotel van het ZorgSaam ziekenhuis. Hoewel alle denkbare medische zorg letterlijk om de hoek van zijn werkkamer is te vinden, is het nooit bij hem op gekomen om een hartfilmpje laten maken, cholesterol laten meten of suiker laten controleren. „Je werkt in het ziekenhuis, maar daar denk je niet aan." De infodag maakte hem toch nieuwsgierig. Dan breekt er lichte paniek uit. Een oudere bezoeker is onwel geworden. Hij had geen betere plek kunnen tref fen met zoveel medische deskundi gen in de buurt. Er wordt dan ook meteen eerste hulp verleend. De ambulance wordt opgeroepen om de man voor alle zekerheid maar even voor onderzoek naar het zie kenhuis te brengen. Peter Engelbrecht was vorig jaar de zevende patiënt die met spoed het ziekenhuis in Terneuzen werd binnengebracht voor een dotterbe handeling. Hij had wat pijn op z'n borst en in zijn kaak. Op het punt je van zijn tong. Dat kan nooit op een hartaanval duiden, dacht hij nog, want dan moet toch ook je arm pijn doen? Niet dus. Hij kreeg ontzettend veel pijn op z'n werk en een collega bracht hem snel naar het'ziekenhuis. Hij was nog maar 42. „Ik ben er wel heel trots op dat Ter neuzen een dottercentrum heeft, het was mijn redding." Eén dotter- behandeling was niet genoeg, want zes weken later moest Peter nog eens. Op de informatiedag kon hij zich zaterdag aan de hand van een demonstratiemodel eens op zijn gemak laten uitleggen hoe dat dotteren precies in z'n werk gaat. Toevallig door dezelfde ver pleegkundige die hem toen hielp. „Ia, je schrikt wel. Ie gaat anders le ven. Ie bent vooral in het begin voor alles bang. Je zelfvertrouwen is nul. Nu gaat het weer stukken beter. Het voordeel van heel die toestand is dat ik nu wel jaarlijks een apk-keuring krijg en dat geeft me wel een goed gevoel." Straattoneel tijdens de Kunstroute in Graauw: vrouwtje moest met sleutel tje worden opgewonden voordat ze verder kon. foto Mark Neelemans door Jeanette Vergouwen GRAAUW - Misschien iets minder druk dan vorige edities, maar de stroom belangstellenden was toch aanzienlijk. „Een bewijs van saam horigheid van een dorp dat Graauw met de Kunstroute op de kaart zet. Er komen mensen uit Vlaanderen en de regio. De bezoe kers komen nu gerichter dan vroe ger. Er wordt veel gevraagd aan de 78 deelnemers en het aanbod is dit jaar heel divers", vertelt Rita Ja- berg. In haar Theetuin lopen mini maal honderd mensen rond en de groep Butterfly Stars trekt met straattoneel en clownerie veel be langstelling. Een regelmatige bezoekster van de AXEL In de Margrietstraat in Axel is zon dagochtend rond half vijf een 34-ja- rige automobilist uit die plaats aan gehouden. De man was, onder invloed van al cohol, tegen een geparkeerde auto gereden. Bij zijn aanhouding ver zette hij zich. De man kreeg een rij verbod van twee uur. Kunstroute vertelt dat ze elke keer verrast wordt. „Ik kom van Langen- dam en ben in Graauw op school geweest, voor mij is het ook een stukje nostalgie. Maar dit jaar is het echt aangenaam om rond te lo pen, goed weer en heel veel afwis seling." In de school is het con stant druk en veel mensen vinden het prettig dat ook de kerk open is zodat ze het interieur eens kun nen bekijken. De workshops lopen vlot, zelf de handen uit de mouwen steken be valt de bezoekers dus ook. Twee dagen hebben bezoekers zich ge laafd aan kunst en versnaperingen. Volgend jaar is er absoluut weer een kunstroute, misschien met an dere kapiteins aan het roer. SINT JANSTEEN Een 28-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst die nog maar een maand haar rijbewijs had is het al weer kwijt. De vrouw werd zater dagochtend onder invloed van alco hol aangehouden op de Verrekijker in Sint Jansteen. Ze had meer dan vier keer zoveel gedronken als toe gestaan. I TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanwég 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 158 pk-motor Leverbaar in 2- en 4-wheeldrive Nu bij ons in de showroom! Today Tomorrow Toyota Vanaf 28.475,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59