14 Terneuzen wil van erfpacht af 'Nu krijg ik elk jaar wél 'pplai Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Erfpachters krijgen koopaanbod INFODAC CARDIOLOGIE Honderden mensen laten zich informeren over Ruim 800 wandelaars komen af op derde omloop Vestingstad Hulst 'We horen nooit over problemen in Overslag' Terneuzenaar in cel na uitdelen klap almanak Tip? redactie@pzc.nl Naam maandag 18 april 2011 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst is er voor UW gemak! Bestel online: kwww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 door Eugène Verstraeten Veel goede voornemens werden zaterdag ge maakt tijdens de infor matiedag over cardiolo gie bij Snowbase in Terneuzen. En tassen vol nuttige informatie gin gen mee naar huis om alles nog eens op het gemak na te lezen. Over 'Het nieuwe eten' bijvoor beeld, de handige calorie-wegwij- zer van de Nederlandse Hartstich ting, of de diabetes-risicotest van het Diabetes Fonds. Vrolijke ge zichten, omdat na het meten van de bloeddruk, cholesterol prikken, een suikertest en een hartfilmpje de conclusie kon worden getrok ken dat het met de gezondheid wel snor zat. Maar ook bedenkelij ke blikken, als de Body Mass Index (BMI) onverbiddelijk aangaf dat er een paar kilootjes af moeten. Dat wordt zweten in de sportschool en de vette hap laten staan. Ruim voordat Snowbase zaterdag ochtend de deuren opende ston den de eerste bezoekers van de in formatiedag, georganiseerd door ZorgSaam, in samenwerking met ADRZ en Revant, al voor de deur. Ruim een uur later waren er zeker driehonderd belangstellenden een kijkje komen nemen. Veel bezoe kers kwamen, geheel in de geest door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil af van de in totaal 241 per celen grond die in erfpacht zijn uit gegeven. De grond wordt te koop aangeboden. Alle erfpachters krij gen nog dit jaar schriftelijk een in dividueel aanbod. Het gaat om 84 percelen die be bouwd zijn met particuliere wo ningen, 11 stukken tuingrond en 21 percelen waarop garages staan. De jneeste erfpachtgrond is uitge geven in de jaren zestig. Gemeen ten deden dat om invloed te kun nen uitoefenen op het gebruik van de grond en de ontwikkeling van de gemeente. Door bouwkavels in erfpacht te geven en niet in eigen dom profiteert de gemeente bo vendien van de waardestijging. Voor het gebruik van de grond is een vergoeding verschuldigd, de ca non, die gekoppeld is aan de waar de van de grond en die periodiek kan worden herzien. In de-voormalige gemeente Axel is bijna geen erfpachtgrond uitgege ven, in tegenstelling tot de voorma lige gemeenten Sas van Gent en Terneuzen. In Sas van Gent liggen de meeste erfpachtpercelen. Standaard werd een erfpachttermijn van 75 jaar aangehouden. De overeenkomsten lopen af na 2030. In 1989 al zijn de gronden te koop aangeboden. Voor de niet verkochte percelen zijn de canons in 1990 opnieuw vastgesteld. Meer dan de helft van de percelen zijn in erfpacht uitge geven aan Woongoed, dat er onge veer 300 huurwoningen op heeft gebouwd. Van de 38 erfpachtovereenkom sten in Terneuzen hebben er 22 be trekking op de binnenstad. Omdat voor elk perceel apart moet worden bekeken welke voorwaar den er gelden, is de verkoopactie een tijdrovend karwei. Het is wel de bedoeling dat alle erfpachters nog dit jaar een aanbod krijgen. HULST - Ruim 800 wandelaars gin gen gisteren vanaf basisschool de Reynaert van start voor de derde omloop Vestingstad Hulst wandel tocht. De wandelsportvereniging Zeldenrust tekende voor de organi satie. De uitgepijlde wandelroutes van 7,15, 21 en 28 kilometer voer de de deelnemers onder ideale wandelomstandigheden door de historische vestingstad Hulst met zijn stadswallen, veste, stadspoor ten, basiliek, stadhuis en stadsmo- len. Naar gelang de gekozen af stand waren ook de Liniedijk en de bossen tussen Hulst en Clinge in de trajecten opgenomen. De meeste wandelaars kozen voor de 15 en 21 kilometer-trip. Zo'n zeven tig kilometervreters draaiden hun hand niet om voor een tochtje van 28 kilometer. OVERSLAG - „Vanuit Overslag ho ren we nooit iets over problemen, maar dat betekent niet dat we niet aan de leefbaarheid werken", zei burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen zaterdag bij de presentatie van het project 'Grenzeloze twee ling'. Dat moet Overslag meer toe ristisch op de kaart zetten als grensdorp. Een onderdeel was de onthulling door Lonink van een kunstwerk van Tony Dielen en twee informatiepanelen op de grens door wethouder Pim Broek- huysen en schepen Piet Penne- man van Wachtebeke. Voor de plechtigheid, met medewerking van de fanfare Concordia, was zo wat het hele dorp uitgelopen. TERNEUZEN - Op de Hoofdweg in jarige man uit Breda een klap in Terneuzen werd zondagochtend het gezicht gegeven.- rond vier uur een achttienjarige in- De achttienjarige is naar Torentijd woner uit die plaats aangehouden, gebracht en is in verzekering ge- De Terneuzenaar had een twintig- steld. BBflMillllli 1 III WH 111 .IIIIWMgWBWS^.jrii'üfajII'lllJllMMaMaaBBMMMBBBBSBg Het gemak van een mobiele telefoon is dat je er foto's mee kunt nemen en die aan iedereen kan laten zien. Dat besefte ook die thuishulp uit Zierik- zee, die een van haar bejaarde cliën ten enthousiast vertelde over haar jongste kleinkind. Ze kwam superla tieven tekort om het meisje te be schrijven. Leuke krullen, mooie ogen, guitige lach, noem maar op. Haar cliënte hoorde het verhaal glimla chend aan. Totdat de thuishulp in eens op het idee kwam de foto's van haar kleinkind op haar mobiele tele foon te laten zien. Nou, ze had niet overdreven, was de constatering. En wat een leuke naam. 'Leuke naam', dacht de thuis hulp. 'Wat bedoelt ze nu?' Nou, antwoordde de vrouw: Nokia. Burgemeester Jan Lonink en kunstrenaar Tony Dielen onthullen samen het kunstwerk op de grens in Overslag. foto Mark Neelemans Niks mis met de bloeddruk van Bert Gelderland (73). Liever nog dan de Infodag Cardiologie bezoeken had hij mee gedaan aan de Zeeuws-Vlaamse marathon. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58