Zeeland PZCL Rem op uitbreiding van Braakman intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 15 Meezingfeest met The Young Ones, Jamai en Tony Neef Brandstichters aangehouden Gardeur event Honderden, laten zich informeren tijdens infodag cardiologie Maandag 18 april 2011 Kunstroute is gewoon feest in Graauw Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BESTEMMINGSPLAN Gemeente Terneuzen stopt medewerking aan procedure voor nieuw bestemmingsplan door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen werkt voorlopig niet meer mee aan een nieuw bestemmingsplan voor de uitbreiding van het vakan tie-eiland Braakman. Burgemeester en wethouders heb ben dat besloten omdat eigenaar Westermeijergroep zich niet heeft gehouden aan de afspraak om in de tweede helft van 2010 een ont- werp-bestemmingsplan gereed te hebben. De gemeente heeft nog een aantal herinneringen gestuurd, maar daarop is volgens wethouder Frank van Hulle niets vernomen. In hun motivatie om niet langer medewerking te verlenen wijzen B en W er op dat er al meer van vijf jaar overleg wordt gevoerd over een nieuw bestemmingsplan voor het recreatiegebied. „En tot op heden is de procedure niet verder gekomen dan het voorontwerp van een der gelijk plan." Verder onderhandelt de gemeente al geruime tijd vruch teloos over het afsluiten van een grondexploitatie- en een vereve ningsovereenkomst. Daarin wordt volgens het principe 'rood voor' groen' geregeld welke tegenpresta tie het vakantie-eiland in de groen- sfeer moet leveren in ruil voor de uitbreiding. Het college ziet een suc cesvolle' afronding van de onder handelingen nog niet binnen 'af zienbare' tijd gebeuren. B en W zeg gen verder geen gegevens te heb ben waaruit blijkt dat de uitbrei dingsplannen voor het recreatiecen trum economisch uitvoerbaar zijn. Tenslotte heeft de gemeente ook te maken met de wettelijke eis dat half 2013 alle bestemmingsplannen ouder dan 10 jaar geactualiseerd moeten zijn. „Op grond hiervan hebben wij besloten niet langer on ze energie te steken in de ontwikke ling en vaststelling van een bestem mingsplan voor het recreatiegebied Braakman." De gemeente is inmid dels begonnen met de voorberei ding voor de herziening van het be stemmingsplan Buitengebied. Daar in worden ook delen van het recrea tiegebied opgenomen. Omdat het plan alleen maar de huidige bestem mingen regelt, worden eventuele uitbreidingsplannen onmogelijk ge maakt. B en W: „Wij betreuren het zeer dat op deze wijze een einde komt aan een proces tot het geven van een noodzakelijke kwaliteitsim puls aan het recreatiegebied Braak man." Pas als er een uitgekristalli seerd plan ligt waarvan de econo mische uitvoerbaarheid is aange toond mag de Westermeijergroep weer bij de gemeente aankloppen. HULST - „Geweldig hoor, jullie kunnen ook echt alles spelen." Een mooier compliment uit de mond van musicalster Tony Neef konden de muzikanten van de Young Ones, onder lei ding van John Curfs, niet krijgen. Voor een vol le zaal met zo'n 1200 muziekliefhebbers trad het orkest zaterdagavond in Den Dullaert in Hulst op met als gastartiest Jamai. Ooit win naar van Idols en vorig jaar nog uitgeroepen tot 'Beste zanger van Nederland'. Uiteraard zong Jamai zijn nummer 1 -hit Step Right Up. Tony Neef praatte het programma met veel humor aan elkaar en zong ook nog een paar liedjes. Vooral na de pauze werd het concert een groot meezingfeest, met een groot aantal Nederlandstalige hits en klassiekers. De tek sten werden geprojecteerd op grote scher men, zodat iedereen kon meezingen. Een lang durig applaus was de beloning voor vele uren repeteren. foto Mark Neelamans lil JiU, I i.H, I,! H JHUWUIII.! PHJMUH ''lliii.LWBgBWMWWMiWMMIal TERNEUZEN - De politie heeft vrij dagavond drie jongens van 16 aan gehouden voor brandstichting in het struikgewas aan de-Hogendijk in Terneuzen. Een agent, buiten diensttijd, zag ze bezig, ging er ach teraan en alarmeerde een collega. Uiteindelijk konden ze twee jon gens aanhouden in de Bel- lamystraat. De derde jongen meld de zich zaterdagmorgen op het po litiebureau in Terneuzen. Ook hij is aangehouden. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Woensdag 20 april Maas Modes heeft In samenwerking ^met Gardeur voor deze dag een extra uitgebreide collectie samengesteld, Er zal een Gardeur specialiste aanwezig zijn óm u te adviseren. Bij aankoop van een Gardeur pantalon ontvangt u een prachtige shawl cadeau! 5, Sas van Gent Tel. +31 (0)115 - 453895 www.maasmodes.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57