Niels Mesu begint sterk Arnemuiden grijpt de titel, 401 sport BC Vlissingen is klaar voor de play-offs Dinja van Liere laat rest in het stof bijten Leeglopend Mytilus sluit volleybalseizoen met winst af Niels Mesu heeft een droomstart in de Inline Cup. In een thuiswedstrijd stijgt de A-rijder uit Middelburg boven zichzelf uit. Hij pakt de derde plaats in de openingswedstrijd. maandag 18 april 2011 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In de laatste wed strijd in de eerste divisie van de basketbalcomperitie lieten de man nen van BC Vlissingen zien dat ze klaar zijn voor de play-offs. Pendra gon werd met af en toe oogstre lend basketbal met 93-58 geklopt. BC Vlissingen moet het nu in een uit- en thuiswedstrijd opnemen te gen Penta uit Drachten. De win naar promoveert naar de promotie divisie en plaatst zich voor de fina le om het kampioenschap. Mannen. BC Vlissingen-Pendragon 93-58: BC Vlissingen begon gretig aan de wedstrijd tegen Pendragon, waar van de vorige keer pas na verlen ging was gewonnen. Met een hoog schotpercentage werd direct een 14-3-voorsprong genomen. Het eer ste kwart eindigde met 20-11. In het tweede kwart ging de scorema chine op volle toeren door, waar door de rust aanbrak bij 50-26. Na de hervatting ging Pendragon ge lijk op tot 68-43. Een nieuwe tem poverhoging zorgde voor 92-49, waarna de Tilburgse ploeg in de slotfase nog wat terug mocht doen. coes - De volleyballers van My tilus hebben zaterdag in stijl af scheid genomen van de regiodivi sie. De Goese formatie won met 3-1 van Spivo. De vrouwen van BOK leden in de laatste competi tiewedstrijd in de promotieklasse een 1-3-nederlaag tegen Voko/Iro- dion. Mytilus-Spivo 3-1 (25-21 25-22 25-19 15-25): Een sterke wedstrijd van het gedegradeerde Mytilus. De service was goed, de pass uitste kend, in verdedigend opzicht werd veel gepakt en aan het net werd gemakkelijk gescoord. Van de hui- door Lucien Roelandt heinkenszand - De dressuurrui ters sloten zaterdag in Heinkens- zand in manege Stal Vermue met een karrenvracht aan winstpunten het indoorseizoen af In de klasse Z was Dinja van Liere met Hexagon's Variety oppermachtig. De overwin ning in de kür op muziek in-de klasse Z werd een prooi voor Anne- marie Hertzberger met Ventoux. In de klasse M danste Debbie Offer mans met de Painted Black-afstam- meling Avec Espoir naar de zege. Van Liere gaf met Hexagon's Varie ty de concurrentie in de in handi cap verreden klasse Z geen schijn van kans. In de eerste proef reed de nieuwe stalamazone van Leu- nus van Lieren de tactmatig en mooi in balans lopende zwarte merrie met 67,64 procent naar de overwinning. Annemarie Hertzber ger eindigde met de ruin Ventoux met 66,17 procent verrassend als tweede. In de herkansing stuurde Van Liere de in de uitgestrekte gangen uit blinkende Rubiquil-dochter met de fraaie score van 69,11 procent naar een afgetekende overwinning. De amazone uit Kapelle bleef jeu- ginternational Maxime Osse uit Heinkenszand, met de veel souples se door de baan gaande Flo- ristan-dochter Victoria B, bijna drie procent voor. Het overallklassement in L2 werd een prooi voor Eline van Belzen met Bonita. De amazone uit Arne- muiden reed de mooi bergop waarts gaande en veel lengtebui ging tonende Tenerife VDL-doch- ter naar een totaal van 70,33 pro cent. Met eenzelfde percentage eis te Bianca Relyeld uit Arnemuiden met de veel impuls galopperende Obelisk-zoon Bolero de overallsco re in Li op. Vrouwen. JRC-BC Vlissingen 48-55: In Box tel nam BC Vlissingen met vlotte combinaties een 8-21-voorsprong. Daarna profiteerde JRC van de ver moeidheid bij BC Vlissingen, dat over slechts zes speelsters kon be schikken. JRC ging rusten met een 29*24-voorsprong. Na de pauze trok BC Vlissingen het initiatief weer naar zich toe en nam de ploeg de leiding over: 33-40. Ook deze voorsprong ging weer verlo ren en bij 48-42 leek de zege in Boxtel te blijven. BC Vlissingen perste er echter een eindsprint uit en dankzij een 0-13-run werd een zeer verrassende 48-55-zege ge boekt. BV Souburg-Den Dungk 43-39: BV Souburg had een erg stroeve start, waardoor Den Dungk uitliep naar 2-9. Daarna scoorde het Bra bantse team amper meer, waar door BV Souburg net voor de rust de leiding nam: 17-14. Na de pauze schoot de thuisploeg opnieuw moeizaam raak en liep Den Dungk uit naar 23-26. In het laat ste kwart namen de teams om beurten de leiding. De Souburgse aanval kwam eindelijk op stoom waardoor zij met 43-39 aan het langste eind trokken. SKEELEREN dige Goese ploeg heeft een aantal spelers aangegeven te stoppen. „We moeten op zoek naar vier nieuwe spelers", zei Peter Verburg. BOK-Voko/Irodion 1-3 (19-25 22-25 25-21 19-25): Met vijf speel sters van de eerste selectie en zes van de tweede ploeg zette BOK in haar laatste duel een behoorlijke prestatie neer. Het Kapelse team haakte in de eerste twee sets in de slotfase af maar trok het derde be drijf verdiend naar zich toe. On danks verdienstelijk spel in het vierde bedrijf bleef het bij dat ene puntje. De A-rijders gaan vol goede moed op weg voor de wedstrijd in in Middelburg. middelburg - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie toch nog het kam pioenschap. De ploeg versloeg Bij- maat met 6-4 en dat was precies genoeg voor de titel. TTC Middel burg sloot het seizoen in de eerste divisie af met een tweede plaats dankzij een 9-1-zege op kampioen FVT, dat verzwakt naar Zeeland was afgereisd. Het betekende voor TTCM (voorlo pig) de laatste wedstrijd in de eer ste divisie. De ploeg valt uit elkaar en trekt zich terug naar de tweede divisie. Kopman Tan Anran gaat in Amsterdam studeren en stapt over naar Pecos uit Oegstgeest, een ploeg die nog kan promoveren naar de eredivisie. John Scott stapt over naar het Amsterdamse Tem po Team, dat naar de eerste divisie promoveerde. De enige echte TTCM'er Wouter van der Mark gaat studeren in Utrecht en kiest waarschijnlijk voor een overstap naar Hilversum, dat naar de tweede divisie promo veerde. TTCM opteert voor een plaats in de tweede divisie, waarin het de bedoeling is dat het tweede team (Sören de Witte, Emiel de Rijke en Michel Sperling) wordt versterkt met een speler van bui tenaf. „Handhaven is de doelstel ling", aldus trainer Peter Boon. Arnemuiden startte tegen Bijmaat furieus middels overwinningen van Frank Boute, Mare Hacken- berg, Jan-Henk Bomhof en het dubbelspel: 4-0. Mare Hackenberg had het vijfde punt op zijn bat, maar kon een 2-o-voorsprong in games tegen kopman Bram van Sunder niet verzilveren. Frank Boute versloeg Lars Adema waar door Arnemuiden nog maar één punt verwijderd was van promo tie. Jan-Henk Bomhof had tegen Michel Laroo miste daarna twee matchpoints. Hackenberg kon het vervolgens niet bolwerken tegen Adema waardoor Bijmaat terug kroop naar 5-3. Jan-Henk Bomhof zorgde uiteindelijk voor de verlos sing door tegen Van Sunder in de vijfde game zijn tiende match point te benutten. De mannen van SAR beëindigden het seizoen met een 8-2-overwin- ning op Landgraaf In Kloosterzan- de bleef Simone de Klerk ongesla gen. De Zeeuws-Vlamingen eindig den als tweede in de derde divisie. Ook de vrouwen van SAR eindig den als tweede, in de tweede divi sie. In de laatste wedstrijd werd met 8-2 gewonnen van Irene 2. Ste- fanie Fassaert eindigde een goed seizoen met drie winstpartijen. De jongens van Scaldina wonnen met 6-4 van Stede Broeck en werd tweede in het landelijk B. Dat geldt ook voor de jongens van TTC Middelburg. Ze verloren met 6-4. van kampioen Scylla. Miquel de Witte verloor in de laatste wed strijd zijn ongeslagen status.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56