sport 139 Kwadendamme komt goed uit de verf op Schouwse bodem Robur degradeert naar vijfde klasse Tafeltennissers Arnemuiden kampioen na knappe inhaalrace maandag 18 april 2011 'Eén keer in de maand geeft gabriel Caumans hier les op de club. Hij kroop op mijn paard en liet zien hoe het moest. En nu weet ik hoe ik Tanagra moet rijden' Wilma Stouten door Jos van Belzen middelburg - Na de 4-1-over- winning van vorige week bij Renesse hield zondag-vijfdeklas- ser Kwadendamme ook gisteren weer drie punten over aan een uitwedstrijd op Schouwse bodem. Bij DZC'09 stond het scorebord na negentig minuten op 1-3. Le- wedorpse Boys, Hansweertse Boys, Vosmeer en Volharding ver loren. DZC'09-Kwadendamme 1-3: Kwadendamme kwam in de eer ste helft op 0-1 door Johan Beulens, die via een been van een DZC'09-speler raak schoot. Na de 0-2 van Roel de Jonge in de 65e minuut bracht Daan Ruiten beek de spanning terug. De thuis ploeg wist hierna echter weinig ge vaar meer te stichten en vijf minu ten voor tijd gooide Bas de Win ter de wedstrijd op slot met de 1-3- Lewedorpse Boys-NVS 0-4: De thuisploeg was niet opgewassen tegen NVS, dat aan een sterke pe riode bezig is. Halverwege was de wedstrijd met een 0-3-tussen- stand al beslist. Doelpuntenma kers namens de bezoekers waren Erik Piasmans (2x) en Jelte van Schelven. Na de rust bracht ook Je lte van Schelven zijn dagtotaal op twee. Hansweertse Boys-Lepelstraat- se Boys 2-3: Inzet in deze wed strijd was de tweede-periodetitel. Om deze in bezit te krijgen moest Hansweertse Boys winrren, ter wijl de tegenstander voldoende had aan een gelijkspel. Kevin de Jong bracht de Braban ders op voorsprong, maar Barend Schik en Kevin Beenhakker bogen deze stand om in 2-1 voor de Zeeuwen. Corné Bovee zorgde voor 2-2 bij rust. De tweede helft was vooral rommelig. De bezoekers probeer den het tempo uit de wedstrijd te halen, maar desondanks beslisten zij deze in de slotfase in hun voor deel dankzij Roy van Loon: 2-3. Vosmeer-Nieuw Borgvliet 2-3: Op een heel moeilijk bespeelbaar veld opende Kees van de Velde halverwege de eerste helft de sco re namens de bezoekers. Kort na rust werd het 0-2 via Mou- rad Bouhoudane, maar twee tref fers van Sylvester van Willigen brachten Vosmeer weer op gelijke hoogte: 2-2. Het zevende gelijk spel van Vosmeer leek eraan te ko men, maar kort voor tijd bezorgde Sander van Leeuwen met een ra ke kopbal zijn ploeg de drie pun ten. SDO'63-Volharding 4-2: Leek de eerste helft lange tijd op 0-0 te zul len uitlopen, in de laatste vijf mi nuten voor de rust zorgden Ruud van Driessche (1-0) en Remon Verbart (1-1) alsnog voor enige op winding. Ralph de Meij zorgde daarna voor 1-2 voor de club uit Ovezande, maar via Dominique de Koning, Peter Hendriks en Jelle den Hol lander trok SDO'63 uiteindelijk aan het langste eind. door Jos van Belzen middelburg - Door een 2-0-over- winning op Breskens heeft RIA W. zich verzekerd van het kam pioenschap in de vierde klas A van het zondagvoetbal. In de strijd om de tweede plaats eindigde Steen- Patrijzen onbeslist (1-1) en verloor Jong Ambon op eigen veld met 1-3 van Walcheren. Onderaan de rang lijst viel het doek voor zowel Ro bur als Sluiskil. Beide ploegen ver loren met 1-4. In de vierde klasse B won Luc- tor'88, dat al zeker is van deelna me aan de nacompetitie, in een leuke wedstrijd met 3-1 van BW'63. Robur-Biervliet 1-4: Voor rust wa ren d'e ploegen redelijk aan elkaar gewaagd, maar de bezoekers wa ren wel wat gevaarlijker. In de 42e minuut werd het 0-1 door Eric Die- leman, die een strafschop benutte. De Goesenaren kwamen na tien minuten in de tweede helft langs zij door Pol Hopmans: 1-1. Een be oordelingsfout van de Robur-doel- man stelde Jordi Verstraete in staat de 1-2 te maken. Even later liepen de bezoekers verder uit naar 1-3 toen Stefan Janse uit een ingestu deerde vrije trap raak schoot. In de slotminuut bepaalde Tim Bo- gaart de eindstand op 1-4. Steen-Patrijzen 1-1: De eerste twintig minuten waren in het voordeel van de thuisploeg, die in deze fase op voorsprong kwam door Serge Merckx: 1-0. Hierna kwam Patrijzen beter in de wed strijd, wat in de 35e minuut leidde tot de gelijkmaker van Raymond Rovers. In de tweede helft gingen beide ploegen op zoek naar de winst, echter zonder dat dit veel gevaar lijke situaties voor beide doelen opleverde. Door dit gelijkspel blijft Steen de voornaamste kandidaat om de tweede-periodetitel van kampioen RIA W. over te nemen. BW'63-Luctor'88 1-3: Op weg naar de nacompetitie in de vierde klasse B boekte Luctor'88 voor het eerst sinds 3 oktober vorig jaar weer eens een overwinning op vreemde bodem. Voor rust profi teerde Jeroen Kedde van een fout achterin bij de thuisploeg: 0-1 hal verwege. Kort na het begin van de tweede helft kwam BW'63 langszij via Ali Ozturk (1-1), maar al snel bracht Thijs van den Dries de Zeeuwen opnieuw op voorsprong. De thuis ploeg drong hierna wel meer aan, maar met een rake kopbal van Mar tin Rijk werd de wedstrijd beslist in het voordeel van de ploeg uit Heinkenszand. door llja hilhorst arnemuiden - De tafeltennissers van Arnemuiden hebben zich verzekerd van het kampioenschap in de tweede divisie. Zaterdag middag werd er met 6-4 gewon nen van koploper Bijmaat uit Hui zen en dat was genoeg voor de ti tel. Gemakkelijk ging het deson danks niet in sporthal Match- point'82. Nog geen maand geleden stond de vijfmansploeg van kopman Jan-Henk Bomhof negen punten achter op de Huizenaren. Na de overwinning op Rapidity, toen het gat werd verkleind naar zeven pun ten, dacht Bomhof dat het verschil 'net iets te veel was'. Toch werd be sloten dat de laatste drie wedstrij den in de sterkst mogelijke opstel ling gespeeld dienden te worden. En dat wierp zijn vruchten af; de laatste wedstrijden werden gewon nen met 1-9 (Renata) en 0-10 (Shot'65). Voor de wedstrijd van zaterdag was het verschil met Bij- maat nog maar een punt. In een kolkende hal zagen onge veer 75 toeschouwers Frank Boute, Mare Hackenberg en Bomhof zor gen voor een 3-0-voorsprong. Daar na werd het ook het dubbelspel ge wonnen. In de vijfde match ver loor Hackenberg nipt van de kop man van Bijmaat, Bram van Sun der. Hij stond met 2-0 voor, maar gaf dat voordeel weg. Gelijk daar na sleepte Boute het vijfde punt binnen tegen Lars Adema. Er waren zes punten nodig voor het kampioenschap en het was aan Bomhof om de beslissing te forceren. Doordat hij in de vijfde game een 9-5-voorsprong uit han den gaf tegen Michel Laroo moest het kampioensfeest nog even wor den uitgesteld. Toen Hackenberg vrij kansloos zijn partij verloor van Adena en de stand 5-3 werd, nam de spanning toe. Wederom mocht Bomhof probe ren het af te maken. Hij kwam te gen Van Sunder met 9-5 voor in de derde game, nadat hij de eerste twee games al had gewonnen. Maar weer was hij niet in staat het af te maken. Uiteindelijk besliste hij de wedstrijd in de vijfde game met hoogstaand tafeltennis. „Het was erg spannend achter de tafel. Het zat ook even niet mee. Het had niet zozeer te maken met de spanning", zei Bomhof na afloop. Gelijk na de laatste bal rende de rest van het team het veld in om de overwinning te vieren. Vooral de jonge Jeroen de Heide, die zater dag niet speelde, was uitzinnig van vreugde. „Ongelooflijk. Henk maakte het tweemaal heel erg Frank Boute was zaterdag op dreef bij Arnemuiden. foto Lex de Meester spannend. En dan maakt hij het formatie alle wedstrijden had ge- af Ik ben zo blij, we stonden eerst speeld waren we al lang kam- nog negen punten achter! Als deze pioen, maar dat deert niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55