381 sport Tennissers Yerseke na oorwassing in degradatiegevaar Thuisrijders liggen op koers voor 'Jumpin' Kapelle krijgt te weinig tegen Etten-Leur Roy Gijsel ouderwets op dreef in RES-cross De ruiters en amazones van De Weelruiters laten zich tijdens een oefenconcours in Nisse goed zien. Rolstoelbasketballer Schalkx pakt titel Driebander Van Dam komt tekort op NK Boot maakt indruk met dagzege in België Zeven jeugdrenners X-treme in top drie Cijsouw loopt gewestelijke titel mis Van de Minde derde tijdens testwedstrijd maandag 18 april 2011 Zeeuwse paralympiërs willen Londen 2012 halen www.pzc.nl/blogs/opwegnaarLonden door Sven Bakker kapelle - In de derde klasse van de landelijke mannencompetitie zijn de tennissers van Kapelle op de tweede speeldag tegen de eerste nederlaag aangelopen. Na het 3-3-gelij kspel van vorige week te gen Sjef werd er gisteren met 2-4 thuis verloren van Etten-Leur. Emiel Gideonse en Jeroen Bakx wonnen hun enkelspelpartij in twee sets, maar dat waren de eni ge punten van de dag. Stef Her mus en Remco Paauwe zaten er met drie sets dichtbij, maar moes ten toch hun meerdere erkennen in de tegenstanders. Gideonse en Menno Kole gingen er in het dub belspel kansloos af met 0-6 2-6 en Hermus en Eelco Eversdijk pakten door Sven Bakker MIDDELBURG - Na de derde speel ronde in de hoofdklasse van de districtscompetitie verkeren de tennissers van Yerseke in degrada tiegevaar. Zaterdag werd er voor de derde maal op een rij een rui me nederlaag geleden. Uit in Mid delburg werd het 6-0 tegen MLTC. De belangrijkste twee confronta ties zijn weliswaar pas op de zes de en zevende speeldag (tegen Vo gelvlucht en ASOC), maar enkele punten waren welkom geweest voor Yerseke. Het team moest za terdag bovendien aantreden met slechts drie man wegens blessure leed van andere spelers. „We heb ben nog geprobeerd te zoeken naar een invaller", zei aanvoerder Dennis Verschuure na afloop. „Maar we hebben maar een dorp en een kleine vereniging we heb ben uiteindelijk niemand kunnen vinden." Het bleek een oneerlijke strijd: drie man van Yerseke tegen een MLTC in de 'winning mood' (drie overwinningen uit evenzoveel speeldagen), lens de Koster van Yerseke moest in het eerste enkel spel in twee sets zijn meerdere er kennen in Dmitri van Hoof. Het werd 6-0 7-5. Jean Dhooge was niet opgewassen tegen Michiel van Kuijk (6-2 6-2) en Verschuure verloor met 7-5 6-2 van Arjan Jonkman. Ook de dubbelspelpar tij van De Koster en Verschuure ging verloren: 6-1 6-0 tegen Van Hoof en Michael Joosse. „De komende twee speeldagen zijn vrij onbelangrijk voor ons", liet Verschuure optekenen. „Het is belangrijk dat we de laatste twee confrontaties met 4-2 winnen. Spelen we er één gelijk met 3-3, dan wordt het al een heel lastig verhaal. Daarvoor hebben we tot nu toe te weinig punten gepakt." Zaterdag speelt Yerseke thuis te gen Drive. door Aector Dooms axel - Roy Gijsel zag zaterdag na blessureleed zijn rentree in de der de RES-cross in Axel beloond met een overwinning bij de licentiehou ders. De motorcrosser uit Heikant reed onbedreigd naar de eerste plaats in beide manches. De strijd om de tweede plaats was span nend en ging naar de regelmatig rij dende Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Boy Stockman uit Terneuzen eindigde op een fraaie derde stek. Patrick Piessens, een plaatsgenoot van Gijsel, was oppermachtig in de MX Open. De Heikantenaar won twee keer afgetekend door een fout loos parkoers af te leggen. Achter SPRINGCONCOURS DE WEELRUITERS nog wel de eerste set met 6-4, maar verloren daarna toch de par tij in de tweede en derde set. „Voor m'n gevoel hadden we van daag eigenlijk gelijk moeten spe len, net als vorige week tegen Sjef', zei aanvoerder Menno Kole. De tennissers van 't Halve Maantje uit Goes boekten wel een gelijk spel. Uit in de Breda tegen het derde team van Markant werd het 3-3. Harold Schipper en Rinke van Re- mortel wonnen hun enkelspel en het dubbelspel van Dennis van 't Westeinde en Ivo Walraven leveF- de in drie sets het derde punt op. Bram Meulblok en Rikkert van der Wel en het dubbelkoppel Pas cal van Driel/Van Remortel kwa men niet tot een overwinning. door Lucien Roelandt Piessens volgde er een interessante strijd, waarbij de Zuiddorpenaren Pascal de Zeeuw en Martijn Roos op de vierde en vijfde plaats eindig den. In de MX 2 VT klasse was Joey Ver wijs uit Lepelstraat ongenaakbaar. De Engelse motorcrosser George Redhead hield Aswin Vandamme uit Zuiddorpe van de tweede plaats af In de 85CC sloeg Tom Cort- vriendt uit Axel een dubbelslag door beide manches te winnen voor Stan Brons uit 's Heer Abts- kerke, die tegenslag kende door een valpartij. Timo Dhanis uit Ter- neuzen was in de 650c te sterk voor de concurrentie. Bij de vetera nen A werd Erik van de Wekken uit Ziërikzee winnaar. nisse - Liggen de springruiters van De Weelruiters in de voorberei ding naar hun nationaal concours lumpin de Weel op koers? Het heeft er alle schijn van. De jeugd van de ruiterclub uit Nisse had za terdag op de sterk bezette wed strijd in eigen huis in ieder geval een dominerende rol. Wilma Stouten (19) was met Stou- ten's Tanagra in de klasse Z de bes te. Kim Huige (21) stuurde in M haar viervoeter Altair naar de over winning. Kevin de Wilde (17) was met VdDs Cinderella in L de sterk ste. Met de overwinning in B wist Stephanie van Sprundel van de rui terclub Walcheren de Weelrui- ter-hegemonie te doorbreken. Een week geleden bij de opening van het buitenseizoen in Nieuw en Sint Joosland leek Marit Huige in L zeker van de overwinning. Maar laatste starter Wilma Stou ten verwees haar vriendin alsnog naar de tweede plaats. Zaterdag flikte de amazone uit Serooskerke haar clubgenote Michelle Evertse in Z hetzelfde kunstje. Met een foutloze en de tijd van 40,29 secon den bracht Evertse met de Hors La Loi-dochter Uzelma al vroeg het spel op de wagen. Het was een tijd waar haar achtervolgers zich op stuk leken te bijten-. Maar laatste starter Wilma Stouten met Stou tens Tanagra was nog een halve se conde sneller. ALMERE De Vlissingse rolstoelbasketballer Edwin Schalkx is zaterdag in lands kampioen geworden met het Zwijndrechtse BC Verkerk. Ar- rows'81 werd in Almere getrak teerd op een 70-47-nederlaag. Schalkx was goed voor negentien punten. Eerder had de Walchenaar met BC Verkerk ook al de beker gewonnen. DAARLERVEEN Jens van Dam van HGL/KOT '86 uit Sas van Gent is gisteren in Daar- lerveen zesde geworden op het Ne derlands kampioenschap drieban den groot eerste klasse. De titel ging naar John Schollink uit Alme lo. De Sassenaar had tot en met de vijf de ronde nog podiumkansen, maar nederlagen in de zesde en zevende ronde deden zijn kansen teniet. „Dit is het gevolg van de lessen van Gabriel Caumans", zei Stou ten. „Tanagra heeft enorm veel ver mogen. Maar voor de sprong kon ik haar niét voldoende terugne men en ging het steeds fout. Eén keer in de maand geeft Caumans. hier les op de club. Hij kroop op mijn paard en liet zien hoe het moest. En nu weet ik hoe ik Tana gra moet rijden." Het zat er voor Kevin de Wilde al een tijdje aan te komen. Telkens kwam hij met de merrie VdD's Cinderella in L een fractie tekort voor een overwinning. Maar zater dag was het voor de combinatie uit Driewegen bingo. In een zinde rende rit toonde hij zich met de Turbo van 't Gestelhof-dochter bijna drie tellen sneller dan een vijftal tegen elkaar aan schurkende Brabanders. Kim Huige was op de fraaie accom modatie achter de schuur van haar ouders met Altair de beste in M. In een spannende barrage reed de amazone uit Nisse met de Malito de Reves-zoon 0,9 seconde sneller dan Kevin Jochems uit Achtmaal. Met een fraaie derde plaats maakte Marit Huige met Altair's broer Al- debaran het succes van de familie compleet. De Vlissingse Deborah Benschop bleef met Aniet foutloos in de klas se L, maar moest in Nisse genoegen nemen met de zesde plaats. foto Willem Mieras MONS-GHLIN Motorcrosser Mark Boot uit Burgh- Haamstede heeft gisteren in het Waalse Mons-Ghlin de openings wedstrijd om het Belgisch kam pioenschap in de MX2 gewonnen. De twintigjarige KTM-rijder was in beide manches de sterkste van het veld. Alleen Mike Kras kon de Schouwe- naar serieus bedreigen. NORG Zeven jonge ATB'ers van X-treme haalden zaterdag het podium in Norg. Eerste plekken waren er voor Emma Verloop (Wissekerke, cat 2), Mick van Dijke (Wissekerke, cat. 4) en Didi de Vries (Wilhelminadorp, cat 6). Tim van Dijke (Wissekerke, cat 4) en Aimee Schoe (Vrouwen polder, cat 5) werden tweede en Shi- rin van Anrooy (Kapelle, cat 1) en Dies Moeleker (Goes, cat 1) derde. ROOSENDAAL Jaap Cijsouw uit Westkapelle is in Café De Ram in Roosendaal derde geworden in het gewestelijk kam pioenschap bandstoten tweede klasse. Thuisspeler Jan Verduit werd eerste. Kees Huiszoon, plaats genoot van Cijsouw, werd vierde. Cijsouw kwam in zijn eerste ge westelijk kampioenschap ooit acht caramboles tekort voor de titel. WADDINXVEEN Bij een testwedstrijd in Waddinx- veen is turner Carlo van Minde gistermiddag derde geworden. De Goesenaar kwam na zijn zeskamp uit op 78,000 punten. Hij zat maar anderhalve punt van de overwin ning af. Van Minde richt zich dit jaar op het NK en het WK. Hij liet het EK van vorige week in Berlijn bewust aan zich voorbij gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54