sport 137 roze wolk zitten Hoedekenskerke heeft alles mee Vosmeer ziet kansen op titel groeien maandag 18 april 2011 'Wij hebben het weggegeven. Dat is jammer, ledereen wilde heus wel hoor vandaag, maar het was het allemaal net niet' Kloetinge-trainer Cees Houtepen door Jan Dagevos nijkerk - Hannie Kloet, bestuurs lid van Kloetinge, riep scheids rechter Cees van Duijn zaterdag voor de wedstrijd tegen NSC op de blessuretijd toch vooral in acht te nemen, 'Omdat wij meestal in de 98e minuut scoren', zei ze met een knipoog. De arbiter uit Val kenburg hoefde zijn klokje echter niet extra in de gaten te houden, omdat de Bevelandse hoofdklas ser allang voor het aanbreken van de extra tijd uitgeteld was. „We waren niet super vandaag", zei Kloetinge-trainer Cees Hout epen na de 2-0-nederlaag in Nij- kerk. Het was een understate ment van jewelste. Kloetinge was zaterdag een ploeg zonder inhoud en wekte nimmer de indruk op zoek te zijn naar de drie punten die beslissend zouden kunnen zijn in de strijd om lijfsbehoud in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. „Misschien, was het de spanning", veronderstelde Houtepen. „Mis schien waren we een tikkeltje overgeconcentreerd, misschien wa ren we te gretig." Het waren amechtige pogingen van een trainer om de povere pres tatie van zijn discipelen te bagatel liseren. De werkelijkheid was ech ter dat Kloetinge op een fraaie len tedag in april ver onder de maat bleef en zichzelf een zeer slechte dienst bewees. Immers: bij winst was het hoofdklasserschap op drie wedstrijden van het einde na genoeg veiliggesteld. „We hebben het nog steeds in eigen hand", zei Houtepen. „We krijgen LRC en Rijsoord, twee concurrenten, nog." Zo gedreven Kloetinge zich de af gelopen periode had getoond, zo futloos en ongeïnspireerd was het spel nu. Het leek alsof de spelers nog op de roze wolk zaten na de resultaten van de laatste weken die dankzij een ijzersterke menta liteit veelal in de slotminuten van een wedstrijd (Montfoort, Heer- jansdam en Zwaluwen) werden behaald. Tegen NSC waren de scherpte, de concentratie en de echte beleving er dit keer vreemdgenoeg niet. Het resultaat was er naar. Passes kwamen zelden aan en als er dan eens een spaarzaam kansje ont stond, sprong de bal meestal van de voet (Ingmar Quist)! Daarnaast marcheerde het bij Kloetinge in de eerste helft ook op tactisch ge bied niet. Jaap Esser was voor zijn verdediging geposteerd, maar de aanvoerder nam dat wel erg letter lijk. Hij sloot veel te weinig aan, waardoor er soms gapende ruim tes tussen de linies ontstonden. Houtepen probeerde vanaf de kant in de grijpen, maar pas tij dens de rust kwamen zijn aanwij zingen echt over. Het stond na rust beter bij Kloe tinge, zoals dat in vakjargon heet, maar het gewenste resultaat bleef uit. Sterker nog: Kloetinge werd in de 57e minuut met een achter stand geconfronteerd. Er gingen persoonlijke fouten aan vooraf. Karakteristiek NSC-Kloetinge 2-0 (0-0). 57. Ri chard van Schooten 1-0, 79. Rob bert de Graaf 2-0. Scheidsrechter: C. van Duijn (Valkenburg). Aantal toeschouwers: 120. Kloetinge: Jaco van der Schee; Timo Jansen, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Jaap Esser, Roy Mulder (60. Justin Le Conté), Mark Schuit (71. Richard Schouten); Ingmar Quist, Etienne Mallie en Daan Esser. Verdediger Michel Maaskant ver keek zich op een diepe bal, en werd afgètroefd waarna Richard van Schooten ineens voor doel man Jaco van der Schee opdook. De goalie schatte de situatie ook al verkeerd in en kwam onnodig uit, terwijl het beter was geweest om in zijn doel te blijven. De spits van NSC profiteerde en kop te de bal over Van der Schee in het doel. Houtepen probeerde hierna zijn aangeslagen ploeg met twee wis sels (Justin Le Conté voor de moe gestreden Roy Mulder en Richard Schouten voor Mark Schuit) nog tot leven te wekken, maar verder dan twee doelpogingen van Etien ne Mallie kwam Kloetinge niet. Het was allemaal te vrijblijvend en zonder enige overtuiging. Elf minuten voor het einde van de wedstrijd deelde het nietige NSC de genadeklap uit, wederom met dank aan Kloetinge. Linksback Maarten van Rosevelt was nog met zijn gedachten elders en voor hij het wist stond zijn directe te genstander oog-in-oog met doel man Van der Schee, die ook nu weer twijfelde, maar de bal nog net tot corner kon verwerken. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte Robbert de Graaf keurig raak: 2-0. „Eigenlijk heeft NSC niet één kans zelf gecreëerd", moest Cees Houtepen constateren. „Wij hebben het weggegeven. Dat is jammer. Iedereen wilde heus wel hoor vandaag, maar het was het al lemaal net niet", zei de trainer, die de nederlaag zo snel mogelijk wilde vergeten en alvast naar volgende week vooruitkeek, als koploper GVW op bezoek komt. „En dan zijn we niet kansloos hoor." Het was een gedurfde uitspraak na een weinig verheffend optre den van zijn manschappen. door Klaas Verspoor middelburg - In de vierde klasse B wonnen SPS en Kruiningen hun inhaalwedstrijden. SPS klopte Vre derust met 5-0, terwijl Kruiningen met 2-0 WIK'57 versloeg. Vosmeer zag koploper Halsteren gelijkspe len bij Kogelvangers, waardoor de bovenste twee ploegen nu even veel verlies punten hebben. Vos meer staat, met twee duels minder gespeeld, wel zes punten achter. SPS-Vrederust 5-0: De ploeg van trainer Peter van Poortvliet beslis te het duel al in de eerste helft. Willem Bevelander hielp SPS na een vloüopende aanval aan de ope ningstreffer. Zijn broertje Jan-Pie- ter Bevelander zorgde voor 2-0 en door twee goals van Ramon Vos hol leidde SPS na één helft al met 4-0. De tweede helft was van SPS' kant, mede doordat iedereen een doelpunt wilde gaan maken, stuk ken minder. Jorn Elenbaas zorgde nog wel voor 5-0. WIK'57-Kruiningen 0-2: WIK'57 mocht van geluk spreken dat het vizier bij Kruiningen niet op scherp stond. Zowel Kruiningen als WIK'57 raakte voor rust de paal. In de 52e minuut opende Edwin van Houte met een schot in de kruising de score. De 0-1 bleef lang op het bord staan, maar in de 87e minuut besliste Gert-Jan van de Pol, na een één-tweetje met Job Sinke, de wedstrijd. Brouwershaven-DVO'60 3-5: Robin Simons 0-1 en 3-3, Boyd Poulus 1-1, Pa trick Berrevoets 2-1 en 3-2, Erhan Kara- kurt 2-2, Mike Bodelier 3-4, Gunay Dursung 3-5. Mevo-Zierikzee 1-9: Martijn van Grunsven 0-1 en 0-2, Frank van der Helm 0-3 en 0-5, Freek Torensma 0-4, Werner Boot 0-6 en 0-7, Lars Holm 0-8, Leon de Jonge 1-8, Patrick F band 1-9. door Tom Vennink Pelikaan (blauw-zwart) is aan de bal in het duel met Nieuwdorp. foto Willem Mieras middelburg - Hoedekenskerke be leefde een glorieweekend in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. Dankzij een 5-0-zege op SVD is de ploeg eerste gewor den in de tweede periode en ligt de titel binnen handbereik. Achtervolger Wemeldinge delfde het onderspit in Borssele (2-1), waardoor het gat naar vier punten groeide. Bevelanders staat derde na de 4-0-winst op Apollo. In het rechterrijtje boekte Wolfaartsdijk een monsterzege in het thuisduel met Waarde: 10-1. Hoedekenskerke-SVD 5-0: ler- mo Stoel scoorde drie keer in ei gen huis, waarvan een keer uit een strafschop. Ook spits Ronald Zuijdwegt schoot na een paar kap- bewegingen raak. De 4-0 van Julian Woolraven was misschien wel de mooiste van de vijf Hij knalde de bal van grote afstand in het net. Wolfaartsdijk-Waarde 10-1: Het verschil tussen de twee equipes was reusachtig. Met maar liefst vijf doelpunten kroonde Wilfred van den Dries zich tot man van de wedstrijd. Ook gaf hij nog eens een voorzet op lelmer van de Baan, die zijn debuut in het eerste elftal met een goal bestempelde. Arnold van Ge- merden, Tijmen van de Baan, Eric Rijke en Dirk Jan Lukasse scoorden allen één keer. Waarde, dat het bijltje er nooit bij neer gooide, had met Jos Dek toch nog een doelpuntenmaker in het team. Bevelanders-Apollo'69 4-0: De nummer drie was oppermachtig tegen de nummer negen. Na twee goals van Niels Bouterse leek het lot van Apollo al beslecht. In de tweede helft kregen de bezoekers uit 's-Gravenpolder niet meer dan een luttele kans. Bevelanders stoomde door naar 4-0. Michel Verburg maakte de derde en profi teerde in de slotfase ook nog van een fout in de achterhoede van Apollo. Wilfred van den Dries scoorde vijf keer voor Wolfaartsdijk. ZSC'62-'s-Heer Arendskerke 2-1: De nummers vier en vijf van de ranglijst waren aan elkaar ge waagd. Arendskerke stond halver wege op voorsprong, na een goal van Wouter de Kort, maar ging in de tweede helft onderuit. Robin Provoost zorgde namens de thuis ploeg voor de gelijkmaker. Dat deed hij na een formidabele actie van routinier Niels van de Moezel. In een hectische slotfase zorgde Van de Moezel zelf met een kop bal voor een overwinning voor ZSC'62. Borssele-Wemeldinge 2-1: Van begin tot eind was het spannend in Borssele. Wemeldinge begon sterk, maar stuitte telkens op de sterk keepende Anders Ooms. Na de rust prikte Niels Kole alsnog de 0-1 binnen. Die werd niettemin snel weer van het bord geveegd door Stefan Boonman. Dankzij een sterk eindschot sleepte Borsse le de zege binnen. Ronald van 't Hul maakte het beslissende doel punt. Cadzand-MZVC 2-2: Alexander Bom 0-1, Peter Nieskens 1-1, Wouter de Vries 1 -2, Peter Nieskens (strafschop) 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53