Remy Vasseur slaat keihard Triomftocht Saskia Goole 321 sport Remy Vasseur ligt lange tijd op de derde plaats in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. In de slotfase van de wedstrijd loopt hij alsnog naar de zege. Echtpaar Thuy snelste koppel 'Elke deelnemer even belangrijk' Goed voor tweehonderd marathons 3100J Cjp.K/\TÏA,Cjp maandag 18 april 2011 MARATHON ZEEUWS-VLAANDEREN atleten en atletes brachten de Marathon Zeeuws-Vlaanderen dit jaar tot een goed einde. Marjan en Benny Thuy TERNEUZEN - Net als vorig jaar heb ben Benny en Marjan Thuy de prestigieuze strijd met Erik en Ma rion Goossen in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen gewonnen. Het Steense echtpaar realiseerde een totaaltijd van 6.49.20. Hun Ter- neuzense rivalen hadden één uur, zestien minuten en één seconde langer nodig. „Heel grappig", vond Marjan Thuy. En met een kwink slag: „Als ons dit volgend jaar nog eens lukt, mogen ze ons daarvoor weieens een prijsje geven." TERNEUZEN - Sponsorcoördinator Matthieu Warrens keek terug op een succesvolle derde editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Het evenement trok inclusief af- wachtingslopen en de estafettema rathon ruim duizend atleten en at letes. De verwachting is dat er volgend jaar nog meer deelnemers hun op wachting maken, omdat er dan half mei wordt gelopen. „Normaal gesproken hebben we dan minder concurrentie van andere lopen", zei Warrens, die er voor wil wa ken dat de Marathon Zeeuws- Vlaanderen boven zijn krachten groeit. „Kwantiteit zegt niks over kwaliteit. Onze grote kracht is dat iedereen even belangrijk is: van de winnaar tot de nummer laatst." door René van Stee TERNEUZEN - De zestigers Katia Nolens uit Sint-Truiden en Tillo Castelein uit Aalter liepen zaterdag hun honderdste marathon. Ter gelegenheid van die mijlpaal werden de Belgen, die elkaar niet kenden, voorafgaand en na afloop van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen in het zonnetje gezet. Caste lein liep zijn eerste en zijn vijftigste marathon in Graauw. „Zeeuws-Vlaande ren heeft een apart plekje in m'n hart. Vandaar dat ik m'n honderdste mara thon per se hier wilde lopen", vertelde hij. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN -.Vooraf werd ze ge bombardeerd tot favoriete voor de eindzege in de Marathon Zeeuws- Vlaanderen. En dat maakte Saskia Goole behoorlijk zenuwachtig. De veertigjarige inwoonster van Kapel- Ie voldeed echter aan de verwach tingen en liep soeverein naar de ze ge. „Het is heel mooi dat ik het heb kunnen waarmaken. Span nend is het eigenlijk ook geen mo ment geweest. En dat verbaast me dan weer", zei de opvallend mon tere winnares vlak na haar zware inspanning. Bij afwezigheid van de geblesseer de titelverdedigster Leonie Ton uit Zierikzee, de nummer twee van vorig jaar Ingrid IJsebaert uit Hulst (over ruim een week op tweede paasdag deelneemster aan de Zes tig van Texel) en de eveneens ge blesseerde nummer drie Monique Allefs (ook uit Hulst) zag Goole haar kans schoon. Haar tijd van 3.26.47 betekende net geen per soonlijk record. Daar baalde ze wel een beetje van. „Zoals ik er nu bij sta, heb ik het gevoel dat het har der had gekund. Maar eerlijk ge zegd durfde ik niet. Het is heel ver leidelijk om er snel vandoor te gaan, maar vandaag waren de om standigheden daar niet naar. Het was te warm en bovendien stond er geen zuchtje wind." Het was ook niet noodzakelijk om er een harde wedstrijd van te ma ken. Goole nam meteen na de start resoluut de leiding en die stond ze niet meer af In Heikant had de Bevelandse na vijftien kilo meter een voorsprong van bijna twee minuten. „Ik had de plaatse lijk omloop daar al achter de rug toen ik de nummer twee in de wedstrijd-zag aankomen. Dat gaf me al vroeg in de wedstrijd het ge voel dat het wel goed zat." Gesteund door haar bijrijdster Ani ta Joziasse uit Goes, op tweede paasdag eveneens actief in de Zes tig van Texel, hield Goole eenvou dig stand en liep zij onbedreigd naar de zege. „En dat in de streek waar ik ben opgegroeid. Gewel dig", zei de in Zuiddorpe geboren en getogen winnares. De Belgische Sandra Robeijns leg de in 3.32.27 beslag op de tweede plaats. De atlete uit Zele maakte haar debuut op de marathon. Net als haar landgenoot Stijn Vandevel- de, tweede bij de mannen en even eens debutant op de klassieke 42.195 meter, had zij in de laatste kilometers 'gruwelijk' afgezien. Ge lukkig sleepte haar vriend Joeri De Coninck haar er als haas door heen. „Hij heeft onderweg voort durend op me ingepraat. En dat gaf me voldoende moraal om ver der te gaan. Zo kapot als nu ben ik nog nooit geweest, maar ik ben toch heel voldaan." De Coninck hoorde het glimla chend aan. „Ik had haar 3.30 be loofd. Daar zitten we maar twee minuutjes van af. Niet gek dus." Bantita Haeve-Busicha (Beek en Donk) legde met 3.34.04 beslag op de derde plaats. Remy Vasseur loopt in het Axelse bos op de derde positie in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Op de Scheldeboulevard in Terneuzen zou hij Ralf Prei- bisch en Stijn Vandevelde, op dat moment de nummers één en twee in de wedstrijd, nog achterhalen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48