als een degradant sport 131 Goes is tegen RCD weer eens trefzeker christiani is GPC Vlissingen heeft Corn Boys scoort met fotografie IJsselmeervogels is na winst in derby de nieuwe koploper ma Roel Alberti matchwinnaar in moeizaam duel Temeuzen De Bruiin twee keer de baas in IlICtS III tG brcngGfl rankingtoernooi (egeil koploper maandag 18 april 2011 www.zeeuwsevoetbalawards.nl Dankzij een overwinning in de derby tegen aartsrivaal Spakenburg is IJsselmeervogels de nieuwe koploper in de zater dag-topklasse. Op eigen veld wonnen 'De Rooien' met 3-2. Maikel de Harder zette IJsselmeervogels na een halfuur op voorsprong, waarna Harry Zwarthoed gelijkmaakte. Op slag van rust zorgde Kwong-Wah Steinraht uit een straf schop voor 2-1. Steinraht nam in de tweede helft ook de 3-1 voor zijn rekening. Na de aansluitingstreffer van Danny van den Meiracker slaagde Spakenburg er voor 8.500 toeschouwers niet meer in een gelijkspel uit het vuur te slepen. door Barry van der Hooft harkema - Wie in de topklasse wil acteren, moet zich daar ook naar gedragen. In Harkema bleek zaterdag opnieuw dat dat voor Hoek een moeilijke opgave is. Zo wel binnen als buiten het veld liet de Zeeuws-Vlaamse club een bij zonder amateuristische indruk ach ter. Daarmee werd nogmaals dui delijk dat Hoek niet op het hoog ste niveau thuishoort. Vanwege de lange reistijd kozen verschillende tegenstanders er dit seizoen voor al een dag eerder naar Hoek te vertrekken. De selec tie en staf werden ondergebracht in een hotel, om de volgende dag fris en uitgeslapen aan de aftrap te verschijnen. Bij Hoek werd afgelo pen week het plan opgevat om al op vrijdag naar Friesland te gaan. Zover kwam het niet, omdat het bestuur het niet voor elkaar kreeg een hotel of huisjes te regelen. Bin nen de spelersgroep verbaasde dat niemand. De randvoorwaarden zijn al een heel seizoen van een belabberd ni veau, klonk het de afgelopen da gen uit de monden van verschillen de spelers. Het woord 'team' is ook niet van toepassing op het hui dige Hoek. Veel spelers kunnen maar moeilijk met elkaar door één deur en bij een aantal voetballers is de motivatie ver te zoeken. Ruud Pennings werd er zaterdag ochtend weer eens mee geconfron teerd. Dwayne Dildick, de Bel gische bankzitter, meldde zich vlak voor vertrek ziek af bij de trai ner. Alleen was er vrijwel nie mand bij Hoek die geloofde dat Dildick ook daadwerkelijk ziek was, uitgerekend bij de verste uit wedstrijd van het seizoen. De bank van Hoek was daardoor in Harkema bijzonder mager bezet. Josimar Pattinama had 's ochtends thuis in de badkamer zijn teen ge stoten en bleek niet in staat om in te vallen; Stijn Mahieu had op nieuw last gekregen van een enkel blessure en kon alleen in de slotmi nuten nog even opdraven. „Als ik dan zie hoe we voor rust voetballen, dan zou je graag in wil len grijpen", bekende Pennings na afloop. „Je moet als een team voet ballen, elkaar helpen. Maar vooral de drie aanvallers gaven in de eer ste helft niet thuis." Pennings doel de op Hoessein Bouzambou, Nick de Jong en Mille Mendes. Het trio bleef voor rust onzichtbaar. Pen nings: „Ze moeten werken, bij bal verlies omschakelen, maar dat ge beurde niet." Pennings nam het woord zelf niet in de mond, maar maakte wel dui delijk dat met de instelling van een aantal spelers iets goed mis is. „Stel dat we hier vandaag voor het kampioenschap hadden gespeeld. Dan had ik wel eens willen zien I 1 HARKEMASEBOYS IHOEK De Vries Van Nieuwenhuijzen Bergsma Koné Dijkstra Van Nieuwstadt Slager Siereveld - Bischop (82. Mahieu) VanderMeulen «=5 De Loof -*>(61. De Boer)K Alfons - >(82. Fellinga) Schot Schokker Van Brabander Van Wijk Mendes VanderWeij De Jong ,-(86. Velten) (61. Landuyt) Barto Bouzambou Krohne Doelpunten 28. Krohne 1-0,79. Krohne 2-0,83. Krohne 3-0,86 Bouzambou 3-1 Kaarten Harkemase Boys: Van Wijk, Bergsma Hoek: Bouzambou, Koné. Scheidsrechter H. van de Ketterij (Goes). Aantal toeschouwers LLUü: I hoe we er dan voor hadden ge staan. Bij veel spelers ontbreekt de wil om wedstrijden te winnen. Het is allemaal heel plichtmatig. Dat is heel teleurstellend, ik be grijp daar helemaal niéts van." Dwayne Dildick was zaterdag ove rigens niet de enige afwezige in Harkema. Van het bestuur was welgeteld één lid (Sjaak Lijbaart) meegereisd en ook Nico Boussen, de voorzitter van de sponsorstich ting, liet zijn gezicht zien in Fries land. Tel daar de acht supporters bij op en de aanhang van Hoek kwam rond de tien man uit. Voor wie of wat wil je dan graag in de topklasse spelen? Vrolijk werd de kleine aanhang van Hoek weer niet van het ver toonde spel. De bezoekers waren voor rust kansloos, keken na 45 mi nuten tegen een 1-0-achterstand aan, maar leken na wat omzettin gen van Pennings in de tweede helft terug in de wedstrijd te ko men. De aansluitingstreffer bleef echter uit, waarna Harkemase Boys in de slotfase het verschil maakte. Linksbuiten Dennis Kroh- ne maakte zijn tweede en derde treffer van de middag (3-0) en kon telkens concluderen dat zijn direc te tegenstander Michael Koné in geen velden of wegen te bekennen was. Hoek wil de verdediger graag behouden, maar waarom werd za terdag niet duidelijk. Met een knappe volley, op aange ven van de ingevallen Jurgen Lan- duyt, bepaalde Hoessein Bouzam bou de eindstand vier minuten voor tijd op 3-1. Dat doelpunt kon de pijn echter niet meer verzach ten. Met een chagrijnig gezicht maakte de selectie zich even later op voor de terugreis. „Als je kwaliteit mist, moet je dat met mentaliteit compenseren", zei Pennings nog. „Dat miste ik. En dat is jammer, want het topklasse- boek is nu wel bijna dicht." door Roeland van Vliet dordrecht - Als Goes op stoom komt, is de koploper in de tweede klasse E van het zondagvoetbal niet te stoppen. Dat bewees de ploeg van trainer Gérard de Nooijer gisteren bij RKsv RCD. Na de snelle 0-1 (binnen de eerste mi nuut) werd het 2-5 voor de Bevel anders. Goes scoorde in de laatste wedstrij den moeizaam. Daardoor liep de voorsprong in competitie terug en werd het elftal uitgeschakeld in de districtsbeker. Gisteren liep het in eens weer allemaal op rolletjes. In Dordrecht regende het kansen voor de gasten, die er vijf daarvan benutten. Al na een paar balomwentelingen was het raak. Goes onderschepte snel de door RKsv RCD uitgeno men bal en Lunven Vermeer rond de de eerste aanval meteen goed af Dezelfde spits prikte acht minu ten later weer een bal binnen: 1-2. Tussendoor scoorde oud-prof Louis Laros namens de nummer dertien van de ranglijst tegen. Na rust, die met 2-2 werd bereikt, was Goes heer en meester. In de 68e minuut maakte Ray Kroon de 2-3, waarna Yves Nyemb de marge op twee doelpunten bracht. Niels Paardekooper schoot in de slotfase nog een vrije trap binnen van net buiten het strafschopgebied. „Met deze overwinning en de ma nier waarop we speelden, hebben we de kater van de uitschakeling in de beker weggespoeld", zei De Nooijer. „Iedereen was gedreven om iets goeds neer te zetten." Doordat ook concurrent Terneu- zen won, blijft het verschil tussen de nummers één en twee op twee punten staan. Beide teams hebben nog vijf duels te gaan. In het paasweekeinde werkt Goes nog eens twee uitwedstrijden af. Zaterdag gaat het elftal op bezoek bij Aardenburg, maandag is in Go- rinchem Unitas de tegenstander. middelburg - Zondag-tweedeklas- ser Terneuzen blijft in de race voor de titel. In een moeilijke wed strijd zette de formatie van trainer Diederik Hiensch 't Zand thuis met 1-0 opzij. Roel Alberti was de matchwinnaar. Terneuzen-'t Zand 1-0: Uitge speelde kansen waren er gisteren aan beide kanten nauwelijks. Al leen Can Kiran, die bij Temeuzen de licht geblesseerde Tom Jansen voor de rust verving, zag een kop bal rakelings over gaan. Aan de andere kant schoot Daan van Hal van 't Zand na een vlotte combinatie loeihard op de paal. Het was uit een stilstaande situatie dat Terneuzen met nog een kwar tier te spelen ietwat gelukkig op voorsprong kwam via Roel Alber ti. Aardenburg-Roosendaal 0-5: De Zeeuws-Vlaamse formatie van waarnemend trainer Robbie de Clerck kwam er niet aan te pas. Trainer Robbie de Munck was gisteren niet van de partij, want hij is herstellende van een kaak- operatie. Al na vijftien minuten werd het 0-1 door Barry Perk. Hij kwam al leen voor de keeper en rondde be heerst af. Aardenburg probeerden wel aan te vallen, maar de doel punten kwamen van Roosendaal. Op slag van rust schoot Robin Franken de bal in de kruising (0-2) en net na rust was Perk het eind station na een goedlopende aanval (o-3). De bezoekers geloofden het daar na wel. Middenvelder Steven de Croock van Aardenburg kreeg tot tweemaal toe de kans om te sco ren, maar hij schoot twee keer op de paal. Aan de andere kant schoot Jan Konings wel raak: 0-4. In de blessuretijd werd het nog 0-5 door Ruud Vijfvinkel. De linksvoor van Vlissingen, Dangelo Martien, gebruikt zijn lichaam om een EFC'er van de bal te houden. Thomas Ragut kijkt in de achtergrond toe. foto Lex Meester amsterdam - Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is zaterdag in Amsterdam al in de achtste fina le van het eerste eliterankingtoer- nooi van het seizoen uitgescha keld. Het optreden van de Zeeuws-Vla ming was wisselvallig. In de poule fase begon hij met een 50-34-ne- derlaag tegen Dave Christiani, na zeer matige vertoning (0.871). De tweede partij tegen Ad Broeders was weer wel formidabel en werd gewonnen met 50-24 in 22 beur ten (2.272). Aan die zege had De Bruijn zijn plaatsing voor de achtste finale te danken, waarin hij opnieuw Chris tiani trof. Weer was de Limburger hem de baas: 26-50 in 27 beurten (0.962). middelburg - Voor de Zeeuwse za terdag-eersteklassers viel er zater dag weinig eer te behalen. GPC Vlissingen, Bruse Boys, Terneuzen- se Boys en FC Dauwendaele moes ten een nederlaag slikken. Zaam- slag speelde met 0-0 gelijk bij Schelluinen. GPC had weinig te vertellen tegen koploper Achilles Veen en ging met 5-1 onderuit. De Vlissingers raakten daardoor de leidende pos- titie in de derde periode kwijt. De gradant Dauwendaele kreeg een oorwas sing bij Stedoco (6-0). Bruse Boys leed een nederlaag met minimaal verschil. Op bezoek bij Nivo Sparta werd het 1-0. Terneuzense Boys, dat het duel met WGZ met tien man eindigde, verloor ook met één doelpunt verschil. Terneuzense Boys-WGZ 2-3: Kevin Vermeulen 0-1, Tim Faassen 1-1, Tim Faassen 2-1, Richard Yeboah 2-2, Ri chard Yeboah 2-3. Rode kaart: 71. Er- win van den Broeke (Terneuzense Boys). Schelluinen-Zaamslag 0-0. Stedoco-FC Dauwendaele 6-0: Fitim Meha 1 -0, Sam Versluis 2-0, Sam Ver sluis 3-0, Fitim Meha 4-0, Sam Versluis 5-0, Sam Versluis 6-0. Achilles Veen-GPC Vlissingen 5-1: Sezer Sulun 1-0, Pascal Ippel 2-0, Jeroen van Ommen 2-1, Ferdie Verhoof- stad 3-1, Pascal Ippel 4-1, Wim Holster 5-1. Nivo Sparta-Bruse Boys 1-0: Björn Ce- vat 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47