Het begon met broodjes, 141 zeeland Schade aan ruilwinkel is groter dan gedacht Jongerenraad zoekt dringend nieuwe leden Record grootste Zeeuwse dansklas aangescherpt Een schilderij van Herman Brood bracht zaterdag ruim 1000 euro op tijdens een benefietmiddag in café Jack's in Goes. Het geld is bestemd voor twee goede doelen in Afrika. DIRECT RIJDEN <EÏ5> maandag 18 april 2011 door Rob Paardekam goes - De schade aan de ruilwin kel in Goes, die eind maart getrof fen werd door een brand, is groter dan in eerste instantie werd ge dacht. Daarom gaat hij voorlopig niet open. De brand woedde in een deel van de benedenverdieping van het ge bouw aan de Couwervestraat. „Het leek allemaal mee te vallen", zegt coördinator Nel Bouterse, die destijds de inschatting maakte dat de ruilwinkel na vier weken weer open zou kunnen. „Wij dachten dat het met een grote schoonmaak beurt een heel eind zou zijn opge lost." Niets bleek minder waar. De elek triciteit moet opnieuw worden aangelegd en de rook- en roetscha- de bleek zo groot dat het voormali ge woonhuis bijna helemaal moest worden gestript. Plafonds en vloe ren zijn eruit gehaald. In het deel waar de goederen worden ingeno men, zijn zelfs de tegels van de wand gehaald. „Je blijft het altijd ruiken als je het laat zitten, werd ons verteld", zegt Bouterse. Volgens haar kan het nog wel even duren voor de winkel weer open kan. Ze durft geen schatting meer te maken. „Feitelijk is er nog niets gedaan aan wederopbouw. Het is nu wachten op de offertes voor het herstelwerk. Als die er zijn, moet er nog toestemming komen. Daar gaat tijd in zitten." Om toch nog een soort van sociale functie te kunnen vervullen, is be sloten dat iedereen op werkdagen tussen 13.00 en 16.00 uur terecht kan voor een kop koffie of thee. „Maar echt open gaan we pas als alles weer in bedrijf is", aldus de coördinator. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is ervoor UW qemak! Bestel online: kWWW.DERODEPILAREN.NL llnfo: 0113-250515 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse jongerenraad (Joth) is dringend op zoek naar nieuwe leden. Er zijn op dit mo ment vijf vacatures. Om jongeren op een ludieke manier aan te spre ken, heeft de loth een zogeheten libdub gemaakt. Dat is een rage, die is overgewaaid uit Amerika. Een grote groep men sen playbackt samen op een be staand liedje, gefilmd in één take. De libdub van de jongerenraad wordt vanavond gelanceerd door wethouder )an Oudesluijs en vi- ce-voorzitter Niel Jansen van de jongerenraad. Voorafgaand daaraan vindt een de bat plaats tussen de jongerenraad en de gemeenteraad over de leef baarheid voor jongeren. Onder meer de thema's hangjeugd, het uitgaansleven, en de samenwer king tussen reformatorische en niet-reformatorische jongeren ko men aan bod. De avond vindt plaats in de raad zaal van het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. KRUININGEN - Het record van 'groot ste Zeeuwse dansklas' is zaterdag avond gebroken in Kruiningen. In de Reimerswaalhal stonden 114 kinderen en volwassenen samen op de dansvloer. Het vorige record stond op 98. De recordpoging vond plaats in het kader van de Nationale Sportweek. Na de geslaagde recordpoging was er een feest voor de Reimerswaal- se jongeren. Het project alcohol en jeugd stond daarbij centraal. Jon gens en meiden die nog geen zes tien zijn, kregen een rood pols bandje, zodat de mensen achter de bar konden zien dat ze geen alco hol mochten drinken. De oudere jeugd kreeg een groen bandje en mocht, uiteraard met mate, wel een alcoholisch drankje nemen. In Kruiningen volgden 114 kinderen en volwassenen zaterdagavond een dansles. foto Willem Mieras BENEFIET gaans wordt daar in een café niet over gepraat", zegt-Gisèle. Toen de vrouwen op het terras van café Nationaal een keer vertel den over hun plannen, riepen de barmannen van die kroeg spon taan dat ze zich wel wilden laten veilen. De hoogste bieder mag een avondje met hen op stap. „Tja, toen was er dus opeens ook een veiling", grapt Gisèle. „Op die ma nier werd het van een simpele ver koop van broodjes iets heel groots." Die broodjes werden ove rigens ook nog gewoon verkocht afgelopen zaterdag. Ook een verlo ting, waar veel Goese winkeliers prijzen voor beschikbaar hadden gesteld, bracht geld in het laatje. Toch leverde de veiling het meest op. Gisèle en Sylvia werden zelf ook 'verkocht'. Zij gaan een ont bijt op bed verzorgen. Topstuk was echter een schilderij van Herman Brood, dat beschik baar is gesteld door de eigenaar van de Expo.' Het doek bracht 1009 euro op. Daar zijn de initia- tiefheemsters heel blij mee. „Dit soort zeefdrukken hebben door gaans een waarde van tussen de 1000 en 1200 euro", stelt Gisèle. „Je moet bedenken dat we niet in een veilinghal zaten, maar met ca- fépubliek te maken hadden. We waren al blij dat er überhaupt werd geboden." De totale opbrengst van zaterdag bedroeg 3000 euro. Dat bedrag wordt netjes in tweeën gedeeld voor beide goede doelen. Sylvia gaat binnenkort naar Kenia om werk te verrichten in het Upendo kindercentrum. Ze zal onder meer helpen in het weeshuis en les ge ven op het schooltje. Gisèle gaat op stap met de stichting Focus2, die ze nog goed kent uit de tijd dat ze operatie-assistente was in het toenmalige Oosterscheldezieken- huis. „Ik ben jaren geleden al een keer mee geweest en ben onlangs weer mee gevraagd." De inwoon ster van Goes zal zich samen met een medisch team gaan inzetten om oogoperaties zorgvuldig uit te voeren en patiënten te begeleiden in de lokale ziekenhuizen. door Rob Paardekam Het was eigenlijk hele maal niet de bedoeling dat het zo groot zou worden. Sylvia de Nooijer en Gisèle den Hartog uit Goes wilden zelfgemaakte brood jes gaan verkopen om geld in te za melen voor twee goede doelen. Het werd echter een heuse bene fietmiddag, met de veiling van een schilderij van Herman Brood als hoogtepunt. Die benefietmiddag vond zaterdag plaats in café Jack's in Goes. De twee goede doelen waarvoor de Goese vrouwen geld inzamelden zijn het Upendo Children's Centre in Kenia en de stichting Focus2. Gisèle en Sylvia gaan binnenkort een tijdje werk verrichten voor de ze organisaties. „In aanloop daar naartoe wilden we wat publiciteit hebben", legt Gisèle uit. „Veel goede doelen zijn de laatste tijd slecht in het nieuws gekomen. Onder meer met berich ten dat er veel geld aan de strijk stok blijft hangen. Wij wilden la ten zien dat er ook kleinere organi saties zijn, die het wel goed doen." Door broodjes te gaan verkopen in hun stamkroeg, café lack's, wilden de vrouwen niet alleen geld inza melen, maar ook in gesprek raken over de goede doelen. „Want door- Sylvia de Nooijer en Gisèle den Hartog gaan binnenkort naar Afrika. Upendo Childen's Centre Upendo Children's Centre is in 2007 opgericht in het Keniaanse Nery door de Nederlandse Tessa Janssen en Jackson Wachira-uit Ke nia. In het centrum worden kinde ren opgevangen in de leeftijd van 7 maanden tot 16 jaar. Het meren deel van deze kinderen is wees, maar ook voor verwaarloosde, mis handelde of verlaten jongens en meisjes is er plek. In het centrum krijgen ze medische zorg en onder wijs. Ze leren verder hoe ze moe ten werken op het land en hoe die ren worden verzorgd. Hiermee leg gen ze een basis voor de toekomst. Stichting Focus2 Focus2 is in 1999 opgericht op ini tiatief van de Goese oogarts A.G. Tjiam. De stichting zet zich, in samenwerking met een aantal andere Zeeuwse oogartsen, in voor mensen met oogheelkundige aan doeningen in onwikkelingslanden. Met name in het West-Afrikaanse Burkina Faso is ze zeer actief Mensen van de stichting voeren daadwerkelijk oogoperaties uit, maar Focus2 zorgt ook dat er ken nis wordt overgedragen. Op die ma nier kunnen artsen en verpleekun- digen in Afrika in de toekomst zelf operaties verrichten. tóXIMAAl VOORDES AutoVermeulen Goes 0113-5618121 autovermeulen.nl 2e Paasdag open! ®IA>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42