Zeeland PZC Eerste woningen op Speelmansplaten intratuin BEVELANDEN-THOLEN 14 14 en 15 OESTERDAM Eigenaar recreatiegebied verwacht dat eerste zes watervilla's voor de bouwvak klaar zijn Rijbewijs kwijt na wangedrag op de weg almanak Naam Record grootste Zeeuwse dansklas aangescherpt 13 Maandag 18 april 2011 Het begon met broodjes en eindigde met een Brood Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam THOLEN - De bouw van de eerste zestien vakantiewoningen in re creatiegebied De Speelmansplaten aan de Oesterdam bij Tholen is be gonnen. Het is de bedoeling dat er nog yóór de bouwvak zes worden opgeleverd. Eigenaar Mike Verweij wil het re creatiegebied de komende jaren omvormen tot een vakantiepark dat zich onderscheidt van de mas sa. Mede om die reden ging hij in zee met de bekende ontwerper Piet Boon. Die ontwierp de zoge heten watervilla's en richt ze ook in als de koper dat wil. Het is de bedoeling dat in het ge bied 75 woningen worden gereali seerd, maar niet allemaal op korte termijn. De eerste fase bestaat uit 54 villa's. Daarvan worden dit jaar de eerste zestien gebouwd. Hoe snel de eerste fase wordt afge maakt, hangt volgens Verweij af van de verkoop. „De infrastruc tuur voor alle woningen ligt er", zegt hij. „Dus als nieuwe kopers zich aandienen, kan in principe meteen worden begonnen." Op dit moment zijn ruim twintig woningen aan de man gebracht. Volgens Verweij is dat in deze eco nomisch slechte tijden een prima resultaat. Veel soortgelijke projec ten zouden het slechter doen. „Dit is een echte A-locatie", stelt hij. „Je krijgt hier een kwalitatief hoog staand product. Dat spreekt men sen aan. Verder hoor ik van veel kopers dat ze in deze tijd liever in vesteren in stenen dan dat ze gaan beleggen. Hier krijg ik tenminste echt iets voor, hoor ik mensen zeg gen, iets dat ze me niet kunnen af pakken." Waterpark Oesterdam, zoals het park officieel heet, krijgt ook nog een jachthaven met honderd lig plaatsen en een centrumgebouw. Daarin komen onder meer een kinderbioscoop en een toprestau rant. Dat laatste is ook bedoeld voor mensen van buiten het park. Verweij denkt verder aan het reali seren van een hoogwaardige speel tuin. De bouw van het centrumge bouw staat vooralsnog gepland voor 2013. Faciliteiten als een botenhelling, een benzinepomp en een loods voor de reparatie van jachten moe ten het plaatje compleet maken. De fundering voor de eerste vakantiewoningen op de Speelmansplaten ligt er. Bovenaan de foto zijn de modelwoningen te zien. Die werden in 2009 al gebouwd. foto Willem Mieras RILLAND Een 34-jarige automobilist uit Roosendaal moest gistermiddag rond half drie zijn rijbewijs inleve ren, nadat hij diverse overtredin gen had begaan in de omgeving van Rilland. De man had diverse auto's inge haald over een doorgetrokken streep en te hard gereden op de Oesterdam en de Oude Rijksweg. De Roosendaler moet op eigen kos ten een cursus volgen over de risi co's van gevaarlijk gedrag in het verkeer. Het gemak van een mobiele telefoon is dat je er foto's mee kan nemen en die vervolgens aan iedereen kan la ten zien. Dat besefte ook die thuis hulp uit Zierikzee, die enthousiast aan een van haar bejaarde cliënten aan het vertellen was over haar jong ste kleinkind. Daar was duidelijk een trotse oma aan het woord. Ze kwam superlatie ven tekort om het meisje te beschrij ven. Leuke krullen, mooie ogen, guiti ge lach, noem maar op. Tip? redactie@pzc.nl Haar cliënte herkende het allemaal en hoorde het verhaal vriendelijk glimlachend aan. Totdat de thuis hulp ineens op het idee kwam dat ze haar kleindochter ook gefotografeerd had met haar mobiele telefoon. Dat was mooi, kon ze meteen de plaatjes laten zien. Zo gezegd zo gedaan. Nou ze had niet overdreven was de constatering. En wat een leuke naam. 'Leuke naam', dacht de thuis hulp. 'Wat bedoelt ze nu?' Nou, antwoordde de vrouw: Nokia. Tray van 6 stuks, o.a. ijsbloem, begonia, lobelia, vlijtig liesje en petunia. Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig t/m 27 april 2011 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41