Niels Mesu begint sterk Arnemuiden grijpt de titel, 401 sport RCS kan omhoog kijken na zege op Nulandia Goes is tegen RCD weer eens trefzeker Niels Mesu heeft een droomstart in de Inline Cup. In een thuiswedstrijd stijgt de A-rijder uit Middelburg boven zichzelf uit. Hij pakt de derde plaats in de openingswedstrijd. maandag 18 april 2011 door Yorben Weststrate middelburg - De voetballers van RCS hebben gisteren drie punten gepakt op bezoek bij Nulandia. De opmars van de club uit Oost-Sou burg krijgt hierdoor steeds meer gestalte. RCS staat nog wel laatste maar de Souburgers hebben de aansluiting meer dan gevonden in de zondag eerste klasse"C. „We geloven er nog steeds in en hebben nog vijf finales voor de boeg", zei RCS-trainer Michel Leonhart gisteren na de knappe overwinning. RCS, dat een waslijst aan afwezigen heeft, hegoh aan de wedstrijd met drie eerstejaars A-ju nioren in de basis. Leonhart: „We hebben het de laat ste weken goed opgepakt, vandaag was het wat passen en meten. Maar iedereen heeft het goed ge daan. De rentree van André Siere- veld is ookheel belangrijk, hij speelde weer een dijk van een wed strijd." RCS domineerde gisteren de wed strijd van begin tot eind. Leon hart: „We hielden het groot bij bal bezit en compact bij balverlies, daardoor waren we veel beter dan Nulandia." De zondag-eersteklasser kwam op voorsprong door een knal van Rgmco Felius en ging met die voor sprong ook de kleedkamers in. „Na de rust gingen zij erg opportu nistisch spelen, maar daar hadden we ook weinig problemen mee. Uit een afgeslagen counter kwa men we op 0-2. De bal kwam op 25 meter van de goal voor de voe ten van Remco Felius en die knalt hem heel mooi in de kruising", al dus Leonhart. Uit een klutssituatie werd het nog 1-2. „Maar eigenlijk zijn we niet meer in de problemen geweest. Ik ben heel trots op deze jongens", al dus Leonhart. RKW Nulandia-RCS 1-2 (0-1). 16. Remco Felius 0-1,65. Remco Fe lius 0-2, 89. Jeroen Korsten 1-2. Scheidsrechter: J. Verpalen (Roosendaal). Rode kaart: 75. Rob van Nistelrooy (twee keet geel, Nu landia). Gele kaart: Rob van Nistel rooy (Nulandia). Robin van Iwaar- den en Luuk Eversdijk (beide RCS). Aantal toeschouwers: 200. VC Vlissingen komt steeds dich ter bij promotiewedstrijden. De ploeg won gisteren in een slechte wedstrijd met 2-0 van EFC. Het verschil werd in de tweede helft ge maakt. Mohammed Benkaddour maakte in de 51e minuut de 1-0, na een ouderwetse scrimmage. In de 82e minuut werd het duel be slist. Na sterk voorbereidend werk van Sinan Coban werkte Benkad dour hij de bal via wat benen van EFC'ers binnen. In de slotfase kreeg EFC een aantal kansen, maar die gingen er niet in. Met 35 punten uit 21 wedstrijden staat Vlissingen nu op de derde plaats in de eerste klasse. VC Vlissingen-EFC 2-0 (0-0). 51. Mohammed Benkaddour 1-0, 82. Mohammed Benkaddour 2-0. Gele kaart: Sinan Coban, Thomas Ra- gut (beiden Vlissingen). Scheids rechter: R van Gerven (Eindho ven). Aantal toeschouwers: 150. dordrecht - Als Goes op stoom komt, is de koploper in de tweede klasse E van het zondagvoetbal niet te stoppen. Dat bewees de ploeg van trainer Gérard de Nooijer gisteren bij RKsv RCD. Na de snelle 0-1 (binnen de eerste mi nuut) werd het 2-5 voor de Bevel anders. Goes scoorde in de laatste wedstrij den moeizaam. Daardoor liep de voorsprong in competitie terug en werd het elftal uitgeschakeld in de districtsbeker. Gisteren liep het in eens weer allemaal op rolletjes. Al na een paar balomwentelingen was het raak. Goes onderschepte snel de door RKsv RCD uitgeno men bal en Lunven Vermeer rond de de eerste aanval meteen goed af Dezelfde spits prikte acht minuten later weer een bal binnen: 1-2. Tus sendoor scoorde oud-prof Louis Laros namens de nummer dertien van de ranglijst tegen. Na rust, die met 2-2 werd bereikt, was Goes heer en meester. In de 68e minuut maakte Ray Kroon de 2-3, waarna Yves Nyemb de marge op twee doelpunten bracht. Niels Paardekooper schoot in de slotfase nog een vrije trap binnen van net buiten het strafschopgebied. „Met deze overwinning en de ma nier waarop we speelden, hebben we de kater van de uitschakeling in de beker weggespoeld", zei De Nooijer. „Iedereen was gedreven om iets goeds neer te zetten." SKEELEREN In het paasweekeinde werkt Goes twee uitwedstrijden af Zaterdag gaat het elftal op bezoek bij Aar denburg, maandag is in Gorin- chem Unitas de tegenstander. Terneuzen-'t Zand 1-0: Terneu- zen blijft op koers in de race om de titel. In een moeilijke wedstrijd zette de formatie van trainer Die- derik Hiensch 't Zand thuis met 1-0 opzij door een doelpunt van Roel Alberti. Behalve de strijd om het kampioenschap doet Temeu- zen ook nog volop mee om de tweede- en derde-periodetitel. Uitgespeelde kansen waren er aan beide kanten nauwelijks. Alleen Can Kiran, die de licht geblesseer de Tom Jansen voor de rust ver ving, zag een kopbal rakelings over gaan. Aan de andere kant schoot Daan van Hal van 't Zand na een vlotte combinatie loeihard op de paal. Het was uit een stilstaande si tuatie dat Terneuzen met nog een kwartier te spelen gelukkig op voorsprong kwam via Roel Alber ti. Aardenburg-Roosendaal - 0-5 (0-2): Berry Perk opende na vijf tien minuten al de score. Op slag van rust schoot Robin Franken de bal in de kruising (0-2) en net na rust was Perk het eindstation na een goedlopende aanval (0-3). Aar denburg kwam er niet aan te pas. Jan Konings liet hierna de 0-4 aan tekenen. In blessuretijd werd het nog 0-5 door Ruud Vijfvinkel na wederom een uitstekende aanval. De A-rijders gaan vol goede moed op weg voor de wedstrijd in in Middelburg. middelburg - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie toch nog het kam pioenschap. De ploeg versloeg Bij- maat met 6-4 en dat was precies genoeg voor de titel. TTC Middel burg sloot het seizoen in de eerste divisie af met een tweede plaats dankzij een 9-1-zege op kampioen FVT, dat verzwakt naar Zeeland was afgereisd. Het betekende voor TTCM (voorlo pig) de laatste wedstrijd in de eer ste divisie. De ploeg valt uit elkaar en trekt zich terug naar de tweede divisie. Kopman Tan Anran gaat in Amsterdam studeren en stapt over naar Pecos uit Oegstgeest, een ploeg die nog kan promoveren naar de eredivisie. )ohn Scott stapt over naar het Amsterdamse Tem po Team, dat naar de eerste divisie promoveerde. De enige echte TTCM'er Wouter van der Mark gaat studeren in Utrecht en kiest waarschijnlijk voor een overstap naar Hilversum, dat naar de tweede divisie promo veerde. TTCM opteert voor een plaats in de tweede divisie, waarin het de bedoeling is dat het tweede team (Sören de Witte, Emiel de Rijke en Michel Sperling) wordt versterkt met een speler van bui tenaf. „Handhaven is de doelstel ling", aldus trainer Peter Boon. Arnemuiden startte tegen Bijmaat furieus middels overwinningen van Frank Boute, Mare Hacken- berg, Jan-Henk Bomhof en het dubbelspel: 4-0. Mare Hackenberg had het vijfde punt op zijn bat, maar kon een 2-o-voorsprong in games tegen kopman Bram van Sunder niet verzilveren. Frank Boute versloeg Lars Adema waar door Arnemuiden nog maar één punt verwijderd was van promo tie. Jan-Henk Bomhof had tegen Michel Laroo miste daarna twee matchpoints. Hackenberg kon het vervolgens niet bolwerken tegen Adema waardoor Bijmaat terug kroop naar 5-3. Jan-Henk Bomhof zorgde uiteindelijk voor de verlos sing door tegen Van Sunder in de vijfde game zijn tiende match point te benutten. De mannen van SAR beëindigden het seizoen met een 8-2-overwin- ning op Landgraaf In Kloosterzan- de bleef Simone de Klerk ongesla gen. De Zeeuws-Vlamingen eindig den als tweede in de derde divisie. Ook de vrouwen van SAR eindig den als tweede, in de tweede divi sie. In de laatste wedstrijd werd met 8-2 gewonnen van Irene 2. Ste- fanie Fassaert eindigde een goed seizoen met drie winstpartijen. De jongens van Scaldina wonnen met 6-4 van Stede Broeck en werd tweede in het landelijk B. Dat geldt ook voor de jongens van TTC Middelburg. Ze verloren met 6-4 van kampioen Scylla. Miquel de Witte verloor in de laatste wed strijd zijn ongeslagen status.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40